Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warmińskie Rewolucje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kormoran, Warmińskie Rewolucje

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • czeslawTyson
    Junior
    • 11-2013
    • 9

    #2
    Bardzo dobry ziołowy aromat polskich chmieli w smaku i zapachu - chmielenie na zimno daje rade . W aromacie podobny do serii PLON, trochę bardziej czysty.
    goryczka mogłaby być wyższa ale bardzo przyjemna.
    Czołówka jeśli chodzi o polskie lagery, na pewno wrócę do tego piwa.
    Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.

    Comment

    • michudy
      Member
      • 04-2014
      • 41

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętny, pomarańczowy, ze słomkowymi refleksami [3.5]
      Piana: Obfita, dość szybko opada, ale całkiem ładnie zdobi szkło [4.5]
      Zapach: Ziołowy, trochę korzenny, do tego cytrusy [4]
      Smak: Lekka goryczka i kwaskowość, cytrusowość. Gładkość. [4.5]
      Wysycenie: Średnie, dobre [4]
      Opakowanie: Inne, pozytywne. Mi się podoba [5]
      Uwagi: 13.10.2014

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, zmętniony. [5]
        Piana: Bielutka, drobnopęcherzykowa i zbita, ale niewysoka i średnio trwała. Gdzieniegdzie zostawia na ściankach ślady. [3.5]
        Zapach: Bardzo, bardzo przyjemny aromat ziołowo-cytrusowy ze słodową nutką. Jakby jeszcze był trochę bardziej intensywny... [4.5]
        Smak: No no, bardzo fajny. Delikatna słodowość mile współgra z całkiem niezłą goryczką, a ziołowe, chmielowe nuty podkreślają orzeźwiające właściwości piwa. [4.5]
        Wysycenie: Myślałem, że będzie przesadzone, widząc jak to piwo okrutnie buzuje, ale jest idealne. [5]
        Opakowanie: Bardzo ładne, estetyczne i stonowane, duuuużo tekstu, skład dosyć dokładny. Fajny papier na etykietę. [4.5]
        Uwagi: Jeden z lepszych polskich jasnych lagerów.

        Moja ocena: [4.45]

        Comment

        • GreenFox
          Senior
          • 12-2013
          • 273

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, piwo jest mętne (niefiltrowane to ok, jednak lager powinien się raczej charakteryzować większą klarownością) [3.5]
          Piana: Bardzo ładna gruba czapa śnieżnobiałej, drobnopęcherzykowej piany, która długo się utrzymuje, jednak nie osiada na ściankach [4.5]
          Zapach: Bardzo przyjemne nuty ziołowe, lekko kwiatowe, przebija się także słodowość, a w tle majaczy niestety jakaś skarpeta (ale na granicy wyczuwalności) [4]
          Smak: Piwo jest bardzo lekkie w smaku, balans przesunięty w stronę słodyczy, na pierwszym planie słodowość, goryczka bardzo delikatna, ziołowo-ziemista, może troszkę zbyt delikatna, niemal niewyczuwalna [4]
          Wysycenie: Średnie nasycenie powoduje, że piwo jest bardzo pijalne i orzeźwiające, nieco za szybko znika [4.5]
          Opakowanie: Dłuuugi tekst, ładny projekt graficzny, cąłkiem spora ilość informacji - jak dla mnie super [5]
          Uwagi: Pomimo kilku pomniejszych wad - poważny pretendent do miana "znakomitego polskiego lagera za 3 zł"

          Moja ocena: [4.1]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GreenFox Wyświetlenie odpowiedzi
            Uwagi: Pomimo kilku pomniejszych wad - poważny pretendent do miana "znakomitego polskiego lagera za 3 zł"

            4,15 :P

            Comment

            • bulka_
              Member
              • 08-2011
              • 37

              #7
              jak nie jestem wyczulony na ten zapach to to piwo wali DMSem, aż (nie)miło. typowa przypadłość kormoranowych lagerow

              Comment

              • KarlPopper
                Senior
                • 11-2013
                • 133

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasna słomka, w sumie piwa na polskich chmielach bywają jaśniejsze (vide Hop Sasa), klarowne (może odpowiednio wlewałem ) [5]
                Piana: Niestety słabiutka, lana z wysoka a i tak mała i dużo pęcherzykowa, chociaż tyle, że ładnie oblepia szklankę. [3.5]
                Zapach: Z butelki najpierw owoce-cytrusy (może to ten ananas) potem trawa, podobnie ze szkła bardzo przyjemny chmielowy aromat, mógłby być mocniejszy ale to w końcu czysty lager więc jest bardzo dobrze. [4.5]
                Smak: Ewidentnie czuć chmiel (jest po przełknięciu taki p[posmak chmielowy, który ja dotąd nazywałem kwaskowścią chmielową, ale wytknięto mi, że raczej nie tak to powinienem nazywać... może wytrawność.. no w każdym razie posmak chmielu). Pije się jakby to było Polish Pale Ale w sumie to Polish Lager, czuć ducha craftu mimo, że to lager, świetne, bardzo pijalne. Goryczka mogła by być mocniejsza, ale jakaśtam jest (może mam już stępione kupki smakowe po samych IPA i Sunny Ale'ach ) a w zasadzie to jest lager na lato. [4.5]
                Wysycenie: Dla mnie odpowiednie (choć, chyba jak na lagera odrobinę mniejsze niż zazwyczaj). [5]
                Opakowanie: Bardzo fajny opis z tyłu. Przednia etykieta nie jest jakimś arcydziełem, ale ładny rysunek rzeczywiście jest. [5]
                Uwagi: Poczekać tylko na promocje a będzie mityczny lager za 3 pln ;D A tak na poważnie to sięgnąłem po to piwo od niechcenia i z dużymi obawami, bardziej jako obowiązek spróbowania nietypowej nowości, ale jednak piwowar Kormorana po raz kolejny udowadnia, że robi robotę! Gratulacje i oby tak dalej. Zakupione w krakowskim Składzie Piwa.

                Moja ocena: [4.475]
                Live Craft. Die Punk.

                Comment

                • KarlPopper
                  Senior
                  • 11-2013
                  • 133

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bulka_ Wyświetlenie odpowiedzi
                  jak nie jestem wyczulony na ten zapach to to piwo wali DMSem, aż (nie)miło. typowa przypadłość kormoranowych lagerow
                  Albo trafiłeś na felerną butelkę.... ale zaraz, zaraz.. DMS chyba nie może się pojawić od tak od zepsucia w butelce... wydaje mi się, że pomyliłeś zapach ananasa, trawy (trochę wysuszonej) z gotowanymi warzywami Może warto jeszcze raz spróbować tego piwa?
                  Oczywiście jeśli inni zauważą wyraźny DMS bądź okaże się, że jednak DMS może się znienacka pojawić w źle przewożonej butelce to zwrócę honor do kieszeni.

                  P.S. Po ociepleniu, u mnie, z teku delikatny owocowy i lagerowy aromat a z butelki wyraźne owoce (chyba to ananas) mniej intensywne niż w Hop Sasa, ale jednak jakoś tam podobne.
                  Live Craft. Die Punk.

                  Comment

                  • Biniauer
                    PremiumUżytkownik
                    • 06-2013
                    • 123

                    #10
                    DMS związek siarki. Wiele bakterii produkuje związki siarki. Oczywiście "gotowane warzywa" pochodzące z infekcji nie pachną identycznie jak te będące wynikiem słabego gotowania, ale można to pomylić.

                    Comment

                    • Jerry_Brewery
                      Member
                      • 02-2014
                      • 69

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Zmętnione (może ciut za mocno) złoto ze słomkowymi przebłyskami. [4]
                      Piana: Z początku gęsta i obfita, później relatywnie szybko opada. Lacing głowy nie urywa. [3]
                      Zapach: Oł jes! Już pierwszy niuch dowodzi, że to nie jest zwykły lager. Oprócz tradycyjnych cech wyczuć można kawę, a także zioła i kwiaty. [4.5]
                      Smak: Lagerowa tradycja (sporo słodowości) plus wspomniana kawa zbożowa i szczypta ziół. Finisz stanowi subtelna, krótka goryczka. [4]
                      Wysycenie: Średnie - dokładnie takie, jak być powinno. [4]
                      Opakowanie: Eleganckie, schludne, czytelne - lubię to. [4.5]
                      Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tu: http://bit.ly/1rrhdR5

                      Moja ocena: [4.1]
                      jerrybrewery.wordpress.com

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                        4,15 :P
                        4,99 :P
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo jasne złoto. Piwo jest mętne. [4]
                          Piana: Kiepska, szybko opadła. Jest jakiś kożuszek na finiszu, ale osad na szkle znikomy, prawie żaden. [2]
                          Zapach: Zdecydowanie bardziej chmielowy niż w Olsztyńskim, które to jest jeszcze dostępne w moim mieście. Jest dużo ziółek, trochę trawy. Tradycyjne jak u Kormorana sporo zboża. [4.5]
                          Smak: Bardziej goryczkowy niż Olsztyńskie. Jest tu też mnóstwo ziół, a tego w Olszyńskim nie było.
                          Słód jest, a jakże, ale schowany i zachęcający do ponownego łyka. A z każdym łykiem chce się następnego. Żadnych wad. Goryczka jest wyraźna, trochę jak w niemieckich, lepszych pilsach. [5]
                          Wysycenie: Odpowiednie. Miałem napisać, że za małe ... ale nie... jest odpowiednie. [4]
                          Opakowanie: Butelka z etykietą, która mi się średnio podoba. [3]
                          Uwagi: Wiem, że oceniłem to piwo bardzo wysoko, ale oceniałem Warmińskie Rewolucje jako zwykły lager.
                          Daj nam Panie Boże takich zwykłych lagerów jak najwięcej ( tylko tańszych).
                          Piwo z datą do 15.10.2014.

                          Moja ocena: [4.325]

                          Comment

                          • Klatak
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 431

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Dość jasny. Typowy dla lagera. [5]
                            Piana: Średnia z drobnymi pęcherzykami, szybko opada. [4]
                            Zapach: Chmielowa szyszka i słód. [4]
                            Smak: Brakuje trochę goryczki. Dobry balans słodowo-wytrwany. [3.5]
                            Wysycenie: Nie za mocne nie za słabe. [5]
                            Opakowanie: Butelka i etykieta typowa dla kormorana [4.5]
                            Uwagi: Warka z datą 13.10.2014.

                            Moja ocena: [3.925]

                            Comment

                            • kibi
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 1875

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak
                              Dobry balans słodowo-wytrwany.
                              A co to takiego?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎