Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Zwierzyniec, Ordynackie Lekkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Perła - Zwierzyniec, Ordynackie Lekkie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • acm
    Junior
    • 12-2009
    • 3

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny, złoty kolor, spodiewałem się, że będzie nico jaśniejszy [4.5]
    Piana: Typowo "perłowa", obfita na początku ale po 1/2 minytach nie ma po niej śladu. [3]
    Zapach: Mało wyrazisty, trzeba się dobrze wwąchać żeby coś poczuć (piłem bardzo zimne, może dlatego). Jeśli już coś czuć to słód. [3.5]
    Smak: W zaszadzie w porządku. Lekkie, pilajne piwo z delikatną goryczką. Brakuje mu jednak tego czegoś, jak dla mnie odrobinę więcej chmielu. Trudno mi się oprzeć wrażeniu, że ma wiele cech wspólnych z Perłą Chmielową. [4]
    Wysycenie: Mocne, zostało do końca. [4]
    Opakowanie: Bardzo mi się podoba. Ciekawa etykieta i fajny dedykowany kapsel, coś innego. [5]
    Uwagi: Ogólnie fajnie, że na rynku pojawił się jakiś lekki lager bo w mojej okolicy zdecydowanie ich brakowało. Ogólne odczucia, w miarę poztywne (napewno mnie nie zniechęciło) i pewnie do niego wrócę. Jest to jednak napewno piwo spóźnione o te 2 miesiące bo w letnie, ciepłe dni byłoby jak znalazł. Uważam też, ze powinno być nieco tańsze.

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Klarowny, słomkowy, odpowiedni do stylu. [4.5]
      Piana: Tworzy się spora i śnieżnobiała ale jest niestety dziurawa i szybko opada. [3.5]
      Zapach: Z jednej strony przyjemny słód, z drugiej nieprzyjemne zgniłe jajeczko. [3.5]
      Smak: Takie idealne 3,5 - coś więcej niż koncern ale i dużo mniej niż np.: Kormoran Świeże. Łatwo się pije, jest ochota na następny łyk ale smaku jest niewiele (trochę słód, prawie wcale goryczki), jest też bardziej wodniste od czeskich 10. [3.5]
      Wysycenie: Ładnie się układa w żołądku. [5]
      Opakowanie: Przemawia do mnie nazwa, nie przemawia zielona kolorystyka i dość prymitywny wzór. [3]
      Uwagi: Ot lekkie piwo na lato, w upale, na grille, na wycieczkę. Porządne ale nie oczekujecie nic ciekawego.

      Moja ocena: [3.6]
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, klarowny. [5]
        Piana: Gęsta, obfita, zadziwiająca trwała. Opada do cienkiej warstwy dopiero po kilku minutach. [4]
        Zapach: Bez niespodzianki niestety. Słodowy, wyczuwalna też lekka siarka. [3]
        Smak: Przede wszystkim słodowy, bez wystarczającej goryczkowej kontry. Standardowy lager ze śladową goryczką. [3]
        Wysycenie: Dość spore, widać sporo bąbelków unoszących się w górę. [5]
        Opakowanie: Nie wywiera specjalnego wrażenia. [4]
        Uwagi: Dla wielbicieli lagerów ok, ja poczekam na kolejną Polkę z Wąsosza.

        Moja ocena: [3.35]
        Attached Files
        Last edited by docent; 26-08-2014, 07:53.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo jasne złoto, ale nie uznałbym to za słomkę. Piwo jest klarowne. [4.5]
          Piana: Z początku duża, obfita, ale po minucie zachwytu szybko sprowadziła mnie na ziemię. Opadła niczym kiedyś Robert Mateja na bulę. Na dodatek cienki, słabiutki osad na szkle. [2.5]
          Zapach: Uff! Siarka rządzi niemiłosiernie. Jest też jajko ugotowane na twardo. Spod tego wszystkiego dziadostwa nieśmiało wypełza słód. Chmiel niestety nie wylazł. [2]
          Smak: Tu lepiej. Piwo niby wodniste, ale goryczka jest wyraźnie wyczuwalna. Taka przypominająca trochę czeskie dziesiątki. Jest też słód. Wad w smaku nie ma. [4]
          Wysycenie: Bardzo duże, dobre na lato. Jednak czuć już jesień więc trudno to ocenić. [3.5]
          Opakowanie: Może być. Fajne wąsy ma ten gościu na rysunku... [4]
          Uwagi: Miałem wielki grzech zjechać to piwo zanim wypiłem tylko dlatego, że jest to Perła, byłem nastawiony negatywnie. Niesłusznie. Jest to moim zdaniem najlepsza Perła dostępna na rynku. Niech tylko skorygują zapach na chmielowo-słodowy i wtedy będzie ekstra.

          Moja ocena: [3.15]

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            Trochę bez wyrazu, czuć lekką goryczkę, ale niewiele więcej. Niby ciężko coś zarzucić, wszak to dziesiątka, ale Cerna Hora ze swojej desitki wyciskała swego czasu dwa razy więcej. Więc można.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19166

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno złoty, klarowny; [5]
              Piana: Drobna, trwała, nieznacznie oblepia szkło; [5]
              Zapach: Czysty lagerowy, delikatnie zaznaczony słód; [4]
              Smak: Pierwszy łyk gładki, pełny, jakby bez goryczki; potem już wychodzi uboga słodowa baza i znikome chmielenie; lekko kwaskowe; [3]
              Wysycenie: Nie za duże, akuratne; [4.5]
              Opakowanie: Jest wszystko co potrzeba, a motyw ciekawy i spójny; [5]
              Uwagi: Akceptowalnie poprawne, gdyby nie cena. Poczekam na zwrot marketingu w piwie i może będzie lepiej

              Moja ocena: [3.825]

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, o pół tonu za ciemny, jak na lekkie piwo. [4]
                Piana: Biała, średniopęcherzykowa, umiarkowanie obfita, zniknęła po 2-3 minutach - za szybko. Została cienka dziurawa kołderka. W połowie kufla nie ma już prawie nic. [2.5]
                Zapach: Zapach zbyt neutralny - lekki słód i nic więcej. U mnie na szczęście siarki nie było. [3.5]
                Smak: Tutaj też niewiele się dzieje. Pierwsze wrażenie to kwaskowość, dopiero potem pojawia się ślad chmielu o bliżej niezydentyfikowanym profilu. Nic ciekawego, nie zachęca do następnego łyku. Ta kwaskowość wybija na pierwszy plan. To mi przeszkadza. [3]
                Wysycenie: Początkowo akuratne, w połowie kufla wydaje się nieco zbyt skromne. [3]
                Opakowanie: Najlepszy element tego piwa [5]
                Uwagi: Niezbyt udane piwo. Lubie piwa lekkie, ale jednak takie, jak potrafią zrobić Czesi. Tutaj nic się nie dzieje. Nie będę do niego wracać. Ze Zwierzyńca wolę Pilsa.

                Moja ocena: [3.275]
                Last edited by Pendragon; 06-09-2014, 18:40.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Kolor: Złoto, klarowne
                  Piana: obfita, średnio urodzajna. Szybko opadła do 2 mm kożuszka
                  Zapach: słodowy, lekkie zboże i lekka siarka. Po zabełtaniu, szambo wybija

                  Smak: słodowy, zbożowy, lekka aczkolwiek smaczna ziołowa goryczka.

                  Wysycenie: lekko ponad średnie
                  Opakowanie:butelka brązowa, bezzwrotna. Pełny skłąd, ale bez głębszych szczegółów. Etykieta ? rodem z banknotów gdzie twarzami byli Bem, Waryński itp. Mnie to lotto, ja piję piwo a nie etykiety

                  Uwagi: warka do 02.02.2014
                  Kupione w leclercu za ok 3,30zł

                  Jak na 10.5% BLG jest dość treściwe. Pełne bardziej niż zwykła tyskolechotatra. goryczka jest, ale za niska i zbyt szybko ulega słodowości.

                  Ogólnie nie jest źle. Jak zniknie siarkopol i jeśli zejdą do 2,99zł to będę kupował częściej.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #10
                    Nie jest źle, jeśli weźmiemy pod uwagę wersję laną, którą miałem okazję pić. Wydało mi się to piwo ciekawsze od innych ze Zwierzyńca, jakościowo odbiegające na plus, szczególnie od Dzikiego Ale i Rauchbiera. W stosunku do butelki, wyrazistsza goryczka i nie wyczuwa się w takim stopniu innych wad, o których mowa w postach wyżej.
                    Czy na co dzień? Mimo tego, co napisałem, niekoniecznie.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasno-złociste z domieszką bursztynu [4]
                      Piana: ecru, drobna, opada szybko zostaje obwódka wokół szkła [3]
                      Zapach: słaby i klasyczny, słodowy [3]
                      Smak: dość wodniste, w smaku żadna rewelacja, trochę słabej goryczki, leciutki chmielowy posmak, mało przyjemny słodowy posmak [3]
                      Wysycenie: za duże, podczas picia gaz powoduje lekkie klucie w język i podniebienie [3.5]
                      Opakowanie: etykietka fajna, firmowy kapsel [4.5]
                      Uwagi: Bardzo przeciętne lekkie piwo

                      Moja ocena: [3.15]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 20-09-2014, 12:18.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złoty, klarowny. [4.5]
                        Piana: średnio wysoka, drobno pęcherzykowa, szybko opada do cienkiej warstwy. [3]
                        Zapach: niezbyt intensywny, słodowy. [3.5]
                        Smak: lekko słodowy z niewielką, przyjemną goryczką, piwo wydaje się nieco wodniste, poza tym bez wad. [3.5]
                        Wysycenie: wysokie. [4]
                        Opakowanie: niezła etykieta, tak jak i kapsel. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.55]

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9732

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [4]
                          Piana: Biała, drobna, dość wysoka, średniotrwała. [3.5]
                          Zapach: Najpierw tylko słód, potem doszlusowuje chmiel, w sumie sympatyczny. [4]
                          Smak: W zasadzie nic szczególnego: cienkawy, słodowy ze śladem chmielowej goryczki, troszkę owoców - tak w kierunku hellesa, ale droga daleka... [3.5]
                          Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
                          Opakowanie: Starannie wykonane, kapsel piwa, zabawny portret ordynata (ordynansa? ordynusa? ), całość dopracowana i oryginalna. [4.5]
                          Uwagi: Rzadki przedstawiciel piw poniżej 4%. nie wiem, czy ordynat grillował, ale jeśli nie - to powinien, bo nadaje się w sam raz... .

                          Moja ocena: [3.775]

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Nie odpowiada mi siarkowo-mineralny dodatek do dominującego w aromacie, czystego słodu oraz kwaśnawy posmak.
                            Reszta typowa dla przeciętnej desitki. Następna próba może w lecie, może z kranu, może nigdy...

                            Comment

                            • KDWG
                              Senior
                              • 03-2014
                              • 143

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Piwo złote, klarowne. [5]
                              Piana: Gęsta, obfita, raczej średnio trwała - po paru minutach została ledwie cieniutka warstewka na piwie. Pozostawia nawet jakieś ślady na szkle. [3.5]
                              Zapach: Słodowy z niezbyt przyjemną podbitką. [2.5]
                              Smak: Słód, odrobinka chmielu, wodniste i, mimo zapowiadanej lekkości, nieco męczące. Goryczka całkiem mocna, lekko jakby ziołowo-trawiasta. Po pewnym czasie staje się nieco irytująca. [3.5]
                              Wysycenie: Trochę za duże. [3.5]
                              Opakowanie: Jest to (niestety) najmocniejsza strona piwa. Fajna etykietka i takiż kapsel. Informacje w miarę - jest podany pełny skład. [5]
                              Uwagi: Na lato, przy dużych upałach, byłoby bardziej odpowiednie niż teraz. Mimo to, nie zachwyca, trochę męczy, za szybko nie wrócę.

                              Moja ocena: [3.3]
                              So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎