Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Rzeszów, Witbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Stary Browar Rzeszów, Witbier

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #2
    Stout w nalewaku się skończył, więc wybór padł na wita

    Aromat mało intensywny. Nutka goździka, lekki banan i gumy balonowej. W tle majaczy bardzo niewyraźnie kolendra
    Smak: Lekko wodniste, wyraźny dojrzały banan. Lekka kwaskowość. Goryczka słaba i miesza się z tą kwaskowością, troszkę cytrynową, troszkę od dzikiej pomarańczy. Orzeźwiające i bardzo pijalne piwo.
    Podczas upalnego południa wypiłem w niecałe 10 min, a i tak musiałem się stopować.

    Ogólnie przypominało niektóre zwykłe niemieckie lekko wodniste i słodko-kwaśne porządne pszenice z pomarańczową nutą.
    Piwo smaczne, ale chyba za te 8zł za 0,4l to wolę kupić coś innego, nawet w butelce kilka parasoli dalej.

    Minus za szkło.
    Mogli nalać wita do tych nowych pokali
    Attached Files
    Last edited by dlugas; 12-07-2014, 12:20.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Czyli przefermentowali na WB-06 i dodali kolendrę...

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #4
        Nie jestem biegły w witach (za mało ich wypiłem), ale smakowało bardziej weizenowo niż belgijsko.

        Możliwe, że jest jak piszesz plus skórka dzikiej pomarańczy, bo była taka goryczko-cierkość.

        Możliwe też, że picie w prawie samo południe piwa na dość sporym słońcu, po długim spacerze mocno zaburza sensorykę.

        Ogólnie piwo weszło jak w gąbkę, ale nastawiałem się na południowy(dosłownie i w przenośni) "zwycięski stout"
        Last edited by dlugas; 12-07-2014, 13:21.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #5
          Piwo jest wodniste i niedoleżakowane. To jego zasadnicza wada. Kolendra bardzo lekko wyczuwalna. Jedno z gorszych piw jakie wyszły z tego minibrowaru.

          Comment

          • olie
            Senior
            • 06-2011
            • 777

            #6
            Pite 5 września. To typowy wit. Wszystkie elementy stylu są obecne. Wrażenie pozytywne. Warto wypić podczas tych ostatnich ciepłych dni w roku.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Urologicznie blady. Wrażliwcom napiszę "jak sok cytrynowy" . [3.5]
              Piana: Biała, drobna, znikający punkt w zasadzie. Cienizna... [2]
              Zapach: Słód, kolendra, lekki banan i śladowy grejpfrut. [4]
              Smak: Dominuje smak grejpfruta, z jego orzeźwiającym kwaskiem i goryczką. [3.5]
              Wysycenie: Dla wita trochę za niskie, bo średnie, na granicy akceptacji... [3.5]
              Opakowanie: Klasyka: bączek, goły czarny kapsel, dość proste wzornictwo, które w browarze restauracyjnym nie przeszkadza. [3.5]
              Uwagi: Piwo nieźle orzeźwia, ale trochę więcej gazu chyba by nie zaszkodziło...

              Moja ocena: [3.525]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎