Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Squaw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, Squaw

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rubinowy, klarowny. [4.5]
    Piana: Dość drobna, średnio obfita, osadza się na szkle. [3.5]
    Zapach: Przyjemny aromat amerykańskich odmian chmielu - owoce tropikalne, trochę żywicy. [4.5]
    Smak: Cała rześkość aromatu ulatuje z pierwszym łykiem. Piwo jest lekko słodowe, z wyrazistym karmelowo-melanoidynowym profilem. Jest tu co prawda goryczka, zostawia ona lekko cierpkawy posmak ale ogółem piwo określane jest przez obecność karmelu. [3.5]
    Wysycenie: Średnie co najwyżej. [4]
    Opakowanie: Etykieta jak zwykle wysmakowana ale minus za kompletny brak informacji o składzie, a nawet parametrach piwa. [3.5]
    Uwagi: Dobre American Red Ale tyle że nie w moim typie.

    Moja ocena: [3.925]
    Attached Files
    Last edited by docent; 31-07-2014, 20:23.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • xcvxc
      Member
      • 02-2014
      • 47

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowo rubinowy, zmętniony. [3.5]
      Piana: Obfita, grubo i średnio pęcherzykowa, długo się utrzymuje i ładnie oblepia szkło. [4]
      Zapach: Z butelki wyczuwalne tropikalne owoce, lekka żywica, po paru minutach na pierwszy plan wychodzą nuty octowe. [3.5]
      Smak: Piwo wytrawne, średnio kwaskowe z lekką goryczką. Sprawia wrażenie orzeźwiającego piwa chociaż pije się je ciężko. [3.5]
      Wysycenie: Wysycenie średnie ale w zupełności wystarczające. [4]
      Opakowanie: Słabo czytelne są białe litery na jasnym tle, brak szczegółowego info o składzie jak to zazwyczaj bywa przy piwach z Widawy. [3.5]
      Uwagi: Piwo z terminem 28.08.14
      Wg mnie średnie ale nie w moim typie.

      Moja ocena: [3.575]

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Rubinowy, średnio mętne. [4.5]
        Piana: Dość obfita i trwała, średnio pęcherzykowa. Delikatnie zdobi szkło. [4.5]
        Zapach: Dość intensywny, owoce tropikalne i odrobina żywicy. [4.5]
        Smak: Rześki, owocowy, średnia goryczka. Bardzo pijalne. [4.5]
        Wysycenie: Średnie. [4.5]
        Opakowanie: Niczym nie porywa. Brak kompletu informacji. [3.5]
        Uwagi: Warka z datą do 28.08.2014. Przyjemne, lekkie, sesyjne piwo o przyjemnym chmielowym aromacie. Mogło by być nieco tańsze ,bądź większe (0,5l) w tej cenie. Warto spróbować.

        Moja ocena: [4.45]
        Attached Files
        Last edited by Klatak; 22-08-2014, 22:09.

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi Mogło by być nieco tańsze ,bądź większe (0,5l) w tej cenie. Warto spróbować.
          Mrzonki panie, mrzonki.
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • Mars276
            Senior
            • 07-2014
            • 134

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Zmętnione. Kolor miedziany. [4]
            Piana: Drobno i średniopęcherzykowa. Szybko redukuje się prawie do zera. Prawie bez lacingu. [2]
            Zapach: Głównie żywica. Przebijają się jednak niestety niepokojące aromaty octowe - trochę kwaśne, trochę plastikowe (to ponoć jest aldehyd octowy). Są z tyłu, nie przeszkadzają bardzo, ale są zauważalne. [3.5]
            Smak: Znowu głownie żywica. Goryczka zbyt niska, jak na mój gust. Po dwóch łykach włącza się plastik. Nie ma takiej masakry, jak w ostatnim pitym przeze mnie Kuguarze, ale jest zauważalny. Piwo jest niestety wyraźnie wadliwe. [2.5]
            Wysycenie: niskie do średniego - OK [4]
            Opakowanie: ładny rysunek - minus za brak dokładnego składu. [4]
            Uwagi: Kolejne rozczarowanie z Widawy - po raz kolejny problem z plastikowym aromatem. Najlepszym piwem jakie piłem z tego browaru pozostaje Red Cloud. Szkoda.

            Moja ocena: [3.025]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy nasycony, mętny. [4]
              Piana: Białokremowa, drobna, dość wysoka i dość trwała. [4]
              Zapach: Zbilansowany, rządzi sosna ze słodowym akcentem. [4]
              Smak: No, jest chmiel, sosna, żywica, ale są też owoce, jakieś cytrusowo-tropikalne, równowaga trochę przesunięta w stronę sosny jednak... [3.5]
              Wysycenie: Niewysokie. [4]
              Opakowanie: Jakaś smutna skło, nie czaję klimatu. Staranne wykonanie, pełne info. [4]
              Uwagi: Piwo całkiem smaczne, nieprzesadnie rewolucyjnie zamerykanizowane .

              Moja ocena: [3.8]

              Comment

              • Ronoaro
                Senior
                • 04-2013
                • 160

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, nieco zmętniony. [4]
                Piana: Drobne i średnie pęcherzyki.Piana biała, całkiem trwała jednak nieprzesadnie obfita. [4]
                Zapach: Mocny cios w nos dojrzałymi owocami tropikanymi i cytrusowymi marakuja, pomarańcza, grejfrut. Świetnie! Później wychodzi sosna i żywica. Duże brawa. [5]
                Smak: Piwo jest wytrawne, bardzo pijalne, wysoka goryczka- na początku picia raczej krótka i intensywna, po ogrzaniu nieco zalegająca, może co niektórym przeszkadzać. [4]
                Wysycenie: Średnie, chyba wolałbym nieco wyższe. [4]
                Opakowanie: Ładne, nie ma podanych jakich chmieli użyto wiec urywam pół punkta. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.375]

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziany. [5]
                  Piana: Biała z beżowym odcieniem, drobnopęcherzykowa o średniej gęstości. Utrzymuje się przez ok. 5 minut, następnie przez dłuższy czas pozostaje w postaci dość grubego dywanika. Ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
                  Zapach: Zdecydowanie chmielowy. Żywica i cytrusy przełamane nieco trawiastymi aromatami. [4.5]
                  Smak: Pijalność na rewelacyjnym poziomie. Piwo lekkie i idealnie zbalansowane. W smaku dominuje sosna i słodkie owoce tropikalne, przełamane nutami trawiastymi. Goryczka dobrze zaznaczona ale nieprzesadzona. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, idealnie pasujące do lekkiego charakteru piwa. [5]
                  Opakowanie: Jak większość etykiet z Widawy tak i ta stoi na bardzo wysokim poziomie. Fajny, przemyślany projekt, stonowany z jednym kontrastującym akcentem. Na prawdę dobrze to wygląda. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.5]
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎