Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, KonstaciN Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Brat_Piwny
    Senior
    • 01-2009
    • 685

    Czarnków, KonstaciN Pszeniczne

    Zakupione w dniu dzisiejszym!. Na kontrze informacja: "Producent: Browar Konstancin Sp. z o.o., 05-520 Konstancin-Jeziorna, Obory 11A"
    Kod kreskowy 5901549250756. Wyszukiwarka kodów mówi: BROWAR GONTYNIEC S.A. 64-800 Kamionka 21, poczta Chodzież Polen
    Fotka:
    Attached Files
    Last edited by Brat_Piwny; 02-07-2014, 18:25.
  • bojano
    Member
    • 01-2013
    • 55

    #2
    Czyli dałem się nabrać kupując to piwo, po przeczytaniu etykiety jednoznacznie ukierunkowującej na Obory A miałem Gontyńca, na znak protestu, nie kupować A tak na poważnie, to rozumiem, że firma Browar Konstancin Sp. z o.o., 05-520 Konstancin-Jeziorna, Obory 11A istnieje nadal w tym miejscu, pomimo fizycznej likwidacji produkcji? Bo jeśli nie to coś tu jest nie halo...

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Czarnków, KonstaciNPszeniczne

      Piwo gotowe do oceny
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemno- żółty, mętne [5]
        Piana: biała, drobna, powolutku znika, nie osadza się na szkle [3]
        Zapach: wyczuwalny, zbożowo-słodowy [3.5]
        Smak: dość treściwe choć brak do końca pełni, w smaku leciutkie, bananowo-chleobowo-pszeniczne akcenty z niewielką kwaskowatością, która w miarę picia zaczyna dominować, lekka goryczka [3]
        Wysycenie: jak dla mnie za duże [3.5]
        Opakowanie: ogólnie wygląd jest ok ale tak bezczelna ściema o produkcji piwa w Konstancinie łącznie z kapslem konstancińskim o dla mnie za dużo, koncerny rozumiem, w tym wypadku zero tolerancji [1.5]
        Uwagi: Kiepski pszeniczniak, całego nie zmęczyłem, poszedł do zlewu

        Moja ocena: [3.225]
        Attached Files
        Last edited by becik; 27-08-2014, 22:40.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • rojekk
          Junior
          • 09-2007
          • 10

          #5
          Też trafiłem z etykietą jak u Brat_Piwnego
          Solidne, zarówno kolor jak, smak i zapach jakby zdjęte z Corneliusa pszenicznego. Tylko bardziej chmielone. Dla mnie ścisła czołówka krajowej pszenicy.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Zwracajcie uwagę o czym piszecie, browar w Konstancinie zamknięty od prawie roku, a te piwo obecnie robią tu:

            Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brat_Piwny Wyświetlenie odpowiedzi
              Wyszukiwarka kodów mówi:
              A coż to za "wyszukiwarka kodów"? Można coś więcej o tym projekcie ?

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bojano Wyświetlenie odpowiedzi
              Czyli dałem się nabrać kupując to piwo, po przeczytaniu etykiety jednoznacznie ukierunkowującej na Obory A miałem Gontyńca, na znak protestu, nie kupować A tak na poważnie, to rozumiem, że firma Browar Konstancin Sp. z o.o., 05-520 Konstancin-Jeziorna, Obory 11A istnieje nadal w tym miejscu, pomimo fizycznej likwidacji produkcji? Bo jeśli nie to coś tu jest nie halo...
              Kolejna ściema ze strony GońSięTyńca. Browar w Konstancinie został zlikwidowany rok temu a same budynki d. browaru już nawet nie są własnością Gontyńca. Wymieniona przez ciebie Bojano firma już nie istnieje pod wskazanym na kontrze adresem. Typowe oszukiwanie klienta podszywaniem się pod tradycję. Nie istotne że może niezbyt długą ale zawsze jednak marka Konstancin była już jakimś tam powiedzmy niewielkim, lokalnym brandem na rynku warszawskiego craft'u.
              Może i sama marka piwa Konstancin jest nadal własnością Gontyńca ale na pewno nie jest warzona w browarze Konstancin bo takiego browaru już po prostu fizycznie nie ma.
              Ostatnie oceny piw zdecydowanie do przeniesienia do właściwego browaru.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                A coż to za "wyszukiwarka kodów"? Można coś więcej o tym projekcie ?
                Tak wygląda: kody.
                Last edited by dyczkin; 31-08-2014, 13:21.
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...) Może i sama marka piwa Konstancin jest nadal własnością Gontyńca ale na pewno nie jest warzona w browarze Konstancin bo takiego browaru już po prostu fizycznie nie ma.
                  Fizycznie nadal stoi, budynki browaru na pewno bo widziałem je 3 tygodnie temu, ale czy sprzęt nadal tam jest cholera wie
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnożółty, mętny [4]
                    Piana: Niby weizenowa, ale dość nietrwała. [3.5]
                    Zapach: Słabiutko - banany i goździki prawie niewyczuwalne, zapach przypomina raczej lagera. [2]
                    Smak: Tu też niewiele lepiej - banany i goździki niby się pojawiają, ale tylko na początku, potem dominuje lagerowa słodowość [2.5]
                    Wysycenie: Bardzo słabe jak na pszeniczniaka - dość szybko po bąblach nie ma śladu. [2]
                    Opakowanie: Ban za podszywanie się pod nieistniejący browar ("chłyt materkindody"), łącznie z odsyłaniem strony internetowej. [2]
                    Uwagi: Kupione w Auchan w DG. Słabiutki pszczeniczniak, nie do powtórki.

                    Moja ocena: [2.45]
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • mikef
                      Member
                      • 09-2012
                      • 66

                      #11
                      Piwo mętne.
                      Barwa - złocisto żółtawa.
                      Piana - biała, skąpa, natychmiast znika.
                      Wysycenie - niskie (piwo bardzo szybko się odgazowuje).
                      Zapach - słaby. Czuć słód pszeniczny oraz słabo nutę bananowo - goździkową
                      Smak - piwo lekkie i wodniste. Z początku słodkawe. Dominuje słód pszeniczny. Oprócz niego można wyczuć nutę bananowo - goździkową i nieco kwasku. Goryczka słaba.
                      W sumie piwo kiepskie.
                      Moja ocena to 4/10
                      Attached Files

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Żółty i nieprzejrzysty. Spora ilość osadu drożdżowego. [4]
                        Piana: Tragiczna. Na centymetr, po 1.5 min. obwódka z mgiełką na powierzchni, nie obkleja szklanki. [1]
                        Zapach: Goździkowy, zbożowy, bananowy, drożdżowy i cytrusowy. Po ogrzaniu doszła nuta biszkoptowa. [3.5]
                        Smak: Goździkowy, zbożowy, trochę bananowy, lekko drożdżowy, nieco cytrusowy i po ogrzaniu biszkoptowy. Piwo o gęstszej konsystencji, kwaskowe w smaku. Po przełknięciu goździkowo-cytrusowe i słodowe. [3.5]
                        Wysycenie: Widoczny w szklance i wyczuwalny w ustach do samego końca. [3.5]
                        Opakowanie: Bezzwrotne. Etykiety z innego papieru i nieco zmienioną kontretykietą. Kapsel ze starym wzorem. [3]
                        Uwagi: Warka do końca grudnia 2016, wypite 14.10'16. W smaku niezłe, dość lekkie, niezbyt treściwe ze względu na zawartość ekstraktu. **230**

                        Moja ocena: [3.25]

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          #13
                          Tego piwa przecież nigdy nie produkował Czarnków! Od przenosin z Obór warzono je w Kamionce!
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎