Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Argus Koźlak Rubinowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Joj
    Member
    • 06-2014
    • 32

    Amber, Argus Koźlak Rubinowy

    Piana ładna, drobna, zostawia koronę na szkle.
    Kolor - rubinowy, ale nie bardzo esencjonalny - jakby jednego odcienia mu brakowało - mimo tego ładnie ciemno (choć jednak za jasno) czerwony. Osobiście najbardziej lubię ciemny bursztynowo rubinowy kolor koźlaka.
    Zapach bez szału - może jestem ignorantem, ale wiele nie wyczułem - ze względu na cenę uznaję jednak, że atutem samym w sobie jest to, że nie było czynników psujących zapach.
    Smak - i tutaj też "nie urywa" tzn. jest jakiś wspólny mianownik z innymi argusami, choć ciężko mi stwierdzić co to. Smakuje jak koźlak, a to już jakiś plus - mało esencjonalny, nie rozwija jakiegoś szczególnego bukietu smakowo zapachowego. Jak na bocka to trochę mało konkretny, płaski. Taki koźlaczek bardziej niż poważny koźlak.
    Chcę jeszcze zrobić test porównawczy Argusa z oryginalnym Koźlakiem Amber.

    Czekam na oceny innych Użytkowników - może się okazać, że jestem większym ignorantem niż mi się wydaje...
  • yoda79
    Senior
    • 01-2013
    • 861

    #2
    Krótko - smakuje jakby do koźlaka od Ambera dolali sporo wody. Niestety omijać.

    Comment

    • Browar_Jezyce
      Senior
      • 10-2010
      • 131

      #3
      Koźlak dość wodnisty, na co wskazuje ekstrakt - niższy od zalecanego dla stylu. Jest sporo karmelowej słodyczy, nieco zbyt wysokie nagazowanie. Słabe akcenty suszonych owoców i niestety także trochę metaliczności. Argus Koźlak Rubinowy jest do wypicia, ale nie zapada w pamięć i niczym się nie wyróżnia. Nieco więcej o nim powiedziałem tutaj: http://birofile.blogspot.com/2014/06...-rubinowy.html
      Attached Files
      Birofile - vlog o piwie
      Birofile na Facebooku

      Comment

      • Jabberwokie
        Junior
        • 12-2006
        • 12

        #4
        Piłem wczoraj na działce, gdzie każde piwo smakuje lepiej, więc dokładnie oceniać nie będę W smaku wg mnie znacznie różni się od oryginalnego koźlaka Ambera. Przede wszystkim wyczuwalna jest wyraźna goryczka, ale raczej niezbyt przyjemna, alkoholowa. Ogólnie nie ma tej harmonii smaku, która sprawia, że koźlak amberowski wchodzi gładko, pomimo mocy i treściwości. Mimo wszystko jednak nie jest zły, zwłaszcza za tę cenę.

        Comment

        • inz_specjalista
          Junior
          • 06-2014
          • 3

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor piwa taki na jaki nazwa wskazuje. [5]
          Piana: Piana oblepia szkło, trzyma się do końca. Można określić jako poprawną. [4]
          Zapach: Wyczuwalny tylko karmel. [3]
          Smak: Poprawny, jednakże charakteryzuje się zbyt dużą wodnistość. Taki koźlak na rozpoczęcie przygody z tym gatunkiem piwa. [4]
          Wysycenie: Zbyt wysokie. [2]
          Opakowanie: Niczym szczególnym nie zachwyca. Taki średniak. Duży minus za informacje o piwie (poziom opisu - minimum). [2]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.5]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziany, przejrzysty. [4.5]
            Piana: Szybko opada. [3]
            Zapach: Słaby, słodowo-karmelowy. [3.5]
            Smak: Mało rozbudowany, słód, karmel, posmaki jak z vienna lagera, potem bardzo niska goryczka. Trochę zbyt wodniste. [3.5]
            Wysycenie: Poprawne, dość wysokie. [3.5]
            Opakowanie: Etykieta estetyczna, choć mało czytelna, kolory się zlewają ze sobą. [3.5]
            Uwagi: Spodziewałem się czegoś gorszego, tymczasem nie było źle. Koźlak to mało spektakularny styl, jednak tutaj brakuje trochę ciała, piwo zdecydowanie zbyt wodniste.

            Moja ocena: [3.5]

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mocna herbata, klarowne. [4.5]
              Piana: Nie intensywna, beżowawa, dość trwała, lekko brudzi szkło. [3.5]
              Zapach: Porto, mleczne cukierki, czerwone owoce (wiśnia, porzeczka); za słaba intensywność. [3]
              Smak: Słodowości brakuje, ma karmelowo-landrynkowy charakter, lekko wyczuwalny alkohol, goryczka mała. Pijalność niezła. [3]
              Wysycenie: Za duże, ale akceptowalne. [3]
              Opakowanie: Naiwna estetyka, jednak nie najgorsze. Brak miejsca wytworzenia. [3]
              Uwagi: Jako strong-lager niezłe, jako koźlak mizerne.

              Moja ocena: [3.125]
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: rubinowo, klarowny [5]
                Piana: prawie w ogól e jej nie było, zaraz po nalaniu 1 cm kożuszek, który opadł do miernej obwódki wokół szkła, sama piana jasnobeżowa, drobniuka [1.5]
                Zapach: słabo wyczuwalny, owocowo-słodowy [3]
                Smak: w miarę pełne, lekka goryczka, owocowo-pestkowo-chmielowa, minimalne akcenty śliwkowe, całość na słodowej podstawie, smaki dobrze skomponowane, całość dość smaczna ale tez bez rewelacji [3.5]
                Wysycenie: odrobinę za wysokie [4]
                Opakowanie: jak na Lidlowska markę całkiem nieźle, firmowy kapsel Argusa [4]
                Uwagi: Mimo, ze dyskontowe to piwo jest do wypicia bez większych problemów

                Moja ocena: [3.25]
                Attached Files
                Last edited by becik; 26-06-2014, 08:46.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemna herbata, klarowne. [4.5]
                  Piana: Średnio wysoka, raczej średnio pęcherzykowa i średnio trwała. Średnia. [3]
                  Zapach: Karmelowo-wodny. W sensie mało intensywny. No tego wiśniowe nuty. [3]
                  Smak: Płytkie to piwo, mało treściwe, a do tego za słodkie. Nie słodowe, ale słodkie właśnie, takie o smaku landrynki wiśniowej. Chmielu wyraźnie pożałowano. Do tego czuć alkohol. [3]
                  Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
                  Opakowanie: Jak pozostałe Argusy z tej serii. Nudne, informacji mało, etykieta ponura i brzydka. [2.5]
                  Uwagi: Bardzo takie se. Ale nawet pijalne.

                  Moja ocena: [3.1]

                  Comment

                  • michudy
                    Member
                    • 04-2014
                    • 41

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Rubinowy, bardzo przyjemny [5]
                    Piana: Słaba, szybko opadła to przezroczystej warstewki, ale jednak trochę szkło brudzi [4]
                    Zapach: Trochę karmel, trochę chmiel, słodowość [3]
                    Smak: Słodowy, karmelowy, dość pełny. Lekko grzejący alkohol [4.5]
                    Wysycenie: Średnie w stronę niskiego [3.5]
                    Opakowanie: Ładne, pasujące [4]
                    Uwagi: 15.12.2014
                    L1/4

                    Moja ocena: [3.875]

                    Comment

                    • Puszek_72
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 269

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny rubinowy [4.5]
                      Piana: Szybko się zredukowało do cienkiego kożuszka, przy nalaniu z rozmachem ładnie wyglądała na starcie ale za krótko [3.5]
                      Zapach: Mało intensywny słód karmel [3]
                      Smak: Słodycz landrynkowa ale nie do końca zabijająca smak, trochę alkoholowych posmaków jest lekka kontra dla słodycz, da się wyczuć owocowe posmaki jakby śliwka. Nie jest bardzo źle [3.5]
                      Wysycenie: Poprawne [4]
                      Opakowanie: Ania ładna ani mądra, nie podoba mi się grafika informacje o skaldzie minimalne [3]
                      Uwagi: Piwo da się wypić nic specjalnego zgodnie z oczekiwaniami przy mniejszej słodyczy było by dużo ciekawsze

                      Moja ocena: [3.375]

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6124

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: rubinowa jak z nazwy. [4]
                        Piana: średnia, na dłużej grubsza warstewka i lacing. [3.5]
                        Zapach: słaby, karmelowy, susze owocowe. [3]
                        Smak: łagodne do bólu i wypite bez bólu. Trochę karmelowe, ciut palone. [3]
                        Wysycenie: średnie. [3.5]
                        Opakowanie: lekko się zlewa grafika ale estetyka poprawna. [3.5]
                        Uwagi: Bez emocjonalny koźlakopodobny wyrób ale spokojnie wypijalny.

                        Moja ocena: [3.15]

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #13
                          Dla Argus-a udzielił się browar Amber, wypuszczając m.in. koźlaka. Różnica jest i to spora, niestety na niekorzyść wyrobu firmowanego przez markę Argus.
                          Kolor jeszcze się trzyma oryginału – klarowny i rubinowy. Piana początkowo obfita, bezowa z drobnych i średnich pęcherzyków opadła do małej warstewki na powierzchni oraz niewielkich śladów na szkle. W aromacie wyczuwalne są głównie palone słody oraz karmel. Podobnie jest zresztą w smaku, który jest niby wytrwany, ale z czasem przechodzi w wodnistość. Na koniec wieje nudą.

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny, rubinowy [4]
                            Piana: Beżowa ze średnich i drobnych pęcherzy szybko opadła. [4]
                            Zapach: Nuty palonego słodu i karmelu (minimalnie) [3]
                            Smak: Pusty, dominują słody palone, niewielka goryczka i efekt wodnistości. [2.5]
                            Wysycenie: Średnie do wysokiego. [3.5]
                            Opakowanie: bardzo przeciętne, zlewa się grafika z napisem. [3]
                            Uwagi: jak to Argus - nic szczególnego. Piwo dla plebsu.

                            Moja ocena: [2.975]

                            Comment

                            • slyboots
                              Senior
                              • 03-2014
                              • 292

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Rubinowe, ciemne, klarowne [4]
                              Piana: Bardzo szybko opada i nic z niej nie zostaje [1.5]
                              Zapach: Karmel, gorzka czekolada, palony słód, [2.5]
                              Smak: Kwaskowe, wodniste, słodkie, coś jakby wiśnia, palony słód, lekka goryczka od palonego słodu, alkohol [3]
                              Wysycenie: Średnie, trochę za wysokie [3]
                              Opakowanie: Przeciętne jak cała seria Argus [3]
                              Uwagi:

                              "Legendarne" Piwo

                              Warka:
                              27.11.2015
                              L1/1
                              alk. 6,5% obj.
                              15,1% ekstraktu

                              Koźlaki to nie moja bajka, tak samo jest i z tym Argusem. Zdecydowanie wolę Portery.
                              Jest wodniste, czuć alkohol.
                              Ja nie polecam zakupu i zalecam wycofanie z produkcji

                              Pozdrawiam

                              Moja ocena: [2.725]
                              Last edited by slyboots; 17-07-2015, 23:37.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎