Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Konsul Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Sulimar, Konsul Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • michudy
    Member
    • 04-2014
    • 41

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętne, kolor miodowy, dość przyjemny [4]
    Piana: Obfita, ale dość szybko opadła. Delikatnie zdobi szkło [3.5]
    Zapach: Banany, goździki, trochę cytrusów [4]
    Smak: Goryczki brak, kwaskowość wyczuwalna, ale krótka, trochę jakby skórka o chleba. Pozostaje taki jakby musujący posmak [3.5]
    Wysycenie: Niskie [4]
    Opakowanie: Jakoś nie trafia do mnie, trochę tandetne [2]
    Uwagi: 20.02.15 18:05 J0043

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • Puszek_72
      Senior
      • 02-2012
      • 269

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny, mętny zgodnie z oczekiwaniem [4]
      Piana: Obfita na starcie, dość szybko się redukuje ale zostaje coś do końca ładnie zdobi szkło [3.5]
      Zapach: Aromat bardzo poprawny jest to co powino czuć banana, intensywność poniżej średniej intensywności [4]
      Smak: Odpowiednio słodkie, słodycz jest skontrowana kwaskowatością, troszkę to wszystko mogło by być bardziej wyraziste. Brakuje mi takiego odczucia gęstości które lobię w pszenicach ale w sumie to 11 [3.5]
      Wysycenie: Odpowiednie [4]
      Opakowanie: Goły czarny kapsel, opakowanie wygląda trochę ekonomicznie ale dość solidnie zrobione nie zachwyca jednak szata graficzna, podstawie informację [3.5]
      Uwagi: Lekka pszenica, poprawna ale brakuje troszkę charakteru myślę że na lato będzie w sam raz

      Moja ocena: [3.725]

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        #4
        Wypiłem pszenicznego Konsula pięć dni temu,co prawda w warunkach partyzanckich,ale nic złego o nim nie powiem. W smaku wyraźnie czuć banana,trochę goździka i drożdży...natomiast nie mogłem się doszukać cytrusów. Piwo było słodkawo-kwaskowe,żadnych wodnistych klimatów,widoczny drożdżowy osad,[3.5] za smak,wydaje się być odpowiednią oceną. W zatkanej butelce do wczoraj utrzymał się ładny i mocny zapach bananów plus lekki goździk. Czarnkowski,wodnisty KonstanciN,mimo wyższych parametrów wypada słabiej przy Konsulu.
        Partia z 25.01.2015 17:06 J0027,wypite 20.12.'14.

        Comment

        • wit
          Senior
          • 12-2012
          • 144

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółć wpadająca w pomarańcz - bardzo ładny kolor, lekko mętne [4]
          Piana: Obfita, dość trwała, konsystencja oranżadowa. [3.5]
          Zapach: Bardzo intensywny, wręcz uderzający - brzoskwinia i inne cytrusy + to specyficzne coś, co zawsze odróżnia piwa pszeniczne, tyle że tu jest to bardzo intensywna nuta zapachowa. [4.5]
          Smak: Przyjemny ciąg dalszy tego, co zapowiadał aromat. Delikatna chlebkowa słodycz, intensywne drożdże i odrobina owoców z naciskiem na morele, po dłuższej chwili nieprzesadne landrynki - miły finisz. [4]
          Wysycenie: No może ciut za mocne, ale nie przeszkadza. [3]
          Opakowanie: Głupio się to piwo nazywa, etykiety minimalistyczne. [3]
          Uwagi: Jak już kiedyś wspominałem, nie jestem fanem pszenicznych piw, ale to było jedno z nielicznych, gdzie po pierwszej butelce mam ochotę na kolejną. Bliskie starych wspomnień piwa serwowanego w browarze Spiż na rynku we Wrocławiu.

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Klasyczny dla bawarskich pszenic. [5]
            Piana: Nie jest zła, ale jak na styl raczej przeciętnie wysoka i niezbyt trwała. [3]
            Zapach: No, banany, chyba też jakieś goździki, ale całość mało intensywna. [3.5]
            Smak: Nie jest to najlepszy hefe-weizen jakiego piłem. Jest posmak bananowy, ale brakuje jakiegoś pełniejszego, chlebowo-zbożowego posmaku. Wydaje się w smaku takie trochę pustawe. [3.5]
            Wysycenie: Wysokie, w normie. [5]
            Opakowanie: Jak pozostałe z serii, czyli tak se. [3.5]
            Uwagi: Good enough, ale nic ponadto.

            Moja ocena: [3.6]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎