Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, [Szałpiw] Szał w Pracowni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, [Szałpiw] Szał w Pracowni

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, mętny. [5]
    Piana: Drobna, o dobrej obfitości. Redukuje się do cienkiej, trwałej warstwy. [4]
    Zapach: Intensywny, klasyczny dla hefeweizena czyli bananowo-goździkowy. Aromat nie słabnie aż do samego końca. [5]
    Smak: Idealnie zbalansowane, bardzo pełne i treściwe. Wyczuwalny goździkowy posmak. Tekstura bardzo gładka. Piątki nie ma za brak odrobiny ożywczej kwaskowości. [4.5]
    Wysycenie: Wysokie, takie jak należy. [5]
    Opakowanie: Klasyczne dla piw Pracowni. [4]
    Uwagi: Bardzo dobry hefeweizen, choć troszkę zbyt treściwy i za mało cytrusowy.

    Moja ocena: [4.65]
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Jeszcze fota, bo zapomniałem dodać
      Attached Files
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty, mętny. [5]
        Piana: średniowysoka, drobno pęcherzykowa, gęsta, trwała, ładnie oblepia szkło. [4.5]
        Zapach: średniointensywny, typowy dla piwa pszenicznego (banany, goździki), przyjemny. [4.5]
        Smak: piwo jest średnio treściwe, orzeźwiające, dobrze zbalansowane. Goryczka jest niewielka, brakuje mi trochę cytrusowej kwaskowości. [4.5]
        Wysycenie: wysokie. [5]
        Opakowanie: pite w pubie. [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.5]

        Comment

        • pasiak16
          Junior
          • 03-2014
          • 3

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty i mętny, tak jak należyty pszeniczniak powinien mieć. [5]
          Piana: Mocno się pieni, stosunkowo szybko opada. Piana delikatna. [4.5]
          Zapach: Zapach delikatny, mało wyrazisty jak dla mnie. [3]
          Smak: Tylko 3, gdyż jest to w końcu ocena subiektywna. Jak dla mnie za delikatne, ja jestem amatorem intensywniejszych smaków [3]
          Wysycenie: Mocno gazowane, jak to w pszeniczniakach. [5]
          Opakowanie: Typowe dla PP, skromne, ale treściwe i przejrzyste. Wszelkie najważniejsze informacje znamy po krótkich spojrzeniu. [5]
          Uwagi: Jak wspominałem - piwo bardzo delikatne. Jeśli ktoś nigdy nie pił piwa pszenicznego i nie jest przekonany, czy posmakuje ten charakterystyczny smaczek, to sugeruję właśnie Szał w pracowni. Nawet jakby nie trafiło do końca w gusta to i tak nadal pije się przyjemnie, bo smaki nie są bardzo intensywne.

          Moja ocena: [3.45]

          Comment

          • rgrzech
            Senior
            • 12-2013
            • 230

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, piwo pięknie zmętnione. [5]
            Piana: Biała, drobno i średniopęcherzykowa. Nalewa się średnio-obficie i szybko opada. Nie zdobi szkła. [3]
            Zapach: Banan i goździk od razu zaatakowały moje nozdrza. Ponadto w tle występują nuty słodu pszenicznego i drożdży. [5]
            Smak: Podobnie jak w aromacie, wyczuwalne są nuty banana i goździka. Tutaj są jednak bardzo mało intensywne, mało wyraziste. Goryczka w tym piwie nie występuje. Piwo jest bardzo gładkie i pijalne. Finisz łagodny, goździkowy. Posmak mdły! [3]
            Wysycenie: Jak na hefeweizena piwo jest zbyt gładkie. Nasycenie za niskie. [3.5]
            Opakowanie: Etykiety Pracowni Piwa są bardzo proste. Mają swój styl, który mi pasuje. [4.5]
            Uwagi: Aromat i barwa są super. Smak niestety bardzo pusty i mdły. Oceniana wersja butelkowa.

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎