Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Argus Dostojny Bursztynowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Amber, Argus Dostojny Bursztynowy

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Browar_Jezyce
    Senior
    • 10-2010
    • 131

    #2
    Ciężkie, przegazowane, potwornie alkoholowe. Niby 6,8, ale mam wrażenie, jakby miało z 10% Dawno żadne piwo nie zrobiło na mnie tak fatalnego wrażenia. Nie wylewam z zasady, ale dopicie tego do końca będzie sporym wyczynem.
    Attached Files
    Birofile - vlog o piwie
    Birofile na Facebooku

    Comment

    • jarek84
      Junior
      • 06-2014
      • 29

      #3
      mnie też te piwo dosyć męczyło. coś jak Żubr Ciemnozłoty, ale gorsze. słodkowość z kwaskowością z niewielką goryczką. ciężko pijalne. już chyba ten Lager Złocisty jest lepszy. nie daje dokładnej oceny, bo mi się nie chce i już tak dokładnie nie pamiętam.

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: "Bursztynowy"?! Konkretne złoto, nie żaden bursztynowy! [2.5]
        Piana: Znikła natychmiast po nalaniu. [2.5]
        Zapach: Nic. No, prawie nic. Nie, chyba jednak całkiem nic. Nie pachnie. [2]
        Smak: Trochę landrynki i już, koniec zabawy. Do tego alkohol. [2]
        Wysycenie: Stanowczo za wysokie. [2]
        Opakowanie: Najlepsza rzecz w tym całym badziestwie, spójne z resztą serii, estetyczne. [3.5]
        Uwagi: Szkoda czasu, bez sensu impreza.

        Moja ocena: [2.15]
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • Jabberwokie
          Junior
          • 12-2006
          • 12

          #5
          Nie jest takie złe, choć rewelacji nie ma co się spodziewać. W moim egzemplarzu jakoś specjalnie nie wyczuwam alkoholu, przynajmniej nie tyle, by piwo było przykrym w spożywaniu. W smaku słodowe, co generalnie lubię, ale niestety dość zamulające. Spróbować można spokojnie, zwłaszcza za tę cenę.

          Comment

          • kola303
            Junior
            • 06-2014
            • 7

            #6
            Ja także tragedii nie potwierdzam, szału nie ma ale specjalnie negatywów też. Całkowicie pijalne choć alkoholu jak na mój gust wolę nieco mniej

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4.5]
              Piana: Gęsta, brudzi szkło, dość szybko opada do firanki. [3.5]
              Zapach: Słodowo-landrynkowo-alkoholowy. Dość czysty, niezbyt intensywny, neutralny. [2.5]
              Smak: Słodowość nie do końca ukrywa alkohol, lekki karton, goryczka nikła. Pijalne, bez szału. [2]
              Wysycenie: Średnio-wysokie, ale nie przeszkadza. [4]
              Opakowanie: Estetycznie ujdzie, jest ekstrakt, nie ma miejsca wytworzenia. [2.5]
              Uwagi: Lepsza (odrobinę) wersja Warki Strąg.

              Moja ocena: [2.575]
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nie można strong lagerowi za ciemnozłoty kolor dać nic niższego. [5]
                Piana: Kiepska. Niska, poszarpana i szybko znika. [2.5]
                Zapach: Landrynki, alkohol, trochę ziołowości. Nieeee. [2]
                Smak: Niewiele lepszy niż zapach. Taki wiadomo, słodkawy, ze skarpetkowo-ziołową goryczką, z kukurydzianą słodowością (wiem, że to nie tak działa, ale takie mam skojarzenie organoleptyczne, wybaczcie), nie jakoś bardzo odrzucający, ale daleko temu od przyjemności. [2.5]
                Wysycenie: Jasne w strong eurolagerze ma być wysokie, ale tu jest za wysokie jak na wysokie eurolagerowe. [4]
                Opakowanie: Ekstrakt, alkohol, zawiera słód jęczmienny. Do tego etykieta brzydka i ponura. Nie postarał się grafik. [2.5]
                Uwagi: To już Lager Złocisty z tej samej serii jest lepszy. Jasne, piłem gorsze rzeczy w życiu, ale lepsze też, nawet z Lidla.

                Moja ocena: [2.525]

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6124

                  #9
                  To ja chyba piłem całkiem inne piwo!

                  Moje było w typie czesko-niemiecki pilso-lager.

                  Żadnego przesłodzenia, kwasu czy innych złych wspomnień.

                  Zapach zdradzał "szybką robotę" /średnio przyjemne susze owocowe/.

                  Piwo jest zwykłe, klasyczne - słodowo, mini chmielowe.

                  Może lali co mieli? Mnie to wygląda na Natura lub Naturalne?

                  Wypiłem bez problemu i oczywiście bez wielkich pozytywów.
                  Attached Files

                  Comment

                  • michudy
                    Member
                    • 04-2014
                    • 41

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnozłoty, do bursztynowego sporo brakuje [2]
                    Piana: Dość obfita, ale szybko opadła. Zdobienie szkła znikome [3]
                    Zapach: Praktycznie brak... nuty ziołowe, może trochę słodowe [2]
                    Smak: Słodowy, ziołowy, goryczka niska. Można powiedzieć, że w pewnym sensie "dostojny" czy "ułożony" [4]
                    Wysycenie: Raczej niskie [3.5]
                    Opakowanie: Przyjemne, lepsze niż złocisty [3.5]
                    Uwagi: 21.11.2014 L1/5

                    Moja ocena: [3.05]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: miało być bursztynowe, a jest jasno złociste [2]
                      Piana: ecru, drobna, opada dość szybko, osadza się na szkle miernymi krzaczkami [3]
                      Zapach: słodowo-zmywarkowy [2]
                      Smak: treściwości piwu na pewno brakuje, w smaku dominuje słodkawo-chmielowa, momentami kwaśnawa goryczka, czuć alkohol, słabo ale czuć, pod koniec łyczka pozostawia niezbyt przyjemne wrażenie na końcu języka, jakąś chemiczność, proszek do prania, leki etc. [2]
                      Wysycenie: trochę za duże [4]
                      Opakowanie: szata graficzna w miarę, firmowy kapsel [3.5]
                      Uwagi: Miernota, dla mnie zdecydowanie najgorsze z tej serii Argusów

                      Moja ocena: [2.275]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 04-07-2014, 17:57.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miał być bursztynowy,wyszedł złoty. Piwo przejrzyste z małą ilością pływających drobinek. [3]
                        Piana: Początkowo niezbyt okazała,kolejne dolewki dużo lepsze,pozostała do końca,trochę oblepiała szkło. Piana była żółtawa,drobnoziarnista. [3.5]
                        Zapach: Niezbyt mocny,słodowy. Nie wyczułem alkoholu. [2.5]
                        Smak: Słodowość z lekką goryczką. Również tu obyło się bez jakichś alkoholowych smaczków. [3]
                        Wysycenie: Niezły. Bąbelki widoczne do samego końca. [3.5]
                        Opakowanie: Brązowa,bezzwrotna z argusowym kapslem. Etykiety są niezłe,nawiązują do Johannesa,do tego trochę frazesów:"LEGENDARNE JASNE PIWO","PEŁNY CHMIELOWY SMAK". [3.5]
                        Uwagi: Warka do 21.11.2014,wypite 16.06'14. Nie spodziewałem się niczego wielkiego po tym piwie,słusznie zresztą... Słabo było z tą chmielową goryczką,barwa też za jasna jak na deklarowaną zawartość...jedynie brak alkoholowych był na plus. Chcecie to pijcie,nie chcecie,wylejcie...za kołnierz

                        Moja ocena: [2.925]

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny, żółty [3]
                          Piana: Niemał biała głównie ze średnich pęcherzy. [3.5]
                          Zapach: Słodowy plus alkohol i lekko - minimalnie owoce. [2.5]
                          Smak: Dominuje alkohol, słody i ... nic więcej. [2.5]
                          Wysycenie: Średnio wysokie, potęguje efekt alkoholowego szczypania w język. [4]
                          Opakowanie: Niewyszukane, czytelne i przejrzyste. [3.5]
                          Uwagi: Nie dopiłem butelki, szkoda mi było żołądka.

                          Moja ocena: [2.75]

                          Comment

                          • slyboots
                            Senior
                            • 03-2014
                            • 292

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, słomkowy, klarowny [3.5]
                            Piana: Bardzo szybko zanika do zera [1.5]
                            Zapach: Ciężki, słodowo - karmelowy, słodki, alkohol [2]
                            Smak: Słodowy, alkoholowy, słodki, brak goryczki, płytkie rozwodnione [1.5]
                            Wysycenie: średnio - niskie [3]
                            Opakowanie: Jest okey, czytelne, jak na zdjęciu u kolegi Javox [3]
                            Uwagi: UWAGI:

                            Warka:
                            01.12.2015 L1/1
                            14,5% ekstraktu
                            alk. 6,8% obj.

                            Co za porażka !!!

                            Nie kupować pod żadnym pozorem, jak masz pragnienie napij sie lepiej wody z kranu lub kup koncerniaka z typowego "Polskiego" Browaru a lepiej na tym wyjdziesz.

                            Wypiłem z musu gdyż nie przywykłem wylewać do zlewu !
                            "Pełny chmielowy smak" - piszą na etykiecie, " LEGENDARNE" - hahaha

                            Dosyć !!!

                            Pozdrawiam

                            Moja ocena: [1.925]

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9732

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Gdzie tam..., co najwyżej jasnozłoty. Klarowny. [3.5]
                              Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4]
                              Zapach: Słód i coś jeszcze, w sumie nic szczególnego. [3]
                              Smak: Słód, posmak alko, trochę nut orzechowych. [3]
                              Wysycenie: Średnie. [4]
                              Opakowanie: Jakby gryf na błękitno-granatowej ecie, złoty kapsel marki. Market, aż w oczy kłuje. [3.5]
                              Uwagi: E. Taki sobie mocny lager. Nie ma potrzeby..

                              Moja ocena: [3.2]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎