Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Łowickie AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bednary, Łowickie AIPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, praktycznie klarowny. [5]
    Piana: Drobna, obfita, osadza się na szkle. [4.5]
    Zapach: Jest i cytrus, jest i żywica. Zapowiada się dobrze... [4.5]
    Smak: W pierwszym łyku wyczuwalny karmel i melanoida. Porządnej goryczki nie czuć. Niestety sytuacja z czasem się nie zmienia, co najwyżej pojawia się kwaskowość w posmaku. Dość męczące przez brak odpowiedniej goryczkowej kontry... [3]
    Wysycenie: Niskie, wydaje się, że piwo jest płaskie. [3]
    Opakowanie: Bez zaskoczenia, standardowy dla Browaru Bednary łowicki wzorek. [4]
    Uwagi: To piwo kojarzy mi się bardziej z American Amber Ale niż AIPA, choć tej goryczki nawet na AAA by było za mało...

    Moja ocena: [3.825]
    Attached Files
    Last edited by docent; 06-07-2014, 16:46.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: pomarańczowo-rubinowy, piękny [5]
      Piana: gęsta, zwarta, drobna, ecru, opada bardzo powoli zostawiając krążki na szkle [5]
      Zapach: słaby ale miły dla nosa, owocowo-chmielowe zapachy [3.5]
      Smak: pełne, treściwe, wszystkie smaki świetnie zbalansowane, na pierwszy plan idzie dobra, chmielowa goryczka wraz z owocowymi posmakami, nieco dalej w tle solidna słodowo-zbożowa podbudowa, wszystkie elementy czuć wyraźnie [5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: no nie mogę dać więcej niż tyle gdyż piwo kupione w browarze, bez etykiety, na kapslu tylko napis flamastrem AIPA, żeby chociaż jakaś etykieta zastępcza była.... [1.5]
      Uwagi: Perfekcyjne, doskonałe. Picie tego piwa to była czysta przyjemność smakowania, rozkoszowania się tym co oferuje. Gratulacje za chłopaków z Bednar

      Moja ocena: [4.3]
      Attached Files
      Last edited by becik; 12-07-2014, 19:30.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztyn wchodzący w miedziany ze średnią opalizacją. [4.5]
        Piana: Średnio obfita, drobno zbudowana, średnio trwała, bardzo ładnie zdobi szkło. [4.5]
        Zapach: Średnio intensywny, podobny w stylu do Łowickiego Pale Ale. Karmelowy, biszkoptowy, ciasteczkowy, żywica. [3.5]
        Smak: Podobnie jak w aromacie, z goryczką na średnio niskim poziomie (nico garbnikową). Karmelowość nie jest przytłaczająca jednak brakuje akcentów chmielowych. Dość dobrze pijalne. [3.5]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: Podobne do wersji pale ale, może pomylić się na półce, Generalnie ładne i dobrej jakości. Brakuje kompletu informacji. [4]
        Uwagi: Warka z datą do 31.01.2015. Jak dla mnie mocniejsza wersja Łowickiego PA.

        Moja ocena: [3.7]

        PS. Parametry 16,5° Plato, alk. 6,0% obj.
        Last edited by ART; 29-03-2017, 20:31. Powód: Parametry

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          zdublowany temat, zgłosiłem do połaczenia

          Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Kolor: Bursztynowy, mętny.
            Piana: Koloru złamanej bieli, niezbyt obfita, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha minimalnie oblepiając szkło.
            Zapach: Amerykańskie chmiele: cytrusy, żywica, trochę owoców tropikalnych.
            Smak: Średnio treściwe. Wyraźna podbudowa słodowa z posmakami melanoidynowymi. Dalej dominacja posmaków amerykańskich chmieli, o podobnym profilu jak w zapachu i leciutka kwaskowatość. Całość wieńczy średnio niska, żywiczna goryczka.
            Wysycenie: Średnio niskie.
            Ogółem: Przeciętne AIPA. Aromat nie powala, goryczka dosyć mizerna. Podbudowa słodowa za mocna jak na tak nikłą goryczkową kontrę.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • michael50
              Senior
              • 06-2013
              • 325

              #7
              Mi te piwo posmakowało. Jest delikatne i nie ma tak intensywnej goryczki, jak AIP-y, które dotąd piłem, łącznie z wzorcowym dla mnie produktem Browaru na Jurze. Dzięki temu browar wchodzi dość sprawnie, aczkolwiek wiadomo, że nie da się go łyknąć na raz. Średnio-niskie nagazowanie i nienachalne aromaty paloności bardzo mi odpowiadały. Polecam jako średniaka, ale dla mnie w tym przypadku to zaleta.

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Biała, drobna, długa [4.5]
                Piana: Ciemnozłota, mocno opalizująca [4]
                Zapach: Delikatna słodowość z równie delikatnym korzenno-ziołowym chmielem [3.5]
                Smak: Gładki smak jasnych słodów. Goryczka średnia ku niskiej, długa, bez akcentów amerykańskich, wybitnie ziołowa [3.5]
                Wysycenie: Średnie [3.5]
                Opakowanie: Właściwa etykieta na nalewaku, zwykła pilsowa szklanka [3.5]
                Uwagi: Wytrawne, z bardzo niskim (o ile w ogóle) akcentem cytrusowym. Dobre na długie posiedzenia ale czy jest to AIPA? Mam poważne wątpliwości, a na pewno nie podejdzie fanom "ameryki"

                Moja ocena: [3.6]
                Last edited by ART; 29-03-2017, 20:32.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎