Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Olimp] Kentauros

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Olimp] Kentauros

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • pen
    Member
    • 05-2014
    • 97

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: kawowy wpadajacy lekko w rubin [4.5]
    Piana: fajna,zabrudzona, konsystencja kremowo-drobnopecherzykowa, redukuje sie w srednim tempie i nawet troche oblepia [4.5]
    Zapach: bogaty ale sredniointensywny, kozlakowy, sa i sliwki suszone i chleb razowy, troche wedzarni [4]
    Smak: b. geste, slodowy z kawa i gorzka czekolada, dodatkowo karmel i lekkie przyprawy- gozdzik i pieprz, w oddali nuta alkoholu i drozdze [4.5]
    Wysycenie: optymalne [5]
    Opakowanie: rozpoznawalna stylistyka i pelnia informacji, na minus nieciekawy kapsel i starta butelka [4]
    Uwagi: warka do 01.02.2015. swietne piwo, ciekaw jestem jakby smakowalo w styczniu...

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • Lesnick
      Senior
      • 03-2010
      • 153

      #3
      Widzę, że brak jest danych zatem zapodaję:
      Ekstrakt: 18% wag
      alkohol: 7,5% obj.
      IBU: 28

      Comment

      • Cwieku666
        Junior
        • 04-2014
        • 26

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemne, praktycznie nieprzejrzyste jak kawa. [4]
        Piana: Drobno pęcherzykowa, zostaje mały pierścień. [4]
        Zapach: Kawa, mleczna czekolada, goździki, trochę alkoholowe. [4]
        Smak: Alkohol przesłania w zasadzie wszystko, gdzieś w tle trochę czekolady. [3]
        Wysycenie: Nie za wysokie. [4]
        Opakowanie: Etykieta na plus, bardzo dobry papier oraz wszystkie potrzebne informacje [5]
        Uwagi: Warka do 01.02.2015. Piwo postanowiło opuścić butelkę przy otwieraniu (sprawdzone na dwóch butelkach). Przy wąchaniu zapowiadało się ciekawie, ale koniec końców wyszło słabo.

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • Rogerson
          Senior
          • 08-2012
          • 421

          #5
          Cenowo to już prawie Liga Mistrzów, niestety jakościowo co najwyżej Puchar Intertoto - alkohol zmęczył mnie do tego stopnia, że sączyłem i sączyłem Kentaurosa ze 2h.

          A może po prostu double weizenbock to nie moja bajka.

          Comment

          • jaw7
            Senior
            • 10-2012
            • 173

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztynowy ,lekko przejrzysty [4.5]
            Piana: grubo pęcherzykowa, szybko znika [4]
            Zapach: żywiczny ,stoutowy [4]
            Smak: wytrawny ,gorzka czekolada, nuty żywiczne i kożlakowe zupełnie nie czuć alkoholu ,treściwy. [5]
            Wysycenie: w sam raz ,średnie [5]
            Opakowanie: świetna etykieta , przypominająca Hadesa [5]
            Uwagi: Piwo przypomina RIS-a ,Z tą różnicą , że jest pozbawiony słodkiej nuty.Nie przepadam za kożlakami ,ale ten jest świetny.

            Moja ocena: [4.525]

            Comment

            • Apocalipse
              Member
              • 04-2014
              • 40

              #7
              Czuć słody pszeniczne i palone, średnia goryczka, lekka nuta polskiego chmielu; na pierwszy plan wybija się także posmak alkoholowy. Ponadto zaskakująco - jak na browar Olimp - nie wyczułem ewidentnych wad w piwie.

              Nie jest to piwo sesyjne - pije się dość powoli (co dla mnie jest zaletą), ponadto nieco za słodkie, przydałaby się jakaś kwaskowa, bądź goryczkowa kontra; trochę przeszkadza posmak alkoholu.
              Mimo wymienionych wad nie jest to złe piwo. Ciekawy eksperyment, który wypiłem z przyjemnością i jeżeli piwowar Olimpu jeszcze trochę dopracuje recepturę to jest szansa na coś wybitnego.

              Jeżeli weizenbock (lub generalnie pszeniczniaki) to twój styl - spróbuj śmiało. Jeżeli nie - możesz odpuścić, bądź czekać na kolejne warki.

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Herbaciany, mętny. [4.5]
                Piana: Wysoka, długo się utrzymuje. [4]
                Zapach: Niezbyt mocny, słodowo-karmelowy z nutą goździkową. [4]
                Smak: Słodkawe, słodowe, lekko palone, dość mocno wyczuwalny alkohol, likierowe i bakaliowe posmaki. Na koniec lekko kwaskowe i niezbyt silna, palona goryczka. [4.5]
                Wysycenie: Średnie. [3.5]
                Opakowanie: Tu niestety muszę odjąć trochę punktów - etykieta (nalepka) jest za duża na tą butelkę (vichy? nrw?). Zapewne na standardową dla Olimpu Euro pasuje idealnie, ale na tej zachodzi jakiś centymetr, zakrywając dane dotyczące zawartości alkoholu i datę ważności. Sam projekt etykiety bardzo fajny. [3]
                Uwagi: Gęste, bardzo treściwe piwo. Rzeczywiście, alkohol jest dość wyczuwalny, ale w moim egzemplarzu nie dominuje. Po ogrzaniu pojawia się irytujący, popiołowy posmak. Dla miłośników doppelbocków.

                Moja ocena: [4.15]

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnorubinowy. [4.5]
                  Piana: Bardzo gęsta i beżowa, wygląda trochę jak bita śmietana. Drobnopęcherzykowa, raczej wysoka. [4.5]
                  Zapach: Średnio intensywny, kawowo-zbożowy, czekolada, trochę bananów i goździków. [4]
                  Smak: Niestety, ale alkoholowy posmak i odalkoholowa gorycz dominują w tym piwie. Jest bardzo nieułożone pod tym wzlędem. Kiedy język i gardło przyzwyczają się do alkoholu, do głosu dochodzi według mnie za mocny kwasek, potem gładkie i dużo przyjemniejsze nuty zbożowe, czekoladowe i karmelowe. Ale niestety wszystko jest zagłuszone przez ordynarny alkohol. [3]
                  Wysycenie: W porzadku. [5]
                  Opakowanie: Jedna z fajniejszych etykiet Olimpu; w ogóle te "nowsze" etkiety, w przeciwieństwie do pierwszych, podobają mi się. Skład dokładny, trochę innego info, kapsel czarny. [4]
                  Uwagi: A szkoda, bo wiązałem nadzieje z tym piwem.

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    I zdjęcie:
                    Attached Files

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #11
                      Kapsla nie widać?

                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • jerzdna
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 240

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: brunatne. pod swiatlo bordowe refleksy [5]
                        Piana: z poczatku wysoka szybko zredukowana do pol cm obwodki. krzakow brak [3.5]
                        Zapach: niestety na pierwszym planie alkohol. potem banany. gozdzik.karmel. lekki slod i suszona sliwka. czekolady nie wyczulem [3.5]
                        Smak: znowu alkohol taki gryzacy w gardlo przebija sie na prowadzenie. jest tez banan. troche slodyczy karmelowej i sliwki z likieru.goryczka nikla taka bardziej od alkoholowa niz chmielowa. zapychajace [3.5]
                        Wysycenie: srednie do niskiego [4.5]
                        Opakowanie: pelne info na kontrze i piekna graficznie eta z komiksowotytulowym centaurem na czele. minus pol pkt za krzywa naklejona bo za dluga etykiete [4.5]
                        Uwagi: zawod. spodziewalem sie czegos lepszego. nie bede oryginalny i powtorze za inymi. przydaloby sie temu piwu dluzsze lezakowanie. piwo niesesyjne a degustacyjne pod warunkiem poprawy aromatu i smaku

                        Moja ocena: [3.675]

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Rubinowobrązowy, klarowny. [4.5]
                          Piana: Wysoka, drobna, sztywna, kremowa, trwała. Można czapować. Super! [5]
                          Zapach: Hm, ciekawy, intensywny kwiatowy i chmielowy, ciekawy, bo nie czuję w nim ani koźlaka, ani pszenicy... Ale - w sumie - fajny . [3.5]
                          Smak: Chmiel, lekki słód, wino, suszone owoce, trochę dziwnych posmaków, może to mutacja pszeniczna, i znowu - trochę niestylowy - ale baaaardzo smaczny... . [4.5]
                          Wysycenie: Niezbyt wysokie, bardziej koźlakowe niż pszeniczne. [4]
                          Opakowanie: W stylu browaru, wzornictwo mnie nie przekonuje, wykonanie bardzo wysokiej jakości, goły czarny kapsel. [4]
                          Uwagi: Jak się zastanowię, to sam nie wiem czemu, ale bardzo mi to piwo podeszło... Może to jesień?

                          Moja ocena: [4.15]

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: pite wieczorem więc dla mnie barwa to czerń, nieprzenikniona [5]
                            Piana: jasnobeżowa, drobna, zwarta, utrzymuje się dłuższy czas, osadza się na szkle niewielkimi smugami [3.5]
                            Zapach: słabo wyczuwalny, delikatna kawowa paloność i słód [3]
                            Smak: treściwe, pełne, jednak rzadkie co jest spowodowane za małym nagazowaniem, dość wytrawna paloność, kawowe nuty, gdzieś w tle wytrawne owoce (wiśnie, granat), pod koniec minimalnie słodkawo-słodowe akcenty, przy ogrzaniu traci na smaku gdyż zaczyna dominować alkohol [3]
                            Wysycenie: zdecydowanie za małe [3]
                            Opakowanie: etykieta nadal w stylu transfomers, nie moja bajka, gładki kapsel [2.5]
                            Uwagi: Sporo do poprawek, więcej gazu, mniej alkoholu, przynajmniej wyczuwalnego

                            Moja ocena: [3.125]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 27-09-2014, 22:16.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • melor
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 364

                              #15
                              aromat: alkoholowy
                              kolor: bardzo ciemnobrązowy, mętny
                              piana: wysoka, ładnie się utrzymuje i oblepia szkło
                              smak: alkohol, czuć bardzo wyraźnie. I to nie taki jak w taniej wódce, tylko gorszy. Ale ohydne. Paskudztwo. Wypiłem z 5 łyków, a reszta poszła w kanał.
                              1/10

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎