Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardziej przypomina zmętniony lager niż pszenicę, w dodatku witbiera. [3.5]
    Piana: Niska, grubobąblowa, szybko znika. [2]
    Zapach: Słodowy, odrobina kolendry, nic więcej. [2.5]
    Smak: Ogólnie mało "pszenicy" w tej pszenicy. Słodowość raczej taka lagerowa, "jęczmienna", za to kwasek już jak najbardziej weizenowy, a nawet witbierowy. Czuć trochę skórkę gorzkiej pomarańczy, ale piwo jest raczej wyprane ze smaku. Muszę przyznać, że dobrze "wchodzi" i nieźle gasi pragnienie, jednak nic ponad to. [3.5]
    Wysycenie: Wysokie, w porządku. [5]
    Opakowanie: Za pełny skład, wymienione chmiele powinien być plus, ale za etykietę krecha jak stąd do Pilzna. To jest oficjalnie NAJBRZYDSZA etykieta, jaką widziałem w życiu... A widziałem już wiele. [2]
    Uwagi: Piwo jest filtrowane; czyżby miał to więc być kristallwit? W dodatku, jeśli wierzyć podanemu składowi, więcej w tym piwie jest słodu pilzneńskiego, niż pszenicznego, ponadto w składzie znalazł się też owies. Czy można takie piwo jeszcze nazwać pszenicznym? I nie zdziwiłbym się, jakby się okazało, że jest dolnej fermentacji, profil smakowy i aromatyczny jest - jeśli pominąć przyprawy - bardzo "czysty".

    Moja ocena: [3]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Na zdjęciu piwo wygląda na ciemniejsze, niż jest w rzeczywistości:
      Attached Files

      Comment

      • canigggia
        Senior
        • 10-2009
        • 451

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
        [
        Uwagi: Piwo jest filtrowane; czyżby miał to więc być kristallwit? W dodatku, jeśli wierzyć podanemu składowi, więcej w tym piwie jest słodu pilzneńskiego, niż pszenicznego, ponadto w składzie znalazł się też owies. Czy można takie piwo jeszcze nazwać pszenicznym? I nie zdziwiłbym się, jakby się okazało, że jest dolnej fermentacji, profil smakowy i aromatyczny jest - jeśli pominąć przyprawy - bardzo "czysty".
        Mi też się wydaje, że jest to dolniak, coś na kształt Książęcego Złotego Pszenicznego i Lubuskiego Pszenicznego.
        Browarnik Tomek
        TomCani

        Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, lekko zmętniony. [4]
          Piana: Białą, drobna, dość wysoka, średniotrwała, ładnie się osadza. [4]
          Zapach: Całkiem niezła pszeniczna kombinacja: cytrusy, banany, goździki... [3.5]
          Smak: Grejpfrutowa pestkowa goryczka, ślad banana i goździków, delikatny słód - latem pije się nieźle. [4]
          Wysycenie: Dość wysokie, weizenowe. [4]
          Opakowanie: Prosta do bólu eta, ale ma swój urok, parametry na kontrze, goły kapsel. [4]
          Uwagi: Jakoś nie miałem przekonania, ale piwo spokojnie pijalne, zwłaszcza w letnie upalne wieczory .

          Moja ocena: [3.825]

          Comment

          • yassmen
            Senior
            • 11-2012
            • 288

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, jasny; zbyt klarowne jak na pszenicę albo za mętnawe jak na lager. [3.5]
            Piana: Niepokaźna, nietrwała, grube pęcherzyki. Nie ma na czym oka zawiesić. [3]
            Zapach: Słodowo-kwaśnawy. Przebiją kolendra, lekka skórka pomarańczowa. [3.5]
            Smak: Bardzo słodowe z wyraźnie zaznaczoną nutą skórki pomarańczowej. Musi chwilę postać. Po otwarciu nieprzyjemna kwasowość i atak ce o dwa na kubki smakowe. Później smakuje jak szlachetniejszy, mocniejszy lager. Mało pszenicy w tej pszenicy jest niestety. [4]
            Wysycenie: Wziąłem pierwszy łyk i dostałem czkawki. Bąble jak małe batyskafy buzują po szklance. Chętnie dałbym mniej, ale jest zgodność ze stylem. [3]
            Opakowanie: Nie wiem, czy miał być minimalizm, ale wyszło ubóstwo i styl gieesowski. Jest skład, data przydatności i obrazek rodem z kalendarza młodego rolnika. Kapsel czarny. [3]
            Uwagi: Zapowiadało się obiecująco, bo w składzie chmiele: Styrian Goldings, Northern Brewer, kolendra, skórka pomarańczowa... Tymczasem piwo wygląda jak lager i smakuje jak lager, mimo że na ecie stoi 'piwo pszeniczne'.

            Moja ocena: [3.6]

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, średnio-nisko mętny. [3]
              Piana: Bardzo słaba, szybko opada do bardzo miernej obrączki. [1.5]
              Zapach: Niezbyt intensywny ale przyjemny, cytrusowy z nutą słodowo-zbożową. [4]
              Smak: Smakuje jak klasyczny międzynarodowy lager z dodatkiem rozwodnionego kisielu cytrynowego. Ale nawet ma to swój urok . [3]
              Wysycenie: Wysokie. Trochę przesadnie - gryzie w język i przełyk, do tego strasznie rozpycha brzuch znacznie zmniejszając pijalność. [3]
              Opakowanie: Błagam to ma być etykieta? Grafik znał chyba tylko painta i to w stopniu podstawowym. Był by komplet informacji ale o drożdżach info brak. [1.5]
              Uwagi: Warka z datą 29.09.2014. Piwo i wad może nie ma, ale do wita to mu dużo brakuje. Nie polecam!

              Moja ocena: [3.125]

              Comment

              • camill
                Junior
                • 08-2014
                • 2

                #8
                Etykieta faktycznie uboga, gdyby nie to, że spróbowałem u znajomych, nigdy bym się nie skusił na zakup, również nie polecam.
                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha i chce, byśmy byli szczęśliwi.

                Benjamin Franklin

                Comment

                • melor
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 364

                  #9
                  aromat: lekko pszeniczny
                  kolor: jasnozłoty. klarowny.
                  piana: bardzo mała piana jak na pszeniczne, mimo nalewania z góry...
                  smak: wysokie nasycenie, to czuć na pierwszy łyk. później dochodzi pszeniczność. Pomimo że w składzie są kolendra i skórka pomarańczy, to jest jej chyba na tyle mało, że jej ani trochę nie czuć.
                  Trochę mało aromatów pszenicznych jak na pszeniczne...
                  Na kontrze napisane że piwo jest filtrowane... ;/ Pytam się po co?
                  Piwo jest pijalne, jest ok, ale niczym kompletnie nie zachwyca. Za tą cenę oczekuję czegoś czego niż mają piwa pszeniczne za 2 zł, czy paulaner.
                  5/10

                  uwagi: etykieta: tragedia! Co to w ogóle jest. Zdjęcie kłosów zboża, a pod spodem na białym tle prostą czcionką napisane "PIWO PSZENICZNE". Czy naprawdę tak ciężko było coś lepszego wymyślić?
                  Poza tym jest napisane: "słody: pilzneński, pszenica, owies" wtf? To jest słód pszeniczny czy pszenica niesłodowana? :/ To znaczy że słód owsiany też jest?
                  gatunek: ? (na pewno nie witbier)
                  cena: 6,40 zł

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎