Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Smoked Cracow by Sunrise

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Smoked Cracow by Sunrise

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłote/bursztynowe, mętne. [4]
    Piana: Zaraz po nalaniu drobna i obfita. Szybko dziurawieje, jednak odpowiednia warstwa zostaje do samego końca (a nawet dłużej bo w szkle zostaje piana). [4]
    Zapach: Początkowo wyczuwalna wędzonka, cytrus jest jedynie w tle. Z czasem jednak zyskuje przewagę i jego obecność jest bardzo wyrazista. Super! [5]
    Smak: Pierwsze wrażenie - lekkość, cytrusowa kwaskowa rześkość oraz przyjemna, łagodna wędzonka. Ta wędzonka i cytrus są idealnie zbalansowane i cyklicznie zamieniają się intensywnością. Z czasem wyczuwalna jest spora pełnia piwa, może dzięki obecności karmelu. [4.5]
    Wysycenie: Trochę zbyt niskie, nawet pod koniec 330 ml czuć było spadek wysycenia. [3.5]
    Opakowanie: Klasyczne dla Pracowni. [4]
    Uwagi: Obawiałem się obecności karmelu ale pod tym względem jest ok. Szkoda natomiast, że wysycenie jest dość niskie.

    Moja ocena: [4.525]
    Attached Files
    Last edited by docent; 18-08-2014, 09:11.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Jerry_Brewery
      Member
      • 02-2014
      • 69

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Zaskakujący (na plus) jak na grodziskie ceglasty kolor, mocno zmętniony. [4]
      Piana: Bardzo ładna obfita, drobnopęcherzykowa korona, z godnym pochwały lacingiem. [4.5]
      Zapach: Liderami w wyścigu do nosa są cytrusy i owoce tropikalne. Wędzonka grzecznie czeka z tyłu, bliższa ziemniaczkom pieczonym na ognisku, niż kiełbie z grilla. [4.5]
      Smak: Spora, acz spodziewana wodnistość, uzupełniona akordami... wędzonego jabłka, cytrusów oraz zboża. Gdzieś tam przebija się delikatny kwasek, z kolei finisz cieszy miłą goryczką. [4]
      Wysycenie: Gdyby było ciut wyższe, to bym się nie obraził, ale generalnie okej. [4]
      Opakowanie: Etykieta typowa dla Pracowni - tyleż schludna, co w przypadku entego piwa trochę nudna... [3.5]
      Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tu: http://bit.ly/VxTJgI

      Moja ocena: [4.2]
      jerrybrewery.wordpress.com

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: mahoniowy-rubinowy, delikatne zamętnienie [5]
        Piana: drobna, zwarta, ecru, mimo małej ilości po nalaniu utrzymywala się długo, osadzała się na szkle minimalnymi krążkami [4]
        Zapach: dość intensywny i w miarę miły, lekka wędzonka z owocową nutą [4]
        Smak: samo piwo jest delikatne ale jednocześnie pełne i treściwe, na pierwszy plan idzie lekko przydymiona słodowość z delikatną owocową goryczką minimalnie szczypiącą w język, jest to bardzo mile szczypanie, piwo wchodzi szybko i gładko [5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: pie w knajpie (Jedna) gdzie jest firmowe szkło, firmowy wafel, więc czuje się dopieszczony jako klient [5]
        Uwagi: Jak nie lubię wędzonek, za grodziszami nie przepadam to tu muszę chłopakom z Pracowni się ukłonić. Piwo jest po prosu doskonale, brawo

        Moja ocena: [4.55]
        Attached Files
        Last edited by becik; 08-09-2014, 17:29.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          No to żałuję, że nie skosztowałem w Krakowie z beczki Po dobrym Grodziskim 4.0 widać jest drugie dobre piwo do skosztowania.
          Last edited by e-prezes; 08-09-2014, 17:51.

          Comment

          • rgrzech
            Senior
            • 12-2013
            • 230

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnozłoty, opalizujący. W końcu to American AMBER Grodziskie [4]
            Piana: Biała, bardzo drobna, szybko redukuje się do cieniutkiego pierścienia. Ładnie zdobi szkło. [4]
            Zapach: Serowa wędzonka i mango. Aromat intensywny, ale jakoś nie współgra ze sobą. [3.5]
            Smak: Podobnie jak w aromacie: mieszanka serowej wędzonki i mango. Goryczka niska, fajnie dopełnia smak. Pełnia jak to w grodziskim ... odpowiednia. Finisz długi, owocowo-serowy. [4]
            Wysycenie: Zadziwiająco niskie, bardzo brakuje go w tym piwie. [2]
            Opakowanie: Pracowniane, czytelne i ascetyczne. [4]
            Uwagi: Jako fan wszelkich wariacji na temat grodziskiego nie jestem zadowolony. Jakoś ta "Ameryka" nie gra z wędzonką, bardzo niską pełnią i brakiem gazu. To ostatnie to największy mankament tego piwa.

            Moja ocena: [3.725]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎