Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Wiewiór

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan, Wiewiór

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    Bardzo udane piwo. Klasyczne aromaty i smak Brown Ale, nie czuć alkoholu.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Jerry_Brewery
      Member
      • 02-2014
      • 69

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny brąz, klarowny, przejrzysty. Pięknie! [5]
      Piana: Niezbyt obfita, acz to pewnie kwestia nalewania. Jeszcze nigdy nie trafiłem we wrocławskiej Szynkarni na piwo z obfitą czapą. Ta, która jest, ma kolor żółtobrązowy, utrzymuje się w postaci delikatnej powłoki przez całą degustację i ma ładny lacing. [3.5]
      Zapach: Orzechy i jeszcze raz orzechy. Orgia orzechów, niczym na dobrze przyrządzonym torcie. Wtórują im czekolada i kawa, a także naleciałości cytrusów i mango. [5]
      Smak: Niskie nasycenie i lekko wyczuwalny alkohol sprawiają, że pijąc Wiewióra czuję się, jakbym obcował z likierem orzechowym (choć nie tak gęstym oczywiście). Znać też kwaskowość oraz przyjemną goryczkę na finiszu. [4.5]
      Wysycenie: Delikatne, ale wyczuwalne. Idealne, by cieszyć się orzechowymi atrakcjami [4.5]
      Opakowanie: Pite we wrocławskiej Szynkarni, więc etykiety nie posiadało. Punkty przyznaję za charakterystyczną artezanową grafikę na FB, informującą o premierze Wiewióra. [4]
      Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tutaj: http://bit.ly/1n7KnTc

      Moja ocena: [4.575]
      jerrybrewery.wordpress.com

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Bardzo dobre piwo, mocno zbalansowane, słodowo - orzechowe, ze średnią chmielową i lekko opiekaną goryczką. Odpowiednio treściwe, nisko wysycone, mało karmelowe co mi bardzo odpowiada. Dobre brown ale na sterydach, zupełnie inne podejście niż Imperial Brown Ale od Nogne O.

        Comment

        • Apocalipse
          Member
          • 04-2014
          • 40

          #5
          Krótko - rewelacyjne piwo!
          Intensywne orzechy, wspaniała gładkość, optymalna gestosc i dobra goryczka. W końcu miła odskocznia od AIPA'owej nudy zalewającej nasz rynek.
          Zdecydowanie na tak!
          Last edited by Apocalipse; 23-07-2014, 22:43.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Klarowny rubin. [5]
            Piana: Po nalaniu drobna ale co najwyżej o średniej obfitości, szybko zanika do cienkiej warstwy a potem do zera. Mieszaniem można ją wzbudzić do obrączki. [3]
            Zapach: Zaraz po zaserwowaniu piwa mamy bardzo nikły aromat z lekkimi akcentami orzechów i cykorii. Dopiero po ogrzaniu piwa wychodzi cała intensywność przyjemnego, orzechowego aromatu. Chmielu brak. [4.5]
            Smak: Pierwsze łyki to wrażenie sporej treściwości i pełni piwa, gładkość tekstury, niewyczuwalny alkohol i ogółem bardzo dobre zrównoważenie stonowanej słodowości i goryczki. Po ogrzaniu pojawia się słodowo-słodkawy, owocowy posmak. [4]
            Wysycenie: Dość niskie. [5]
            Opakowanie: A dlaczego wiewiór? [4]
            Uwagi: Fajne imperialne brown ale. Powinno być serwowane w wyższej temperaturze aby wydobyć intensywność aromatu.

            Moja ocena: [4.175]
            Attached Files
            Last edited by docent; 24-07-2014, 07:54.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
              Opakowanie: A dlaczego wiewiór? [4]
              Orzechy. Nie ma to jak refleks z rana
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23792

                #8
                Kolor to ma stouta na tym zdjęciu
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kolor to ma stouta na tym zdjęciu
                  Skalibruj ekran, ja tam trochę rubinu widzę nawet w tym ujęciu
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23792

                    #10
                    Jestem tylko szarym adminem i nie stać mnie na swobodnie kalibrowalny monitor żeby dostrzec takie niuanse
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Derbeth
                      Senior
                      • 04-2013
                      • 337

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: brązowy, klarowny [5]
                      Piana: mała, niezbyt imponująca, może to kwestia nalania [3.5]
                      Zapach: dość intensywny, orzechy laskowe [4]
                      Smak: orzechy laskowe, delikatna goryczka, gęstość w połączeniu z lekką słodyczą i alkoholem dają likierowe odczucie [4]
                      Wysycenie: lekko szczypie w usta, ale jest ok [4.5]
                      Opakowanie: [5]
                      Uwagi: Lane. Dobre, ale nie powaliło mnie na kolana, pewnie przez to, że ktoś tu wcześniej przywołał Nogne Imperial Brown Ale - jednak Nogne bardziej trafiło w mój gust. W żadnym wypadku nie żałuję, ale raczej nie powtórzę - zwłaszcza, że pewnie skończy się, zanim będę miał na to okazję.

                      Moja ocena: [4.075]

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #12
                        Kolor: Ciemnobrązowy, mętny.
                        Piana: Beżowa, dosyć obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do sporego kożucha.
                        Zapach: Słodowość, karmel, orzechy.
                        Smak: Treściwe. Słodowośc, mocny karmel, orzechy, lekka chmielowość i trochę kwaskowatości. Goryczka średnia.
                        Wysycenie: Średnio niskie.
                        Ogółem: Dobre.
                        Uwagi: Pite z pompy.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • KarlPopper
                          Senior
                          • 11-2013
                          • 133

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemny pomarańcz przechodzący w rubin [5]
                          Piana: Niewielka i szybko opadająca (choć być może to kwestia nalania) [3]
                          Zapach: Aromat bardzi mało intensywny, po ociepleniu wyczuwalne są nuty orzechowe, chmieli całkowicie brak, delikatna nuta alkoholowa, ale nie to jest najgorsze (w końcu to styl bardziej słodowy) a sam brak intensywności aromatu, jak na imperiala to baardzo delikatny aromat. [3.5]
                          Smak: A w smaku już dużo lepiej i ciekawiej, orzechy, melanoidyny dające odczucie przypieczonych ciasteczek. Dużo przyjemniejsze i ciekawsze niż Nutcracker. Odczucie troche podobne jest do picia orzechowego likieru, można powoli delektować się dosyć bogatą paletą. [4.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [5]
                          Opakowanie: Ładna etykieta w tradycyjnym stylu Artezana. Miło, że widnieją na niej chmiele (choć w samym piwie nie są wyczuwalne ) [5]
                          Uwagi: Bardzo fajnie, że Artezan kontynuuje eksperymenty, choć Brown Ale to nie mój styl to zachęciło mnie to, że to imperialna wersja i niezawiodłem się. Gdyby poprawić aromat i piane byłaby rewelacja.

                          Moja ocena: [4.075]
                          Live Craft. Die Punk.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎