Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Roosters, Londinium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Roosters, Londinium

    Roosters Brewery to kolejne rzemieślnicze przedsięwzięcie z Wysp. Browar został założony w 1993 roku w miejscowości Knaresborough w hrabstwie Yorkshire przez Seana i Alison Franklin. Większość produkcji jest beczkowana, aczkolwiek część piw trafia do butelek. Dzięki temu mam okazję spróbować ichniejszego portera. Londinium uwarzono z dodatkiem ziaren kawy. Ma 5,5% alkoholu.

    Barwa najciemniejszego brązu, nie do przeniknięcia. Pod światło nikłe rubinowe przebłyski.
    Piana od nalania dość mikra, o beżowej barwie i sporych bąblach. Szybko redukuje się do mlecznej drogi na powierzchni.
    Raczej ciemny charakter aromatów - palone ziarno kawy, gorzka czekolada, mocny karmel. Do tego nieznaczna mleczna nuta i wanilia i cień lukrecji.
    Smak zachowuje zapachowe nastroje - jest dość gorzko, w kawowym, palonym klimacie. Ciemne słody, trochę karmelu i wyraźna cierpkawa i kwaskowata nuta. W posmakach głównie połączenie wytrawnych i cierpkich klimatów. Treściwość nieduża, o stopień wyższa byłaby bardziej pożądana.
    Nagazowanie przeciętne. Nie mam zastrzeżeń.
    Butelka z dookolną ciemnoszarą etykietą, na której sporo tekstu w kilkunastu krojach czcionki. Skład podany w sposób dość podstawowy. Kapsel czarny a jedyny kolorystyczny akcent to logo browaru z głową koguta.

    Przyzwoity porter. Choć pewnie nie miałem dziś dnia na ten styl i chciałem się przyczepić. No to się czepnę - przeszkadza mi trochę za duża kwaśność, słabowitość piany i niedobór treściwości... I że sąsiad ma młodszą...
    A tak poważnie 8,5 w skali 1-10 to całkiem sprawiedliwa ocena.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4994

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
    ... I że sąsiad ma młodszą...
    Nie da Ci ojciec, nie da Ci matka, tego co moze dac Ci sasiadka
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎