Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Rauchmarzen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, Rauchmarzen

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rgrzech
    Senior
    • 12-2013
    • 230

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny, piwo zmętnione. [4.5]
    Piana: Beżowa, drobna, na początku obfita jednak szybko opada. Nie zdobi szkła. [3.5]
    Zapach: Dominuje wędzonka. W tle wyczuwalna lekka słodowość. [4]
    Smak: Podobnie jak w zapachu, dominuje szynkowa wędzoność. Ponadto nuty słodowe i karmelowe. Goryczka niska, przyjemnie wyczuwalna na finiszu. Piwo jest lekkie i orzeźwiające, przy czym nie sprawia wrażenia wodnistego. Finisz przyjemny, gorzki, z lekką wędzonką. [4.5]
    Wysycenie: Idealne. [5]
    Opakowanie: Etykieta w starym stylu. Mnie nie porywa. [3.5]
    Uwagi: Dobre piwo z przyjemną, niemęczącą wędzonką.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • marecki12
      Senior
      • 12-2005
      • 156

      #3
      Zdjęcie:
      Attached Files
      http://marecki12.web-album.org/

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Programowo omijam drogie piwa z Widawy (u nas na wsi minimum 12 zł za pół litra lanego) poza Parowym.
        Ale, że jestem również zaprogramowany na wędzonki to oczywiście musiałem spróbować. Mimo małych mankamentów (zbyt delikatne wędzenie za to dość mocne nuty palone w aromacie) uważam, że warto było wydać każdą z dwunastu złotówek

        Comment

        • Antylop
          Senior
          • 10-2009
          • 1415

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Programowo omijam drogie piwa z Widawy (u nas na wsi minimum 12 zł za pół litra lanego) poza Parowym.
          Ale, że jestem również zaprogramowany na wędzonki to oczywiście musiałem spróbować. Mimo małych mankamentów (zbyt delikatne wędzenie za to dość mocne nuty palone w aromacie) uważam, że warto było wydać każdą z dwunastu złotówek
          Znów się zgadzamy
          Również omijam większość piw z Widawy z uwagi
          na stosunek ich ceny do doznań smakowych.
          Jednak niektóre próbuję (np. dziś planuję zdegustować Rauchmarzena w Strefie).
          Niezbyt intensywna wędzoność mi pasuje.
          Jeśli jakimś cudem dałbyś radę, wpadaj do Strefy.
          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatny, nieprzejrzysty. [5]
            Piana: Średniowysoka, brązowawa, drobnopęcherzykowa. Mile osadza się na ściankach. Trwałość przeciętna. [3.5]
            Zapach: Przyjemna wędzonka w stylu szynkowym, palone nuty, delikatnie czuć też aromat chmielu. [4]
            Smak: Wędzoność na średnim poziomie. Sporo paloności, wyraźnie zaznaczona, acz nienachalna goryczka. [4]
            Wysycenie: Niskie, w porządku, ale ja bym jednak nieco wyższe wolał. [4.5]
            Opakowanie: Nudna etykieta, informacji niewiele. [3.5]
            Uwagi: Smaczne, poprawne piwo wędzone. Niemniej wędzonkę wolałbym mocniejszą.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • pen
              Member
              • 05-2014
              • 97

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarna kawa z drobnymi refleksami [4.5]
              Piana: zabrudzona, srednio-drobnopecherzykowa, redukuje sie do cienkiej warstewki w dosc szybkim tempie, slabo oblepia szklo [4]
              Zapach: wedzonosc i papierosy + jakies nuty czekolady i kawy z drobnym akcentem chmieli [4.5]
              Smak: swietne wedzone posmaki (sliwka wedzona?) + karmel, troche goryczki chmielowej [4]
              Wysycenie: dosc wysokie, prawie optymalne [4.5]
              Opakowanie: przecietne, brak podstawowych info (ibu, slody, chmiele) [3.5]
              Uwagi: warka do 04.08.2014. Swietne piwo! polecam, czasami nawiazuje do black hop i smoky joe alebrowaru

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎