Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Konsul Strong Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Sulimar, Konsul Strong Lager

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • michael50
    Senior
    • 06-2013
    • 325

    #2
    Dziś trafiłem na niego w Carrefourze, więc kupiłem z ciekawości. Widząc, że producentem jest Sulimar, nie oczekiwałem zbyt wiele. Moje przypuszczenia potwierdziły się - można powiedzieć, że to solidny strong, choć bez wielkich rewelacji. Trochę mi smakowało jak zwykły jasny lager z dolanym spirytusem. W sam raz, kiedy mam ochotę, by lekko zaszumiało mi w głowie, a nie oczekuję wielkich wrażeń smakowych.
    Można powiedzieć, że piwo oceniam na solidną trójkę w skali 1-6

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. [5]
      Piana: Dosyć wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa i osadzająca się na szkle, ale bardzo nietrwała. [3.5]
      Zapach: Słodowy z nutą karmelową, poprawny. [3.5]
      Smak: Lepiej, niż się spodziewałem. Mocny akcent karmelowy, sporo słodowości i lekka goryczka. Jak się zwróci uwagę na to, że ze stosunkowo niskiej ekstraktywności wyciągnięto dużo alkoholu, to sprawia wrażenie treściwego, a i alkohol - co jest bolączką tego stylu w rodzimym wykonaniu - jest nienachalny. [4]
      Wysycenie: Odpowiednie dla stylu. [5]
      Opakowanie: Meh. Nieciekawa etykieta, błąd ortograficzny na kontrze, skład oszukany (w składzie woda, słód jęczmienny, chmiel - a w dykteryjce wspomnienie o słodzie pszenicznym), informacji mało. [3]
      Uwagi: Nie jest źle, jak będę w pobliżu Carrefoura przed jakimś koncertem i będę szukał niedrogiego i w miarę smacznego upodlenia, to będę po nie sięgał.

      Moja ocena: [3.825]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        I zdjęcie:
        Attached Files

        Comment

        • Mario_Lopez
          Senior
          • 08-2009
          • 991

          #5
          Pospolity strong lager zaprawiony karmelem, który maskuje troszkę smak alkoholu.

          Męczyłem się z nim dobrą godzinę...
          Last edited by Mario_Lopez; 05-10-2014, 14:48.
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


          EBE EBE

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny,ciemnozłoty,przejrzysty z drobinkami. [4.5]
            Piana: Wysoka,żółtawa,drobno- i średnioziarnista po czterech minutach opada do pól centymetra,obkleja ścianki i pozostaje do końca. [4.5]
            Zapach: Słodkawy. Karmelowy i słodowy. [3.5]
            Smak: Karmelowy,słodowy,lekko czuć czarną czekoladę z ledwo wyczuwalną goryczką...ani śladu alkoholu w smaku. [3.5]
            Wysycenie: Bąbelki żwawe i drobniutkie wydobywają się z kilku źródełek,pozostają do końca w sporej ilości. [4.5]
            Opakowanie: Butelka bezzwrotna,brązowa z etykietami jak w poście #4, brak konkretnych informacji o składzie,kapsel czarny bez nadruków. [3]
            Uwagi: Warka do 25.01.2015,wypite 19.12'14. Piwo o niskiej zawartości ekstraktu i sporej zawartości alkoholu,może sprawiać wrażenie mdłego. Kupione za 1.99,- w promocji.

            Moja ocena: [3.675]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, mocnolagerowy . [4]
              Piana: Śladowa, w zasadzie żadna. Zostaje nieciekawa plama... [1.5]
              Zapach: Słodowo-owocowy, w tej kategorii całkiem fporzo. [3.5]
              Smak: Słód, lekki alkohol, ślad karmelu. Całkiem nieobrzydliwie . [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Prosta, złota puszka. W miarę elegancka nawet. Teraz to (chyba to samo?) piwo nosi dumną nazwę "Konsul z Piotrkowa". [3.5]
              Uwagi: Szału nie ma, ale jak na puszkowego mocnego lagera ze stacji benzynowej to spokojnie daje radę.

              Moja ocena: [3.35]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎