Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Pomarańczarnie Króla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Pomarańczarnie Króla

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • pen
    Member
    • 05-2014
    • 97

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: metne z nieprzyjemnymi fafroclami, slomkowo-pomaranczowy, zbyt ciemny [3.5]
    Piana: sredniowysoka, drobno-sredniopecherzykowa z bablami, niezbyt oblepia szklo i dosc szybko redukuje sie [3.5]
    Zapach: drozdzowo-slodowy z powiewem kolendry i cytrusow [3.5]
    Smak: podobnie jak w zapachu- drozdzowo-zbozowy z dodatkiem karmelowej slodosci i z nuta kolendry i mandarynek [3.5]
    Wysycenie: ciut za niskie [4.5]
    Opakowanie: kiepska grafika, brak dokladnych informacji o skladzie [2.5]
    Uwagi: warka do 28.10.2014. chyba troche zbyt lagerowe, przecietne jak wiekszosc najnowszych wynalazkow olbrachta...

    Moja ocena: [3.5]

    Comment

    • tuses
      Member
      • 05-2014
      • 34

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, zmętniony. Jaśniejszy byłby lepszy. [4]
      Piana: Piana niska, zostaje pierścień przy szkle. [3]
      Zapach: Intensywne pomarańcze i kolendra, niewiele słodu. Przyjemny, ale taki dość... syntetyczny. [4]
      Smak: Gęste, słodowe z obecnym w niektórych witbierach słodko-gorzkim posmakiem z nutą kolendry. Posmak ten dominuje wrażenia z picia. [4]
      Wysycenie: Niskie [4.5]
      Opakowanie: Grafika nieciekawa. Dobry opis gatunku, ale niepełny skład. [3.5]
      Uwagi: Kupione i próbowane w sierpniu w wersji butelkowej. Smaczne, choć mogłoby być bardziej złożone. Są w Polsce lepsze wity, ale spróbować warto.

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno-słomkowy, mocno zmętnione z nieciekawie wyglądającymi farfoclami w całej objętości. [2.5]
        Piana: Niezbyt obfita, redukuje się szybko do absolutnego zera. [2]
        Zapach: Dominuje kolendra z nuta pomarańczy. Niestety obecny też jest średnio przyjemny obcy zapach. [2.5]
        Smak: Brak cytrusa, piwo dość płaskie w smaku. Dominuje nieciekawy posmak, mam nadzieje że od złej odmiany kolendry. [1]
        Wysycenie: Bardzo niskie. [3.5]
        Opakowanie: Olbrachtowe, nic specjalnego i standardowo brak pełnego składu. [3]
        Uwagi: Warka z datą 28.10.2014. Nie polecam!

        Moja ocena: [1.925]
        Attached Files
        Last edited by Klatak; 24-08-2014, 23:15.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty. Trochę ciemny jak na wita. [2.5]
          Piana: Biała, drobnopęcherzykowa ale utrzymująca się krótko i nie pozostawiająca po sobie zbyt wielu śladów. [3]
          Zapach: Zdecydowanie słodowy o karmelowym charakterze. W sumie jest to jedyny zapach, który jest tu wyczuwalny, więc jak na ten gatunek piwa to bardzo słabo. [2.5]
          Smak: W smaku jest trochę lepiej, choć i tak jest on zdominowany przez słód. Gdy wlejemy piwo z osadem z dna butelki pojawia się odrobina kolendry, natomiast cytrusy są praktycznie niewyczuwalne. Goryczka bardzo niska. [3]
          Wysycenie: Niskie jak na witbiera, za to piwo staje się bardziej pijalne. [4]
          Opakowanie: Brzydka etykieta, taka sama jak w reszcie serii przez co trudno odróżnić piwa od siebie. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.85]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Dodam, że gdyby nie to, że nawet przy witbierze nie leżało, to pomijając ten fakt da się je wypić. Tak mi trochę Relakspolem zalatywało
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnozłoty, mętny. Moim zdaniem za ciemny. [2.5]
              Piana: Początkowo wysoka, szybko redukuje się do niewielkiego krążka. [3.5]
              Zapach: Dziwny, mocno słodowy z nutą kolendry, ale jakiś przyciężki. [3]
              Smak: Słodowy, słodki, lekka kolendra, posmak zgniłej pomarańczy. Na koniec niska goryczka. [3]
              Wysycenie: Właściwie zerowe. [2]
              Opakowanie: Bez szału. Wersja bez ilustracji. [3.5]
              Uwagi: Dziwne piwo, z witem raczej nie ma zbyt wiele wspólnego. W smaku dominuje ordynarna słodowość (jak z marketowego mózgotrzepa za 1,99 zł) i osobliwy posmak zepsutej pomarańczy. No i to zerowe wysycenie, chyba komuś pomyliła się Belgia z Anglią. Nie polecam tego piwa. Warka do 28.10.2014.

              Moja ocena: [3]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemne złoto, zmętnienie odpowiednie. [2.5]
                Piana: Bardzo krótka, szybko opadła. Nie pozostawiła po sobie jakiegoś specjalnego osadu i tylko za jakiś tam kożuszek daję te 1.5 punktu. [1.5]
                Zapach: Na pierwszym planie kolendra, później dosyć dziwny aromat: zboże zmieszane z grochem. Spod tego wszystkiego wypełzła jakaś nieśmiała pomarańcza. [3]
                Smak: Zboże połączone z nieprzyjemną goryczką, nie od chmielu. Słodu mało, cytrusów nie ma i ogólnie pusto i nijako. [1.5]
                Wysycenie: Za niskie. [2.5]
                Opakowanie: Rysunek Mleczki. Jakaś Murzynka podrzuca pomarańczami przed królem, który trzyma pełny kosz owoców. Może być... [3.5]
                Uwagi: Jeden z najgorszych witów jakie piłem i najsłabsze piwo z tej serii od Jana Olbrachta. Warka do 23.02.2015.

                Moja ocena: [2.225]

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Przyciemne i mętnawe. [4]
                  Piana: Mimo agresywnego nalewania bardzo niska i nietrwała. [2]
                  Zapach: Cytrusowo-kwaśnawy, trochę kolendry oraz poczucie, że coś jest nie tak. A konkretnie DMS jest nie tak. [2.5]
                  Smak: Smakuje, jakby do kalafiora albo innego warzywa dodać kolendry. Jak można coś takiego wypuścić na rynek? [1.5]
                  Wysycenie: Za niskie. [3.5]
                  Opakowanie: Jak inne z tej serii. [4]
                  Uwagi: To ja już wolę Żywca Białego.

                  Moja ocena: [2.25]

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Aktualne zdjęcie:
                    Attached Files

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Witek pomarańczowy? Coś mi tu nie pasuje ale ...kolor podoba mi się [4.5]
                      Piana: ciemne ecru, gęsta, drobna, zwarta, mocna, bardzo długo się utrzymuje [4.5]
                      Zapach: słabo wyczuwalny, cytrusowo-słodowy [3.5]
                      Smak: pełne, treściwe, aksamitne, w smaku leciutka chmielowość z chlebkiem czyli bardzo dobrze wyczuwalnym słodowym akcentem, minimalne cytrusowe nuty w tle ale wyodrębnione, one wręcz wypływają w smaku podczas picia, całość idealna [5]
                      Wysycenie: bez zarzutu [5]
                      Opakowanie: Trochę monotonna etykieta ze starej serii, plus za firmowy kapsel [4]
                      Uwagi: No Panowie z Piotrkowa, gratulacje. Jak nie lubię witów-sritów, jak ich nie cierpię wręcz, to zrobiliście coś co wypiłem ze smakiem i prawdziwą przyjemnością. Przez Was jestem zmuszony do zakupienia kolejnego Waszego wita.
                      To się nazywa sztuka warzenia piwa, zrobić tak, żeby smakowało coś co zazwyczaj nie smakuje.

                      Moja ocena: [4.35]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 03-11-2014, 19:06.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Czapayew
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1966

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Niby ma być wit, a tu dość ciemna żółć. Nieklarowne [3.5]
                        Piana: Przy nalewaniu miałem wrażenie, że piwo jest lekko rozgazowane. No i odbiło się to na pianie - niewysoka i nietrwała. [2.5]
                        Zapach: Nuty słodowe, a zamiast pomarańczy... wanilia. [3.5]
                        Smak: Czegoś mi tu brakuje. Niby fajna chlebowość, ale kolendra schowana plus lekkie rozwodnienie [3.5]
                        Wysycenie: Mój egzemplarz był (co najmniej) lekko rozgazowany. Może miałem pecha. [2]
                        Opakowanie: Grafika Mleczki plus kapselek do kolekcji. [4]
                        Uwagi: Zakupione na Mariackiej 3. Nie zachwyciło, powiedziałbym nawet że zawiodło. Za mało pomarańczy w w tej pomarańczarni.

                        Moja ocena: [3.35]
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • lasica_lwd
                          Member
                          • 06-2014
                          • 73

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: herbata, lekko mętne [2.5]
                          Piana: Piana? Jaka piana.Na początku dość wysoka, znika w kilka sekund do zera. Nie zdobi szkła [2]
                          Zapach: Kwaśność, lekka kolendra, DMS? [2.5]
                          Smak: DMS, DMS, DMS i na koniec jakaś kolendra, po ogrzaniu dodatkowo aldehyd octowy na końcu. Dramat [1.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie [4]
                          Opakowanie: Mleczko - ładne, rzuca się w oczy. Sporo informacji. [5]
                          Uwagi: Dramat nie piwo.

                          foto: http://i.imgur.com/h14H3bU.jpg

                          Moja ocena: [2.25]
                          Last edited by lasica_lwd; 19-12-2014, 11:40.

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            #14
                            Pachnie wspaniale - faktycznie pomarańczami, ale to chyba jedyny pozytyw tego piwa...

                            Jak na wita to jest zbyt klarowne, w smaku to faktycznie istna Bomba DMSowa, no po prostu coś dla mnie nie do ogarnięcia w takim stężeniu

                            Wysycenie odpowiednie, no ale co z tego?

                            Szczerze powiedziawszy, piwo bardziej do wąchania niż spożywania.

                            Dla mnie to jest 2/5 (i tak zawyżone)

                            Ale podejrzewam, że znajdzie swoich amatorów, jednak dla mnie zdecydowanie trafniejszą nazwą byłyby Męczarnie Króla.
                            Last edited by Mario_Lopez; 23-12-2014, 14:44.
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • Dzoshu
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 496

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasne, słomkowe, wyraźnie zmętnione. [4]
                              Piana: Utrzymuje się warstwą na powierzchni, oblepia szkło. [4]
                              Zapach: Niezbyt intensywny, karmel i słodka mandarynka z lekką nutką kolendry. [4]
                              Smak: Dość słodkie na wstępie. Po chwili daje o sobie znać skórka od chleba i cytrusy. Na finiszu wyraźna, grejpfrutowa goryczka. [4]
                              Wysycenie: Średnie, w porządku. [4]
                              Opakowanie: Ładna grafika, firmowy kapsel, niby brak dokładnego składu ale odsyłacz do stronki dla zainteresowanych. [4.5]
                              Uwagi: Warka 18.04.2015. Nie zachwyca ale też niczym nie odrzuca. Porządne piwo.

                              Moja ocena: [4.025]
                              Attached Files
                              Last edited by Dzoshu; 28-12-2014, 08:04.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎