Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Pomorzanin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, Pomorzanin

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny, typowy. Mętne z pojedynczymi farfoclami. [4]
    Piana: Bardzo mała, szybko opada, ale drobnopęcherzykowa [2]
    Zapach: Piwo pite z shakera. Zapach niezbyt intensywny, słodowy, lekko utleniony. [3]
    Smak: Goryczka wyczuwalna ale szybko zanika, mogło by być bardziej nachmielone, przyjemna słodowość. [3.5]
    Wysycenie: Dość dobre, minimalnie za niskie. [4.5]
    Opakowanie: Etykietka ma udawać malowaną ołówkiem. "Morskie opowieści" nie w moim stylu. [3]
    Uwagi: Warka z datą 17.01.2015. Piwo zdatne do wypicia, ale Polska znacznie lepsza.

    Moja ocena: [3.225]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, zmętniony, aczkolwiek dosyć klarowny jak na lagera niefiltrowanego. [4.5]
      Piana: Bielutka, zbita, ale nieprzesadnie trwała. Opadając osadza się na ściankach. [3.5]
      Zapach: Bardzo przyjemny, słodowo-ziołowy, acz nie jakoś okrutnie intensywny. Taki akuratny. [4]
      Smak: Takie lagery chciałbym pić w upalny dzień. Sporo słodowości, nuty chlebowe, niezła i dobrze zaznaczona goryczka, piwo mocno orzeźwiające. No kurczę, co mam o tym piwie napisać? Właśnie takie piwo chciałbym w każdej koncernowej butelce. [4]
      Wysycenie: Nie zwróciłem na nie uwagi, w porządku. [5]
      Opakowanie: Taka mocno oldskulwoa ta etykieta. Informacji niwiele. Mi średnio przypadła do gustu. [3.5]
      Uwagi: Daj dobry boże piwowarstwa, by browar utrzymał tę jakość, tę cenę i rozszerzył dostępność swoich piw.

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Aromat - trochę słodu, ciut chmielu
        Piana - dość wysoka, gęsta, umiarkowanie trwała, trochę zostaje na szkle
        Barwa -słomkowo-złota, zmętnienie
        Wysycenie - umiarkowane, lekko musujące
        Smak - lekka słodowość, z leciutką chlebowością połączoną z lekkim kwaskiem, dość wyraźna goryczka, która przyjemnie zostaje w ustach
        Treściwość - jak na 12% przydałoby się trochę więcej

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
        Opakowanie: Taka mocno oldskulwoa ta etykieta. Informacji niwiele. Mi średnio przypadła do gustu. [3.5]
        Czemu informacji niewiele? Jest alk., ekstrakt, że piwo pasteryzowane, niefiltrowane, podany skład. No fakt, w składzie zapomnieli podać, że jest tam chmiel, bo jest

        Poza tym na kontrze informacja o Pomorzanach, w tym wspomnienie o Słowińcach. Może dzięki temu rzeczywiście ktoś pozna los tej społeczności, będącej ofiarą panującej w poprzedniej epoce kompletnej ignorancji...


        Poprawne piwko, może bez jakiś fajerwerków, ale też bez fałszywych nut, rześkie, lekkie i przyjemnie się pije.

        Comment

        • marecki12
          Senior
          • 12-2005
          • 156

          #5
          Zdjęcie piwa
          Attached Files
          http://marecki12.web-album.org/

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłote, praktycznie klarowne. [4]
            Piana: Dość obfita, drobna, z pojedyńczymi bąblami. Szybko opada do cienkiej warstwy. [3.5]
            Zapach: Słodko-słodowy, potem delikatna trawa i chmiel. Lagerowy standard. Po wypiciu, w szkle obecny dość przyjemny zbożowy aromat. [4]
            Smak: Słodkawe, bez żadnej goryczkowej kontry. Pełne, treściwe. Jest tu nawet odrobina rześkości. Dla wielbicieli lagera idealne. [4]
            Wysycenie: Średnie, sprzyja niezłej pijalności. [5]
            Opakowanie: Szarobura etykieta z kategorii produktów ‘budżetowych’. Nic ciekawego. [2.5]
            Uwagi: Dobry lager. W przypadku braku alternatywy na pewno warto po niego sięgnąć. Pytanie tylko czy takie piwa mogą być dostępne w sklepach w których są koncernówki, a nie piwa rzemieślnicze.

            Moja ocena: [3.925]
            Attached Files
            Last edited by docent; 06-08-2014, 09:19.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty. Piwo jest lekko zmętnione. [4]
              Piana: Ładna, zbita, gęsta, trochę mogła wolniej opaść, ale ogólnie jest OK, no i spory osad na szklance. [4]
              Zapach: Słodowo- ziołowy, trochę trawiasty i zbożowy. Jest też zapach skórki ciemnego chleba. [4]
              Smak: Piwo jest bardzo treściwe, syte. Spora goryczka, słodu też dużo, piwo nie ma wad, super orzeźwia, dlatego jak na lager daję maksymalną ocenę. [5]
              Wysycenie: Jest średnie w kierunku do dużego. Odpowiednie. [4]
              Opakowanie: Na zdjęciu jakiś Pomorzanin. Niektóre płyty viking metalowe mają podobne okładki. [4]
              Uwagi: Bardzo smaczny lager. Zdecydowanie polecam i biegnę w podskokach po mieście szukać kolejnego Pomorzanina.

              Moja ocena: [4.4]

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: burszynowa [5]
                Piana: z początku dość obfita, biała, drobna, opada powoli, osadza się na szkle tylko niewielkimi piankowymi bąbelkami [3]
                Zapach: słabo wyczuwalny, dominuje słodowy zapach [3.5]
                Smak: w miarę pełne i treściwe, dominuje słodwość i idącą za nim słodkawość z lekkimi chlebowymi nutami, dalej goryczka z chmielowym posmakiem [3.5]
                Wysycenie: troszkę za duże [4]
                Opakowanie: Jakość mnie nawiązanie do Pomorzan zastanawia, bo chyba te piwo nie jest jakąś tajemną recepturą, może to odnośnik historyczny, ale do piwa spod Częstochowy mnie nie przekonuje, gładki kapsel [4]
                Uwagi: ogólnie niezłe piwo ale nie mój smak, zbyt słodkawe poprzez dominujący słód

                Moja ocena: [3.575]
                Attached Files
                Last edited by becik; 27-08-2014, 18:39.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • dr_kamokamo
                  Junior
                  • 08-2014
                  • 2

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasno - złota, mocno zmętnione, ale nie do przesady. Pod światło barwa zmienia ton na nieco bardziej cytrynowy. [3.5]
                  Piana: Po nalaniu dosyć wysoka, obfita, gęsta i zbita, bardzo równa w szkle, bielutka. Tworzy grube pęcherzyki,bardzo ładnie oblepia ścianki i na bardzo długo, przez znaczny czas degustacji utrzymuje się w szkle. Na sam koniec pozostaje w postaci cieniuśkiej obwódki. [4]
                  Zapach: Aromat mocno jęczmienny, słodowy, w tle nieco chmielu i akcenty trawiaste. Klasycznie. [3.5]
                  Smak: Smakowo soczyście i orzeźwiająco. Przy pierwszym łyku solidna dawka słodowości, jednak po krótkiej trzymania w ustach pojawia się umiarkowanie silna goryczka o nieco ziołowym zabarwieniu. Wydaję się lekko kwaskowate, aczkolwiek wrażenie to zanika w miarę dalszego popijania. Dodatkowo nieco nutek drożdżowych a w tle nieśmiałe akcenty czerwonych owoców. Mocno sycące. [4]
                  Wysycenie: Umiarkowanie silne, no może nieco w górnych granicach słowa "umiarkowanie". Szczypie w język, aczkolwiek nie aż tak potężnie, jak niektóre przesadnie nagazowane koncerniaki. [4]
                  Opakowanie: Czy ja wiem? W sumie to dobrze przedstawić klientom, że piwo jest poświęcone ku pamięci mniejszości ludnościowych, żyjących na terenie Pomorza, ale graficznie dosyć standardowo to wypadło. Nieco zbyt prosty wydaje mi się pomysł z rybakiem. [3]
                  Uwagi: Nie jest to w żadnym razie złe piwo, ale nie jest (jak dla mnie) czymś naprawdę powalającym, jak np. Polka Pils. Od czasu do czasu można spróbować, zważywszy na cenę ok. 4 PLN.

                  Moja ocena: [3.75]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny. [4]
                    Piana: Biała, drobna, niewysoka i nietrwała. [3]
                    Zapach: Dość silna dominacja chmielowa, choć na mnie ciągle sprawia marketowe wrażenie... [3.5]
                    Smak: Na początku goryczka tłumi inne doznania, potem nieco łagodnieje i pozwala wyjrzeć słodowym akcentom, pojawia się denerwujący lekki posmaczek metaliczny. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie, w sumie mogłoby być nieco większe. [4]
                    Opakowanie: Praca z cyklu "Ginące zawody" kółka plastycznego dla klas IV-VI. Nic dodać, niestety...
                    Podwyższam notę ze względu na walor edukacyjno-informacyjny. [3]
                    Uwagi: Cały czas się waham, czy to to samo, co "12", czy jednak trochę inne piwo...?

                    Moja ocena: [3.475]

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6124

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoto. [4]
                      Piana: Większa tylko na starcie. Potem tylko cienka warstewka. Lacing znikomy. [3]
                      Zapach: Słabiutki słód. [3]
                      Smak: Nie jest źle. Smaki klasyczne lagerowo-pilsowe. Nawet średnia goryczka jest. [4]
                      Wysycenie: Średni. [3.5]
                      Opakowanie: Nędza, ubogość i te brązy i tylko brązy. Skojarzenie z okładką książeczki dla dzieci za komuny "Poczytaj mi mamo". [3]
                      Uwagi: Na szczęście piwo smakuje lepiej niż wygląda nie tak jak w koncernach.
                      Data ważności: 23.01.15

                      Moja ocena: [3.475]

                      Comment

                      • Obywatel1978
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 281

                        #12
                        Wybrałem sobie to piwo na wieczór piwny wraz z Rybakiem z Gościszewa i Starogdańskim Niefiltrowanym. Pomorzanin okazał się zdecydowanie najlepszy z tej trójki - pod każdym względem. Smak świeży i orzeźwiający - goryczka zdecydowana, ale przyjemna. Kolor jasne złoto, nagazowanie spore - czyli jak dla mnie na plus. Piana niezbyt mocna - szybko opada, na szklance coś tam pozostawia, ale niewiele. Opakowanie to zdecydowanie najslabsza strona tego piwa - etykietki mało atrakcyjne, kapsel pusty, butelka bezzwrotna.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎