Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Wąsosz 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, Wąsosz 12

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo jasne, słomkowe, delikatnie zmętnione [4.5]
    Piana: Niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, redukuje się do cienkiej warstwy, delikatnie koronkuje. [3.5]
    Zapach: Dość intensywny słodowy, zbożowy. [4.5]
    Smak: Jest dość intensywna słodowość skontrowana solidną goryczką. Piwo pełne w smaku, bardzo pijalne. [4.5]
    Wysycenie: Średnio niskie, co zwoduje ze piwo jest bardzo pijalne, może mogło by być odrobinę wyższe. [4.5]
    Opakowanie: Całkiem fajna, ale brak kompletu informacji. [4]
    Uwagi: Warka z datą do 04.02.2015. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to piwo swoim smakiem i pijalnością. Zdecydowanie najlepszy jasny lager z Wąsosza i jeden z lepszych Polskich lagerów.

    Moja ocena: [4.375]

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Aromat - czysty, trochę chmielu, nieco słodu
      Piana - umiarkowana, dość gęsta, średnio-trwała, trochę zostaje na szkle
      Barwa - nieco ciemniejsza słomka, mętna
      Wysycenie - umiarkowanie wysokie
      Smak - słodowa nuta z leciutką chlebowością połączoną z lekkim kwaskiem, dość wyraźna goryczka, lekko zalegająca w ustach
      Treściwość - ok

      Kiedyś piłem podobne piwo pod nazwą Pomorzanin więc powtarzam:

      Poprawne piwko, może bez jakiś fajerwerków, ale też bez fałszywych nut, rześkie, przyjemnie się pije. Dodam, że na tle krajowej konkurencji wypada zdecydowanie pozytywnie.

      Pomorzanin wydał mi się mniej treściwy, ale może dlatego że dziś jestem bardziej najedzony

      Comment

      • marecki12
        Senior
        • 12-2005
        • 156

        #4
        Zdjęcie
        Attached Files
        http://marecki12.web-album.org/

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy [5]
          Piana: ecru, drobna, zwarta, opada powolutku, oblepia szkło drobnymi plackami [4]
          Zapach: słabo wyczuwalny ale miły, chmielowo-zbożowy [3.5]
          Smak: pełne, treściwe, bardzo dobrze wyczuwalna chmielowa goryczka, bardzo orzeźwiająca, w ślad za nią słodowo-zbożowe smaki świetnie skomponowane przez co całość jest smaczna a każdy łyk domaga się następnego [4.5]
          Wysycenie: idealne [5]
          Opakowanie: w sumie te etykiety podobają mi się, wzory a la lata 60-te, proste ale urokliwe, brak mi do szczęścia firmowego kapsla [4.5]
          Uwagi: Świetne piwo, wypite ze smakiem. I o to właśnie chodzi

          Moja ocena: [4.15]
          Attached Files
          Last edited by becik; 04-09-2014, 18:37.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny złoty, lekko mętne. [4.5]
            Piana: Śnieżnobiała, drobnopęcherzykowa i dość rzadka. Utrzymuje się przez kilka minut, nie pozostawiając większych śladów na ściankach kufla. [3]
            Zapach: Lekki, przyjemny słodowo-zbożowy. [4]
            Smak: Jest takie jak napisano na kontretykiecie - lekkie a zarazem pełne w smaku. Charakteryzuje się wysoką pijalnością, co sprawia, że po każdym łyku ma się ochotę na następny. Dominuje nuta słodowo-zbożowa z delikatnym chmielowo-chlebowym finiszem. Goryczka jest niska, jednak wyczuwalna i przyjemna, przez co nie zakłóca harmonii smaku. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, pasujące do charakteru piwa. [4.5]
            Opakowanie: Etykieta niezbyt ciekawa, zarówno pod względem kolorystycznym jak i projektowym. [2.5]
            Uwagi: Bardzo dobre jasne pełne piwo w rozsądnej cenie. Jeśli będzie dalej trzymać tak wysoki poziom z pewnością warto do niego wracać.

            Moja ocena: [4.075]
            Last edited by YouPeter; 11-09-2014, 20:02.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, jakiś taki lekko zamglony. [4]
              Piana: Biała, drobna, średniowysoka - w sumie ładna, ale jednak nietrwała... [3.5]
              Zapach: Kurczę, tutaj jeszcze bardziej na nozdrza rzucają się landrynki..., ale jest też słód. [3]
              Smak: Tępawa goryczka, za nią czai się prosty słód, chyba w czasie picia zaczyna dominować... A może nie?
              Mam wrażenie, jakbym trafił na piwo ze sporym potencjałem smakowym, ale nieułożone, niedoleżakowane. [3]
              Wysycenie: Średniowysokie. [4]
              Opakowanie: W "linii" browaru, goły kapsel, proste wzornictwo, średnie wykonanie... Nie te czasy. [3]
              Uwagi: Generalnie, bardzo się cieszę, że browar się "podniósł", ale na dzisiejszym rynku z (chyba) flagowym piwem to możnaby się było bardzie postarać.

              Moja ocena: [3.15]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty. Jest spore zmętnienie, ale przecież piszą, że piwo jest niefiltrowane. [4.5]
                Piana: Opadła szybko, pęcherzyki były grube, jednak pękały jak konfident na przesłuchaniu. Osad na szkle też mizerny. [2]
                Zapach: Słodko-zbożowy. Trochę mało czegoś od chmielu, natomiast z każdym następnym nalaniem do szkła dochodzą słodkie cukierki. [3]
                Smak: Słodowy z wyraźną kwaskową kontrą. Goryczka jest później, a to potęguje pijalność. Bilans jest idealny: słód-chmiel- i nawet kwasek.
                Już przy ostatnim łyku jestem zachwycony... oby jak najwięcej takich lagerów. [5]
                Wysycenie: Duże, ale nie jakieś zarąbiste. Pasuje do tego piwa. [4.5]
                Opakowanie: Jak inne z tej serii. Podoba mi się. Nie za bardzo pamiętam ( wiadomo dlaczego), ale w innych Wąsoszach nie było krawatki, a tu jest. [4]
                Uwagi: Bardzo smaczny lager, ale z tą pianą to jest coś nie tak...

                Moja ocena: [3.9]

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6077

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasno żółty, mętny. [4]
                  Piana: Słaba, szybko znikająca. Na dłużej cienka obwódka prawie bez lacingu. [3]
                  Zapach: Słaby, słodowy, kwiatowy, może troszkę zbożowy. [3]
                  Smak: Słód, landrynkowatość, kwiatki, lekka goryczka. Na etykiecie pisze m.in. "pełne chmielu" ale raczej tak nie ma. Treściwe? Także nie. Na początku była nawet lekka piwnica. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie. Może być. [4]
                  Opakowanie: Nie moja bajka. Kolorystyka nie, grafika nie, asceza nie. Domowa robota. [3.5]
                  Uwagi: 04.02.15. Wypite bez problemu ale coś mi tu nie pasuje. Chętnie spróbuje to piwo jeszcze w przyszłości. Nie było wybitnie ale poprawnie na pewno.

                  Moja ocena: [3.325]

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasno złoty, lekko mętny. [4.5]
                    Piana: niska, drobno i średnio pęcherzykowa, dość trwała, do końca pozostaje cienka warstwa. [3]
                    Zapach: mało intensywny, słodowy, lekko zbożowy. [3]
                    Smak: słodowy, słodkawy, z lekkim kwaskiem. Goryczka jest niewielka, przyjemna, mogłaby być nieco większa. Piwo niezbyt treściwe jak na dwunastkę i chmielu trochę mało. [3.5]
                    Wysycenie: średnio wysokie. [4]
                    Opakowanie: co tu dużo pisać po prostu tragedia, kiepska etykieta i goły kapsel. [1.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.25]

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Nieklarowne złoto, jak na niefiltrowaną 12 5/5. [5]
                      Piana: Piękna i bujna początkowo, drobna, jednakowoż bardzo szybko się zredukowała. [3.5]
                      Zapach: Czysty, przyjemny, słodowy. Nuta ziołowego chmielu na granicy autosugestii. [4]
                      Smak: Treściwe i pełne, mocno słodowe. Konkretna goryczka o pryprawowo-ziołowej nucie, krótka. Chyba jednak brakuje mni w nim wytrawności, bo nie pije się zbyt łatwo. [3.5]
                      Wysycenie: Szybko się kończy. Za szybko. [3.5]
                      Opakowanie: Krzywo naklejona krawatka, odklejająca się krzywo naklejona kontra - niechlujstwo level master. Etykieta przedstawiająca zupełnie nic, liternictwo rodem z WordArt. Kolorystyka w kierunku ekskrementów. Nie jest to dno, ale bardzo blisko. Pół punktu za informacje o składzie. [2.5]
                      Uwagi: Zdecydowanie ciężko się pije, nie tego się spodziewałem po dwunastce.

                      Moja ocena: [3.7]
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • GreenFox
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 273

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pomarańczowy, piwo dość mętne [4]
                        Piana: Wysoka, biała, drobnopęcherzykowa, opada jednak nieco zbyt szybko [4.5]
                        Zapach: Aromat niezbyt intensywny, ale bardzo przyjemny, lekko słodowy, akcenty ziołowe i ziemiste od chmielu, maślany - diacetyl wyczuwalny wyraźnie, jednak na poziomie, który w tym stylu chyba może być jeszcze akceptowalny, mi w każdym razie nie przeszkadzał, a raczej jestem na tą wadę wyczulony, do tego początkowo delikatne aromaty kwiatowe [4]
                        Smak: Jest całkiem przyjemny, słodowy z lekką "maślaną" podbudową i całkiem wyraźną, choć krótką i niezalegającą goryczką, w smaku również obecne akcenty chmielowe, ziemiste, a przede wszystkim ziołowe [4]
                        Wysycenie: Nieco zbyt niskie jak na pilsa [3.5]
                        Opakowanie: No nie jest to szczyt artyzmu, jednak jak na "piwo codzienne" nie ma co cudów wymagać [3]
                        Uwagi: Moim zdaniem bardzo przyjemny pils w stylu czeskim. Pijąc to piwo uświadomiłem sobie, że przez te wszystkie piwne rewolucje i inne piwowarzenia, już nie pamiętam kiedy ostatnio piłem typowe "jasne pełne". Może dlatego oceniam je dość wysoko, że po prostu piło mi się je przyjemnie i niezobowiązująco - a w tym stylu tak powinno to chyba działać.

                        Moja ocena: [3.975]

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #13
                          Kolor: Złoty, lekko opalizujący.
                          Piana: Biała, średnio obfita, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha oblepiając szkło solidną koroną.
                          Zapach: Słodowość, minimalny karmel.
                          Smak: Średnio treściwe. Słodowość, chleb, leciutki karmel. Goryczka dosyć niska.
                          Wysycenie: Średnie.
                          Ogółem: Nic ciekawego.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6077

                            #14
                            05.02.16 to total DMS... pół roku do daty i już padaka...

                            Obierki z gotowanym mięsem... w tzw aromacie.
                            Smak - słodkawo gorzkawy płyn z powyższymi wadami.

                            Okropne to piwo...

                            Grafika bez zmian i butelka niezwrotna /dolepka na kontrze/, kapsel czarny golas.

                            Comment

                            • tfur
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 1301

                              #15
                              kurczę, a jeszcze przed wakacjami to było porządne piwo!
                              szkoda, chętnie po nie sięgałem, teraz się pewnie zawaham
                              veni, emi, bibi

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎