Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kowal, [Ninkasi] N°6.A Cream Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kowal, [Ninkasi] N°6.A Cream Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Piwo w sumie ukazało się nie dawno, kupiłem poprzez Piwonie, internetowo.
    Wziąłem do kumpla, nalałem po połowie i..... czuć bretty
    Ja wypiłem, twardy jestem, czy tak musi być?
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • pen
      Member
      • 05-2014
      • 97

      #3
      jedno z najgorszych piw jakie ostatnio pilem, totalnie dziwny absmak, piwo zupelnie niepodobne do niczego

      Comment

      • Siemion
        Member
        • 07-2008
        • 67

        #4
        Okazuje się, że nawet teraz - po kilku latach od powstania Pinty - są takie style piwa, których nikt w Polsce wcześniej nie warzył. Bo wydaje mi się, że Cream Ale jeszcze nie było.

        Ten styl, jak czytam w wytycznych BJCP, był odpowiedzią amerykańskich browarów górnej fermentacji na rosnącą popularność lagera (jak rozumiem, nie współcześnie, tylko w I połowie XX w.). To piwo, choć górnej fermetnacji, rzeczywiście smakuje jak lagery z niektórych małych polskich browarów. Chciałoby się powiedzieć, że jest to na tyle czysty ale (w sensie braku estrów), że w smaku jest podobny do mało sterylnego lagera. Z piw górnej fermentacji, ten cream ale przypomina nieco koelsche.

        Dość niepokojącą nutą (a może nawet więcej, niż nutą) jest pewna kwaskowatość. Dzięki niej piwo jest orzeźwiające, ale nie mam pewności, że była zamierzona. Może to brettanomyces, jak sugeruje dyczkin?

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pen Wyświetlenie odpowiedzi
          jedno z najgorszych piw jakie ostatnio pilem, totalnie dziwny absmak, piwo zupelnie niepodobne do niczego
          Podobne jest, tylko że do słabego saisona.
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
            Podobne jest, tylko że do słabego saisona.
            Nie powinno być fenolowe, estry też mają być niskie. Chyba im nie wyszło.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
              Chyba im nie wyszło.
              Chyba? Im w ogóle coś wyszło?
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                Brown Ale mi smakowało.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • nymons
                  Junior
                  • 03-2014
                  • 3

                  #9
                  Próbowałem zdegustować dzisiaj to piwo, ale niestety na próbie się zakończyło. Termin przydatności na butelce to 31.08.2014, więc jeszcze trochę zapasu jest, natomiast po nalaniu do szklanki mój nos przywitał bardzo nieprzyjemny zapach wymiocin.
                  Ocena moja i żony była jednoznaczna - tego się nie da wypić, sam zapach po prostu odrzuca.
                  Może miałem pecha, nie zamierzam sprawdzać kolejnej butelki - innym życzę więcej szczęścia.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bladojasnozłoty, lekko mętny. [4]
                    Piana: Jakaś taka rzadka... Niby wysoka, osadza się na ściankach, a w środku dziura... [3]
                    Zapach: Susz owocowy w wigilijnym stylu, ale bez śliwek. Po kątach chmiel się plącze. [3.5]
                    Smak: Mam dziwne wrażenie, że piwo..., hm..., dojrzało... aż za bardzo. Lekki kwasek, goryczka...
                    Nie idźmy tą drogą. Ja poszedłem. Z piwem. Do zlewu... [2.5]
                    Wysycenie: W sumie średnie, ale aż dziwnie wysokie... [4]
                    Opakowanie: Klasyka tego projektu, megaascetycznie, nie moja bajka. [3]
                    Uwagi: Myślałem, że mam pecha, ale po Waszych opisach...
                    Wahałem się, czy oceniać, ale skoro kupiłem w sklepie, ktoś mi to sprzedał, wprowadził na rynek, to czemu nie...

                    Moja ocena: [3.075]

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Słomkowy, wchodzący w delikatne złoto. Lekko mętne. [4]
                      Piana: Biała o średniej gęstości, utrzymuje się kilka minut i nawet ładnie oblepia ścianki szkła. [3.5]
                      Zapach: Dziwny i niespodziewany. Bardziej przypomina jakiegoś belga z korzennymi nutami aniżeli cream ale. [2]
                      Smak: W smaku to samo. Dziwne korzenne nuty plus dość mocna kwaśność. Goryczka minimalna zabijana przez wspomniana kwaskowatość. [2]
                      Wysycenie: Wysokie. [3]
                      Opakowanie: Standardowe dla tego browaru. Czyli niby czytelne ale i tak trudno się w sklepie zorientować czy piło się już to piwo czy jeszcze nie. [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.35]
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Foto...
                        Attached Files
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #13
                          Mam dziwne wrażenie, że ktoś wykasował mojego posta z oceną tego piwa. Dlaczego?
                          Ponowię więc ją. Dawno nie piłem czegoś tak obrzydliwego. Poszło do zlewu.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23792

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mam dziwne wrażenie, że ktoś wykasował mojego posta z oceną tego piwa. Dlaczego?
                            To tylko objawy paranoi, na Zlocie Cię wyleczymy
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              #15
                              ZuU już się czai, już puka do (mych) drzwi
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎