Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Valkiria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Sulimar, Valkiria

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    ...Czyli Rebel Kolendra. Na to przynajmniej wskazywałyby parametry. I smak. Potężne kolendrowe uderzenie, prawie że mydlane, ale jeszcze w granicach przyzwoitości. Piwo słodkawe, brak mu nieco kwaskowatości, która czyni witbiery tak orzeźwiającymi... Jest też akord cytrusowy, pomarańczowy (ciekawe, że pełnego składu nie podano, za to w niezbyt wyszukanej dykteryjce wspomniano o wyczuwalnych nutach kolendry i pomarańczy – sztuczne aromaty?). W tle przebijają się goździki i banany; ale i tak są ledwo wyczuwalne spod potężnego, kolendrowego cwału Walkirii. Aż z ciekawości po przepisaniu z notatek tego opisu zaglądnąłem, co też kiedyś napisałem wcześniej o Rebelu Kolendrze – i nie mam wątpliwości. To dokładnie to samo piwo.

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Radlerowa, mętna żółć. [2.5]
      Piana: Słabo - na początku dość obfita, ale gruba, potem błyskawicznie znika [2.5]
      Zapach: Chemiczne uderzenie pseudo-cytrusowych nut. [1.5]
      Smak: Niby miał to być wita, ale jak dla mnie to do wita mu daleko. Lekka słodkawość plus chemiczna goryczka. Kolendra skutecznie zagłusza inne posmaki [2.5]
      Wysycenie: W normie - gazuje dość długo i drobno. [4]
      Opakowanie: No, nawiązań do AleBrowaru nie sposób przeoczyć, ale ja bym się nie pomylił. Plus za kapsel (do kolekcji) [3.5]
      Uwagi: Dziwny wynalazek, bazujący na chemiczności i wodnistości. Taki erzac gatunku. Nie wiem, czy sięgnę po resztę serii.

      Moja ocena: [2.275]
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • chemmobile
        Senior
        • 03-2009
        • 2168

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemna, przykurzona żółć; witbirowy kolor. [5]
        Piana: I choć na początku zapowiadała się obfita piana, to trochą za szybko zaczęło jej ubywać. Raczej drobno ziarnista, ale mało tej piany. [3.5]
        Zapach: Intensywny, przede wszystkim zielonej, liściastej kolendry. Nuty owoców cytrusowych trochę zdominowane kolendrą. Zapach bardzo wyrazisty, bliższy agresywnym piwom rzemieślniczym niż stonowanym produktom browarów przemysłowych. [4.5]
        Smak: Smak wyrazisty tak jak zapach, nie pozostawiający żadnych wątpliwości z jakim stylem mamy do czynienia. W żadnym wypadku nie ma mowy o ciężkości, choć piwo pełniejsze niż niejeden witbir. Wyraźniejsze nuty cytrusowe niż w zapachu, a nawet wyczuwałem coś w stylu dojrzałych czereśni (ale nie tych bordowych, a bardziej dzikich, z przydrożnych drzew). Kolendra dobrze wyczuwalna i podejrzewam, że autorem receptury jest ten sam maniak kolendry, co w przypadku piwa Rebel Kolendrowe. [4.5]
        Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
        Opakowanie: Butelka z rysunkiem. [3]
        Uwagi: Z tą wyraźną kolendrą mogłem lekko przesadzić, bo na parapecie rośnie mi toto i rozsiewa wokół swój zapach...
        A co do piwa, to udany z niego witek.

        Moja ocena: [4.325]

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor: Radlerowa, mętna żółć. [2.5]
        Rozumiem nienawiść za "plagiatowanie" etykiet, ale jesteś kolejnym, który witbirowi za witbirowy kolor daje śmiesznie niską notę.
        Last edited by chemmobile; 18-07-2014, 18:28.
        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

        Comment

        • yoda79
          Senior
          • 01-2013
          • 861

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
          Rozumiem nienawiść za "plagiatowanie" etykiet, ale jesteś kolejnym, który witbirowi za witbirowy kolor daje śmiesznie niską notę.
          Kto nie z nami ten przeciwko Histeria wokól etykiet paranoiczna, więc nie oczekuj subiektywnej oceny tych piw.

          Comment

          • yoda79
            Senior
            • 01-2013
            • 861

            #6
            Tfu, obiektywnej miało być

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
              Rozumiem nienawiść za "plagiatowanie" etykiet, ale jesteś kolejnym, który witbirowi za witbirowy kolor daje śmiesznie niską notę.
              A kto był tym poprzednim? Lubie wiedzieć, do jakiego worka się mnie wrzuca....
              Co do etykiet - dla mnie to bardziej konwencja niż plagiat. A piwo mnie po prostu nie smakowało. Piłem lepsze polskie wity.
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                #8
                Nie czepiam się oceny smaku a barwy, dość łatwej do obiektywnej oceny. Poprzedników znajdziesz pełno w wątku innego białego piwa: Białego Żywca. Wystarczy porównać opis słowny z przyznaną oceną.
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6075

                  #9
                  Nr 3

                  Nr 3 z serii Sulimara dla Żabki.

                  Piana - nie za duża, mało trwała, na dłużej niepełna warstewka. Lacingu brak.
                  Barwa - żółty z odcieniem pomarańczowym. Piwo jest mętne.
                  Aromat - pomarańcza, cytryna, skórka z cytryny, kolendra.
                  Gaz - średni.
                  Smak - tylko troszkę słodkie, cytrusowe, cytrynowe, skórka cytryny, kolendrowe, suszona morela.

                  Piwo jest orzeźwiające ale radlerowate.
                  Ogólnie jak to często piszemy w ocenach w upał podejdzie dobrze.
                  Attached Files

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnożółty, mętny. [4.5]
                    Piana: Początkowo bardzo wysoka, ale szybko redukuje się do zera. [3.5]
                    Zapach: Silny, pomarańczowo-kolendrowy, czuć też coś w stylu żelków czy gumy balonowej. [4]
                    Smak: Niewiele tego smaku, lekko zbożowe, kwaskowe, wyraźna kolendra, na koniec niska goryczka o przyprawowym charakterze. [3.5]
                    Wysycenie: Dość niskie. [3]
                    Opakowanie: Bez zarzutu, ekstrakt i alkohol podane, trochę dziwnie opisali ten styl jako "Piwo w stylu jasny Ale Belgium Wit Ale". [3.5]
                    Uwagi: Warka do 24.03.2015. Dość wodniste, niewiele smaku, nawet jak na wita. Ale na upalne lato w sam raz, lekkie i orzeźwiające.

                    Moja ocena: [3.7]

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Żółto-złoty, zmętniony [3.5]
                      Piana: Obfita biała, ze średnich i drobnych pęcherzyków z czasem opada. [3]
                      Zapach: "Chemiczny' zlepek słodu ze skórką pomarańczy i kolendry [2.5]
                      Smak: Pszeniczny, kwaskowy z dodatkiem nut cytrusowych, ale niszczy efekt gorzkawy posmak i mdłość. [2]
                      Wysycenie: Bardzo wysokie, daje efekt szczypania w język [4]
                      Opakowanie: Najmocniejsza rzecz tego piwa [4.5]
                      Uwagi: Nie dopiłem - słabizna

                      Moja ocena: [2.575]

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #12
                        Pszeniczniak o dziwnym zapachu – dodatku kolendry i pomarańczy. Piana bardzo obfita, biała ze średnich i drobnych pęcherzyków. Kolor piwa to jasny złoty, zmętniony.
                        Smak. Bazą jest słód pszeniczny i delikatna goryczka wzbogacona przyprawą i cytrusami. Jak na pszeniczniak przystało, wyczuwalna jest lekka kwaskowość. Wysycenie jest bardzo wysokie co daje lekki efekt szczypania na języku. Niestety, w trakcie kolejnego łyku na wszystkie wspomniane wrażenia nakłada się dziwny posmak, wręcz piwo staje się gorzkie i mdłe. Jedna Valkiria mi wystarczy.

                        Comment

                        • jaw7
                          Senior
                          • 10-2012
                          • 173

                          #13
                          piłem dzisiaj zimne i uważam że jest bardzo pijalne ,nuty cytrusowe orzeżwiające idealne na lato ,za cene 3zł cena do jakości dla mnie rewelacja!!!!

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bladożółty, lekko mętny, witowy taki . [4]
                            Piana: Biała, drobna, bardzo wysoka, sztywna i trwała. [4.5]
                            Zapach: Słodowy z akcentem owocowym, powiew ziół (czyżby kolendra?). [3.5]
                            Smak: Lekki kwasek, słaba goryczka w kierunku grejpfrutowym, lekko wodniste... [3.5]
                            Wysycenie: Wysokie, jak dla mnie lekko nawet ZA. [3.5]
                            Opakowanie: Całkiem ciekawy pomysł, naśladujący browary kontraktowo-rzemieślnicze (apage, satanas, toż to świętości kalanie!!! ), parametry są, kapsel seryjny "Alter Beer". [4]
                            Uwagi: Jak na koprodukcję Sulimara i Żabki to całkiem nieźle, wit trafiający pod strzechy .

                            Moja ocena: [3.65]

                            Comment

                            • GreenFox
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 273

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowożółty, mętnawy, mógłby być jeszcze trochę jaśniejszy [4]
                              Piana: Średniopęcherzykowa, początkowo dość obfita, jednak stosunkowo szybko opada do obrączki [3.5]
                              Zapach: Bardzo ładny aromat pomarańczy i kolendry, w tle wspomagany przez aromaty słodowe, niestety w aromacie można wyczuć pewną sztuczność, chemiczność, co trochę przeszkadza w odbiorze [4]
                              Smak: Tutaj podobnie jak w aromacie, intensywna kolendra, jest też wyraźna pomarańcza, goryczka lekko kontruje słodowość, brakuje trochę kwaskowatości i przeszkadza lekka mydlastość piwa (charakter chemiczny jeszcze bardziej wyczuwalny niż w aromacie) [3.5]
                              Wysycenie: Na średnim poziomie, powinno być wyższe [3.5]
                              Opakowanie: Widać, że inspiracja etykietami konkurencji poszła trochę za daleko, niemniej jednak etykieta w stylu który mi się podoba, zwraca uwagę, gdyby nie starała się tak bardzo podszywać pod inny browar, można by ją uznać za przywoitą [2.5]
                              Uwagi: Całkiem niezły wit, chociaż przeszkadza nadmierna chemiczność witbierowych akcentów, przez co piwo nie spełnia swej podstawowej funkcji - nie jest jakieś super-orzeźwiające, ta mydlastość pod koniec już trochę męczy. Niemniej jednak możliwość całkiem przyzwoitego zaznajomienia się ze stylem w takiej cenie jest całkiem pozytywnym zjawiskiem

                              Moja ocena: [3.65]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎