Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Pirania

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, Pirania

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemno-słomkowa, lekko opalizująca. [4.5]
    Piana: Dość obfita, drobne pęcherzyki, ładnie koronkuje. [4.5]
    Zapach: Przyjemny aromat amerykańskich chmieli, mógł by być bardziej intensywny. [4]
    Smak: Mniej wodnite niż Shark i moim zdaniem mniejsza goryczka. Bardzo pijalne. [4.5]
    Wysycenie: Średnie. Idealne. [4.5]
    Opakowanie: [5]
    Uwagi: Warka I. Pite w dniu premiery. Bardzo dobre i pijalne piwo. Osobiście spodziewałem się większej goryczki.

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • Jerry_Brewery
      Member
      • 02-2014
      • 69

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny bursztyn, idealnie przejrzysty, lekko opalizujący. [5]
      Piana: Piękna, bujna czapa. Biała, drobnopęcherzykowa ze świetnym lacingiem, [5]
      Zapach: Nie o cudowny zapach w tym piwie chodzi, więc nie dziwi niezbyt intensywny, choć ostry przy konkretnym zaciągnięciu się aromat ziół i grejpfruta. Minus za DMS. [3]
      Smak: Cel nadrzędny spełniony - goryczka wykręca gębę, choć nieco zbyt długo pozostaje w gardle. Pierwsze akordy są z kolei zdradziecko słodkawe białymi owocami i cytrusami. [4]
      Wysycenie: Umiarkowane, przyjemne. [4.5]
      Opakowanie: Ja wiem, że Pirania nie trafiła do butelek, w związku z czym chłopaki nie musieli spinać się na Bóg wie jakie dzieło. Jednak Kopyr, który regularnie hejtuje browary za kiepskie etykiety, powinien zawetować tak beznadziejną, robioną chyba w Wordzie grafikę promocyjną... [2]
      Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tu: http://bit.ly/1pZwc39

      Moja ocena: [3.725]
      jerrybrewery.wordpress.com

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jerry_Brewery Wyświetlenie odpowiedzi
        Opakowanie: Ja wiem, że Pirania nie trafiła do butelek, w związku z czym chłopaki nie musieli spinać się na Bóg wie jakie dzieło. Jednak Kopyr, który regularnie hejtuje browary za kiepskie etykiety, powinien zawetować tak beznadziejną, robioną chyba w Wordzie grafikę promocyjną... [2]
        Skoro mnie tu z nicka wymieniłeś, mój system śledzenia znalazł tę wzmiankę , to Ci powiem, że nie zrozumiałeś artysty.

        Otóż ten baner na Facebooka ma imitować plakat kinowy z lat 80-tych reklamujący horrory B-klasowe. To artysta miał na myśli.

        Ale z tym DMSem to mnie zabiłeś. Zdarzała się w naszych piwach kanalizacyjna siarka, ale kurde never ever DMS. Piłem dziś Pirankę i kanalizy też nie wyczułem, chociaż docent coś tam wyczuł, więc może i jest (w niektórych beczkach, w niższej temperaturze). Ale w DMS, powtarzam nie uwierzę.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Otóż ten baner na Facebooka ma imitować plakat kinowy z lat 80-tych reklamujący horrory B-klasowe. To artysta miał na myśli.
          Tarantino by się nie powstydził
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
            Tarantino by się nie powstydził
            Są jeszcze dobrzy ludzie na tym łez padole.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Jerry_Brewery
              Member
              • 02-2014
              • 69

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Skoro mnie tu z nicka wymieniłeś, mój system śledzenia znalazł tę wzmiankę , to Ci powiem, że nie zrozumiałeś artysty.

              Otóż ten baner na Facebooka ma imitować plakat kinowy z lat 80-tych reklamujący horrory B-klasowe. To artysta miał na myśli.

              Ale z tym DMSem to mnie zabiłeś. Zdarzała się w naszych piwach kanalizacyjna siarka, ale kurde never ever DMS. Piłem dziś Pirankę i kanalizy też nie wyczułem, chociaż docent coś tam wyczuł, więc może i jest (w niektórych beczkach, w niższej temperaturze). Ale w DMS, powtarzam nie uwierzę.
              Jeśli taka była wizja artysty, to okej, co nie zmienia faktu, że do mnie nie trafia

              DMS - patrz odpowiedź na blogu. Fasolkę wyczuli nawet moi znajomi (bez żadnych sugestii), którzy na co dzień nie zajmują się piwem. Być może jej obecność jest spowodowana innymi czynnikami, niż DMS...
              Last edited by Jerry_Brewery; 24-08-2014, 11:32.
              jerrybrewery.wordpress.com

              Comment

              • rgrzech
                Senior
                • 12-2013
                • 230

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, piwo mętne. [4.5]
                Piana: Biała i drobna. Nalewa się skromnie, cieniutką warstewką pozostaje do końca degustacji. [3.5]
                Zapach: Uderzenie mango i grejpfruta. Lekko słodki, bardzo przyjemny. [4.5]
                Smak: Wytrawny, goryczkowy i cytrusowy. Nuty grejpfrutowe, rozgryzionej pestki od cytryny oraz mango. Goryczka wysoka, jednak niczego nie urywa. Finisz o dziwo krótki i orzeźwiający. Mega pijalne piwo. [5]
                Wysycenie: Średnie, dobrze dobrane do smaku. [4.5]
                Opakowanie: Tym razem etykieta zastępcza. Jak na standardy Wojtka Frączyka tylko poprawnie. [4]
                Uwagi: Bardzo dobre piwo. Super aromat, smak i goryczka. Oceniana wersja butelkowa.

                Moja ocena: [4.575]

                Comment

                • zohan666
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 259

                  #9
                  Butelka z datą do 11.11.2014

                  Bardzo dobry aromat: Słodki, chmielowy - bardziej tropikalny niż cytrusowy.
                  Goryczka solidna, cytrusowa, ale krótka i nie zalega. Genialna pijalność.
                  Obok borsuka (bestmalz) chyba najlepsze piwo od Kopyr-a.
                  Dla mnie najlepsze APA w tym roku i ogólnie jedno z topowych piw.
                  Szczególne brawa za aromat, bo z nim ostatnio jest mizernie w polskich kraftach (z nielicznymi wyjątkami)

                  Comment

                  • Neptune
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 184

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brudne złoto. Lekkie zmętnienie. [3]
                    Piana: Średnio obfita z pęcherzykami średniej wielkości, średnio-trwała. Ogółem - średnia piana. [4]
                    Zapach: Delikatny aromat owoców tropikalnych, winogron i mango. Na minus, aromat drożdży i lekki DMS. [3]
                    Smak: Goryczka wykręcająca jamę ustną na lewą stronę. Wybitnie grejpfrutowa. Poza tym lekka słodowość i ziołowość. Piwo jest lekkie, wytrawne i mega pijalne, mimo goryczki. [4]
                    Wysycenie: Mogłoby być ciut wyższe; zwiększyłoby to jeszcze pijalność. [3.5]
                    Opakowanie: Etykieta zastępcza, więc jak mniemam, będzie właściwa przy następnych warkach.
                    Pełny skład mogliby jednak podać. Albo przynajmniej ilość IBU. [2.5]
                    Uwagi: Piwo mi smakuje, choć zdaję sobie sprawę, że trafi w gusta wyłącznie najbardziej hardcorowych hop headów.

                    Kupione za 8zł na Warszawskim Festiwalu Piwa.

                    Moja ocena: [3.5]

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Neptune Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zapach: Delikatny aromat owoców tropikalnych, winogron i mango. Na minus, aromat drożdży i lekki DMS. [3]
                      To nie DMS, tylko siarka kanalizacyjna, prawdopodobnie z fermentacji. Nie mam pojęcia skąd się wzięła w niektórych beczkach. Na WFP w piątek siarki nie było ani śladu, a w sobotę już tak.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Neptune Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pełny skład mogliby jednak podać. Albo przynajmniej ilość IBU. [2.5]
                      Nie podajemy pełnego składu, bo czasem coś ulepszamy, zmieniamy i wówczas etykieta mówiłaby nieprawdę. Nie podajemy też IBU, bo nie będziemy podawać liczb wziętych z kalkulatora, a badania laboratoryjne, nie dość że kosztują, to jeszcze ich wyniki przychodzą zbyt późno.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Neptune
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 184

                        #12
                        Rozumiem. A z kalkulatora jak wychodzi, ile powinno IBU? Strasznie mnie to ciekawi.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Neptune Wyświetlenie odpowiedzi
                          Rozumiem. A z kalkulatora jak wychodzi, ile powinno IBU? Strasznie mnie to ciekawi.
                          Nie używamy kalkulatorów.

                          Shark miał 97 IBU, zmierzone w laboratorium SGGW w przypadku pierwszej warki. W Piranii zwiększyliśmy ilość chmielu na goryczkę o jakieś 20-25%, można by więc zaryzykować tezę, że 100 IBU pękło.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • oberzine
                            Senior
                            • 02-2012
                            • 228

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            To nie DMS, tylko siarka kanalizacyjna, prawdopodobnie z fermentacji.
                            jakiś czas temu pisałem że ta wada jest często źle identyfikowana jako dms to mnie wyśmiano

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
                              jakiś czas temu pisałem że ta wada jest często źle identyfikowana jako dms to mnie wyśmiano
                              DMS to dimetylo siarczek, pomylenie go z innym siarkowym merkaptanem nie jest szczególnie trudne.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎