Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Polka Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, Polka Pils

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • KarlPopper
    Senior
    • 11-2013
    • 133

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasna słomka, dosyć klarowne. [4.5]
    Piana: Bardzo ładnie oblepia szklankę, ale mogła by być większa, trwałość umiarkowana.. [4]
    Zapach: Miły zapach słodowy, chmiele jakieś tam gdzieś tam są, ale charakterystycznych dla polskich chmieli nut anaansowych lub trawiastych brak, dodatkowo jakaś taka delikatna kwaśna nuta w aromacie... może ta majacząca za słodami Sybilla... [3.5]
    Smak: Na pierwszym miejscu słody, goryczka całkiem miła. Nie jest źle ale bez rewelacji. Osobom zachwycającym się Ciechanem może zasmakować, ale ogólnie szału nie ma. [4]
    Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [5]
    Opakowanie: Całkiem ładnie i dosyć nietypowo zrobiona grafika, podane chmiele. [5]
    Uwagi: Udany debiut Wąsosza, ale żadnej części ciała nie urywa. W tym przedziale cenowym Warmińskie Rewolucje Kormorana kładą to piwo na łopatki. Niemniej wielbicielom Ciechana i regionalnych lagerów może przypaść do gustu. Dla hopheadów i craftowców wielka nuda.

    Moja ocena: [3.95]
    Live Craft. Die Punk.

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Szału nie ma i ocena 4?

      Świat stanął na głowie.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • Galangal
        Junior
        • 05-2014
        • 9

        #4
        Browar, który zdecydował się na uwarzenie w Polsce dziewiątki, zasługuje na pewno na uznanie i szacunek za odwagę. Niczego specjalnie nie oczekiwałem i piwo przyjemnie mnie zaskoczyło. Co prawda w butelce były jakieś farfocle, a nawet chyba drobinki granulatu chmielowego (tak to wyglądało), ale reszta zupełnie przyzwoita: zapach zdecydowanie słodowy, w smaku też głównie słód, ale czuć wyraźną goryczkę. Nie ma aromatu chmielu. Dobre, orzeźwiające, lekkie piwo. Bardzo czeskie w charakterze (może to diacetyl, który słabo wyczuwam?). Spodziewałem się, że dziewiątka odfermentowana do 4,1% będzie pusta i wodnista, a nie jest. Dobre, lekkie piwo na lato.

        Na pewno Polka zachęciła mnie do spróbowania kolejnych piw z Wąsosza.

        Comment

        • wasyll
          Senior
          • 09-2008
          • 1823

          #5
          Mnie również to piwo smakuje i jestem zaskoczony jego pełnością przy takim ekstrakcie. Obawiam się jednak, że nie będę po nie sięgał na codzień, 4zł za butelkę to zdecydowanie za dużo, płacąc złotówkę mniej mogę napić się równie dobrej Policki 10
          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

          Comment

          • GRNDpa
            Senior
            • 02-2012
            • 197

            #6
            Szczerze to nie wiem ile za nie zapłaciłem. Jest dobre. A czy to dziewiątka, siódemka, czy dwudziestkadwójka - who cares? Jakby miało kosztować z 7zł... piłem dużo gorsze piwa za 7 :P...nawet za ponad 20 też zdarzały się gorsze :P Dla mnie na plus! I to taki mocny. No i ładna etykieta. Nie widzę czego się tu czepiać.
            Lubię placki

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, zmętniony, ale nie mętny. [4.5]
              Piana: Ładna, zbita, bielutka, wysoka. Opadając osadza się na ściankach. Kształtem przypomina klasyczne, czeskie pilsy z małych browarów. [4]
              Zapach: Przyjemny, chmielowo-ziołowy z delikatną słodową nutą. [4]
              Smak: No! Wyraźny smak chlebowy, mocna, dobrze zaznaczona goryczka, przyjemny posmak chmielu, lekka słodowość. Całość przypomina mi lepsze warki Ciechana Lagerowego, tylko w lżejszej odsłonie. Jednocześnie będąc bardzo lekkim i orzeźwiającym nie jest wodniste; ba! Jest zaskakująco treściwe jak na tak niski ekstrakt. [4.5]
              Wysycenie: Dobrze podkreśla "orzeźwialność" tego piwa. [5]
              Opakowanie: Etykieta na wzór ludowy, trochę chyba gra słów - piwo jest czeskie w charakterze, więc może Polka tutaj to nazwa ludowego tańca, a może jednak chodzi o kobietę z Polski? Informacji niewiele, niemniej skład jest pełen i nawet chmiele wymieniono. Całość mocno minimalistyczna, w ogóle (a może to celowy zabieg?) przypomniały mi się lata 90. [4]
              Uwagi: Wypiłem je w czterech łykach. Doczekaliśmy się Pilsa za 3 złote! Z groszami.

              Moja ocena: [4.275]

              Comment

              • Firaxis
                Member
                • 05-2009
                • 36

                #8
                Swietne piwo, orzezwiajace, slodowe, mila goryczka. Swietne piwo na lato, na pewno do niego wroce. Gratulacje dla piwowara

                Comment

                • marecki12
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 156

                  #9
                  Zdjęcie piwa
                  Attached Files
                  http://marecki12.web-album.org/

                  Comment

                  • zohan666
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 259

                    #10
                    Pils wysokich lotów. Mogłaby być trochę wyższa goryczka (obiecywali dużo chmielu na etykiecie), ale ogólnie nie ma się do czego przyczepić. 4,5/5 w kategorii Pils
                    (edit: Trochę rozszerzając - drobniutka, obfita piana, zapach słodowy - chlebowy, goryczka średnia, świetna pijalność)
                    Last edited by zohan666; 29-07-2014, 12:53.

                    Comment

                    • Jerry_Brewery
                      Member
                      • 02-2014
                      • 69

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoto, klarowne, choć lekko opalizujące. [4]
                      Piana: Gęsta, obfita i ze świetnym lacingiem. Mogłaby jednak trochę dłużej posiedzieć na piwie. [4]
                      Zapach: Trawa i zioła atakują zaraz po odkapslowaniu. Do tego dochodzą nuty zbożowe oraz lekki diacetyl. [4]
                      Smak: Bardzo zbożowy z trawiasto-ziołowymi naleciałościami chmielowymi. Finisz przyjemnie goryczkowy. [4.5]
                      Wysycenie: Spore, lekko szczypiące w podniebienie, ale ogólnie okej. [3.5]
                      Opakowanie: Oryginalne, ale dla mnie tańcująca cycata panienka jest ciut kiczowata. [3.5]
                      Uwagi: Da się uwarzyć dobrego pilsa za 4 zł? No pewnie, że się da! Więcej wrażeń tutaj: http://bit.ly/UAGQ4Z

                      Moja ocena: [4.15]
                      jerrybrewery.wordpress.com

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #12
                        Dobre zaprzeczenie tym wszystkim którzy używali fałszywego argumenty, że jak z małego browaru to musi być drogo
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #13
                          Za "12" pewnie więcej byś zapłacił .
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #14
                            12 z tego browaru jest pilsem za ponad 4 zł

                            Comment

                            • tristan_tzara
                              Senior
                              • 12-2007
                              • 1038

                              #15
                              Praktycznie nie pije pilsow, szczególnie o takim niskim ekstrakcie(jak juz to wybieram jakiegoś kraft imperiala) ale to piwo jest naprawdę smaczne, pije się przyjemnie. Mega by rzadzilo gdyby miało jednak jakiś cascade, citr czy amarillo

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎