Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Opactwo Olbrachta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Opactwo Olbrachta

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rubinowy, średnio mętne. [5]
    Piana: Dość skromna nawet chwilę po nalaniu. Opada do cienkiej warstwy a potem zanika do obrączki. [3.5]
    Zapach: Pierwsze wrażenie to estrowa owocowość ale momentalnie przechodzi w intensywny goździkowo-fenolowy aromat. Akcentów chmielowych brak. [4]
    Smak: Dość mocna słodowa baza, niestety nie skontrowana odpowiednią goryczką. Piwo pełne, treściwe. Dobre jak na mocnego belga ale to miało być Belgijskie IPA. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, optymalne. [5]
    Opakowanie: Brak informacji o składzie, stylistyka i kolorystyka etykiety bardzo słaba. [2]
    Uwagi: IPA jest tylko z nazwy. Opactwo to solidny, mocno fenolowy belg i jeśli tak go traktować to jest w porządku.

    Moja ocena: [3.75]
    Attached Files
    Last edited by docent; 12-08-2014, 07:43.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • pen
      Member
      • 05-2014
      • 97

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno bursztynowo-brazowy wpadajacy w rubin, metne [4.5]
      Piana: nie dosc, ze niska to jeszcze z szybka redukcja, drobno-sredniopecherzykowa, srednio oblepiajaca [3]
      Zapach: mieszanka wyraznych estrow owocowych z nuta gozdzikow i ciasta [4]
      Smak: slodowy z wyrazna owocowa belgijskoscia z pestkowa i zalegajaca goryczka, chmiel b. slabo wyczuwalny [4]
      Wysycenie: srednie do wysokiego [4.5]
      Opakowanie: zdawkowe informacje o skladzie, grafika do bani... [2]
      Uwagi: warka do 28.10.2014. z najnowszych wynalazkow Olbrachta ten chyba im w miare wyszedl co nie znaczy, ze jest szal... szkoda, ze nie dosypali wiecej chmielu...

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • GreenFox
        Senior
        • 12-2013
        • 273

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatny, piwo dość klarowne [4]
        Piana: Bardzo ładna, wysoka biała czapa, która długo się utrzymuje - odpowiednia dla stylów belgijskich [4.5]
        Zapach: Karmelowo-słodowy, fenolowy, czerwone owoce, bardzo delikatnie wyczuwalny landrynkowy aromat chmieli nowofalowych - w kwestii aromatu mogłoby być trochę bardziej intensywnie chmielowo [3.5]
        Smak: Tutaj chmiele znacznie lepiej wyczuwalne, ale co ciekawe, nie w kwestii goryczki, tylko smaku delikatnych owoców egzotycznych i landrynek. Bardzo ładnie się to komponuje z typowo belgijską owocowością i słodowością. Goryczka jest obecna, raczej średnia, typowa dla standardowych belgów (dubbel, belgian strong ale), jak na IPA powinna być wyższa (aczkolwiek dzięki temu piwo prezentuje bardzo przyjemny w odbiorze balans) [4.5]
        Wysycenie: Średnie, mogłoby być nieco wyższe [4]
        Opakowanie: Jakoś nie trafiają do mnie etykiety z tego browaru, w opisie też nie ma zbyt wielu informacji [3.5]
        Uwagi: Bardzo przyjemne w odbiorze piwo, chociaż od standardowego belga różni się jedynie dość intensywnymi nutami chmieli nowofalowych w warstwie smaku, w aromacie są one niemal niewyczuwalne, a szkoda. Mimo wszystko - niezły balans, przyjemne w odbiorze.

        Moja ocena: [4.05]
        Last edited by GreenFox; 21-08-2014, 08:00.

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnorubinowy, średnio zmętnione. Trochę za ciemne. [3.5]
          Piana: Dość obfita i dość trwała. Średnio i drobnopęcherzykowa. Ładnie koronkuje. [4.5]
          Zapach: Dość intensywny. Głównie nuty belgijskie - estrowe. Być może jakiś delikatny niuans amerykańskich chmieli. [4]
          Smak: Słodki, głównie belgijski, fenolowy. Goryczka słaba, a właściwe jak na IPA to bardzo słaba. Alkohol niewyczuwalny. [4]
          Wysycenie: Średnie do niskiego. Powinno być nieco wyższe. [4]
          Opakowanie: Klasyczne Olbrachtowe, nic specjalnego. Brak kompletu informacji. Skoro użyli "szlachetnych odmian chmieli" to dlaczegóż ich nie podali? [3.5]
          Uwagi: Warka z datą do 28.10.2104. Piwo nie jest złe, jednak jest na dotychczasowym poziomie piw z Olbrachta, czyli poniżej średniej. Za mało chmieli jak na IPA i za mało Ameryki jak na to że chmielono po amerykańsku.

          Moja ocena: [4]

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            Jako że butelki jeszcze nie ma, to załączam.
            Attached Files

            Comment

            • xcvxc
              Member
              • 02-2014
              • 47

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Herbaciano miedziany. Piwo ładnie klarowne. [4.5]
              Piana: Drobno pęcherzykowa, obfita, konsystencja kremowa, zostawia ładne ślady na szkle. [4]
              Zapach: Typowy dla piw belgijskich, bardzo wyraźne fenole, mocno słodowy, karmelowy. [4]
              Smak: Piwo ma słodki smak, lekko kwaskowe. Goryczka długa i zalegająca, aczkolwiek dosyć dobrze się to balansuje ze słodowością. Alkohol dobrze ukryty. Na chłodniejsze wieczory może być. [4]
              Wysycenie: Niskie ale pasuje to tego piwa. [4]
              Opakowanie: Prosta etykieta bez wodotrysków. Szkoda ze nie podali dokładnego składu. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnomiedziany. [4.5]
                Piana: Średnia, ale długo się trzyma. [4]
                Zapach: Przyprawowo-owocowy, jakby lekko winny. [4]
                Smak: Słodowy, karmelowy, lekko winny, korzenno-cytrusowa chmielowość, średnia goryczka. Trochę jakby czuć suszoną szyszkę chmielową. [4]
                Wysycenie: Niskie. [3.5]
                Opakowanie: Schludna, ale trochę nudnawa. Dobrze, że nie ma jednego z tych dziwnych obrazków. [3.5]
                Uwagi: Ciekawe piwo, ciężko przyporządkować je do jakiegoś gatunku. "Belgijskie" głównie w aromacie, w smaku powiedzmy, że coś między dubblem, a ESB. Fani AIPA będą zawiedzeni, fani Belgów w sumie też ;-) Piwo dla lubiących eksperymenty. Mi smakowało.

                Moja ocena: [3.975]

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Moje wydaje się jaśniejsze niż to na zdjęciach kolegów wyżej. Ciemnomiedziane, nieprzejrzyste. [5]
                  Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, ale niska i niezbyt trwała. Gdzieniegdzie osadza się na ściankach. [3.5]
                  Zapach: Przyjemny, owocowo-przyprawowy. Wyraźna "belgijskość", przyprawy, goździki. Do tego karmel. Delikatny aromat cytrusów. [4]
                  Smak: Spora chmielowość na początku trochę mnie zaskoczyła. Wyraźne posmaki owocowe, landrynkowe, cytrusowe. Pestkowa goryczka nawet mocna, nieco zalegająca. Karmel. Piwo średnio treściwe. [4]
                  Wysycenie: Niskie, w porządku. [5]
                  Opakowanie: Pisałem już kilka razy w przypadku innych piw z tej serii. [4]
                  Uwagi: Nawet smaczne, chociaż do rasowego "Belga" trochę mu brakuje. No i ciężko traktować to w kategoriach IPA'y, raczej po prostu belgijskie ale.

                  Moja ocena: [4.05]

                  Comment

                  • corsano
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 182

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Rubinowy, zamglony [5]
                    Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, zwarta i trwała, oblepiająca ścianki [4.5]
                    Zapach: Dość intensywny, głównie od słodu - karmelowy, nuty żywiczne [3.5]
                    Smak: Pełne, na pierwszym planie karmel, na finiszu cytrusy, goryczka wysoka - przyjemna, grejpfrutowa, niezalegająca, dobry bilans [4.5]
                    Wysycenie: Średnio wysokie, optymalne [5]
                    Opakowanie: Etykieta prosta, średnia ilość informacji, kapsel firmowy Jan Olbracht [3.5]
                    Uwagi: Warka do 28.10.2014, pite w temperaturze 15°C

                    Moja ocena: [4.15]

                    Comment

                    • Rogerson
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 421

                      #11
                      Kolejne piwo, które ujawnia moją ukrytą słabość do belgijskich smaków, choć z drugiej strony spodziewałem się jednak czegoś bardziej zbliżonego do Szczuna, ze względu na fakt, że miała z tego wyjść belgijska IPA.

                      Więc tak po krótce - gdyby oceniać to w tych kategoriach, to Opactwo powinno mieć ocenę ze dwa razy niższą niż Szczun, więc jakieś 2,5, jako że Szczun to pewniak na pięć, no ale przymkniemy trochę oko na ten dopisek 'IPA' i damy mocne 4 W końcu nie od razu Szczuna uwarzono...

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miedziany. [4.5]
                        Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa i bardzo obfita. [4]
                        Zapach: Bardziej IPA niż belgian. Delikatny owocowo-kwiatowy aromat oraz nuta zbożowa. Znaleźć można jeszcze trochę nut korzennych. [4]
                        Smak: Początkowo można wyczuć trochę posmaków siarkowych ale dość szybko one znikają ustępując miejsca owocowe-korzennej mieszance. Alkohol pomimo wysokiej zawartości niewyczuwalny w smaku, a tylko w delikatnym efekcie rozgrzewania. Goryczka niska. [4]
                        Wysycenie: Średnie. [4.5]
                        Opakowanie: Bardzo słaby projekt graficzny. [2.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.975]
                        Last edited by YouPeter; 11-11-2014, 01:18.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • rgrzech
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 230

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemna miedź, opalizujące. [4.5]
                          Piana: Biała, drobna i super skąpa. [3]
                          Zapach: Dominuje przyprawowa belgijskość, która z czasem traci na sile. [3.5]
                          Smak: Podobnie jak w aromacie Belgia rządzi. Piwo jest przyprawowe, korzenne, goździkowe. Goryczka cytrusowa, średnia. Piwo jest bardzo gładkie, lepkie. 16,5 st plato daje o sobie znać. Finisz korzenno-cytrusowy, odświeżający. [4]
                          Wysycenie: Średnie, dla mnie odpowiednie. [4.5]
                          Opakowanie: Etykiety A. Mleczki nie można pomylić z żadną inną. Brawa dla browaru za pomysł i współpracę. [4.5]
                          Uwagi: Poprawne piwo. Dobra faktura i przyjemna Belgijskość. IPA nieobecne.

                          Moja ocena: [3.8]

                          Comment

                          • Pess09
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 284

                            #14
                            Kolor: Miedziany i zmętniony. [4.5]
                            Piana: Szczątkowa, od razu znikła.[2]
                            Zapach: Mimo że piwo było dosyć zimne to wyraźnie alkoholowe w zapachu. Oprócz tego słodowość, czuć goździki i w tle cytrusy.[3.5]
                            Smak: Słodowy i cytrusowy, goryczka niezbyt wysoka aczkolwiek zostaje w ustach długo razem ze słodyczą.[3.5]
                            Wysycenie: Średnio-wysokie[4]
                            Opakowanie: Całkiem niezłe[4]
                            Uwagi: Niezłe ale nie urywa niczego

                            Comment

                            • tomek_c18
                              Junior
                              • 12-2013
                              • 1

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny bursztyn [4]
                              Piana: Średnia, bardzo szybko opada [2]
                              Zapach: Dublowy, zero aromatów amerykańskich [2.5]
                              Smak: Pomiędzy Belgian Strong Ale a Dubblem, z objawiającą się po czasie goryczką [3]
                              Wysycenie: Średnia, jak dla mnie ok. [4.5]
                              Opakowanie: Etykiety Mleczki to jeden z lepszych pomysłów na grafikę polskich piw rzemieślniczych [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [2.95]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎