Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Thornbridge, Colorado Red

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Thornbridge, Colorado Red

    Colorado Red po raz pierwszy zostało uwarzone przez piwowarów z Thornbridge w kolaboracji z amerykańskim browarem Odell Brewing w stanie Colorado. Teraz powraca w wersji butelkowej. To angielskie strong ale, do którego nachmielenia wykorzystano wyłącznie angielskie chmiele: Admiral, Bramling Cross, Phoenix, Pilgrim i First Gold. Zawartość alkoholu 5,9%

    Bursztynowo-miedziana barwa. Delikatne zamglenie.
    Zółto-kremowa, drobna piana o zwartym, mięsistym wyglądzie. Na szkle krzaczki a na powierzchni do końca całkiem gruba pierzyna.
    Złożony aromat, o wybijającej nie na czoło kwiatowej chmielowości. Do tego nuty toffi, karmelu, suszonych owoców, rodzynek. Mocne słodowe akcenty ziarnisto-tostowe.
    W smaku niczym bogatsza wersja bittera. Silna słodowa baza o karmelowym i ziarnistym charakterze. Nachmielenie po wrażeniach zapachowych nie robi już takiego łał, aczkolwiek jest odczuwalne w postaci kwiatowej i trawiastej. Goryczka stosunkowo mocna, dość długo gaśnie obok słodowych, nieco może nawet prażonych posmaków. Na zakończenie delikatne, ale obecne alkoholowe tchnienie.
    Nagazowanie typowe dla bittera, średnie z plusem.
    Butelka jak w innych produkcjach browaru, tym razem pani szara a tło amarantowo-oliwkowe. Kapsel firmowy. Przy okazji, bo nie pisałem do tej pory recenzując piwa z Thornbridge, muszę dodać, że bardzo pozytywne wrażenie robią na mnie krawatki na ich piwach. Arystokratyczna elegancja

    Colorado Red to smaczne piwo o bogatym bukiecie i bezsprzecznie głębokim profilu. Po chmieleniu obiecywałem sobie może odrobinkę więcej. No ale nie będę się czepiał, bo jest bardzo dobrze. 9 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Współpracy, nie "kolaboracji".
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Tak jest!!
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #4
        Bardzo smaczne, dość wytrawne, żadna mordoklejka. Piana wzorowa, wyraźny aromat Ameryki. Gdybyż tylko nie było takie drogie... £5.40, Cleveland Arms, London W2.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • Dreamer
          Senior
          • 05-2003
          • 1576

          #5
          styl: premium bitter
          alk. 5,9%

          BARWA: miedziana
          ZAPACH: świeży i bogaty w aromaty: zioła, trawa, sporo owocowości (białe winogrona), w tle charakterystyczny słodkawy aromat przypalonego karmelu, początkowo słaby, później coraz mocniejszy
          SMAK: znakomita kompozycja brytyjskich aromatów chmielowych z mnóstwem świeżych nut ziołowych, cięższych tytoniowych i drewnianych, z towarzyszącą im cytrusową owocowością; całość przykryta szczelnym płaszczem mocnej, herbacianej goryczki, spod której po pewnym czasie wydobywa się słodkawa, przypalona, ale przede wszystkim aksamitnie orzechowa słodowość; całość niezwykle dopracowana i bardzo smakowita

          PS. Ceny w Londynie zabijają. W Cardiff, w sklepie specjalistycznym (fakt, że z dobrymi cenami) wszystkie piwa Thornbridge £3.45
          Attached Files
          Blog: Piwna Brytania

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎