Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wychwood, Imperial Red

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Wychwood, Imperial Red

    Premium bitter z angielskiego Wychwooda, którego piwa opakowane są w genialne, klimatyczne etykiety. To samo można rzec o stronie internetowej. Swoją drogą zauważyłem nowe pozycje w ichnim piwnym menu
    Imperial Red ma 4,7% alkoholu, a w składzie widnieje dodatkowo owies.

    Barwa brązowa, pod światło miedziana. Nieznacznie mglista.
    Żółto-kremowa piana o dość drobnej teksturze. Opada w ciągu kilku minut do cieniutkiej lecz trwałej szumowinki, zostawiając drobne wzorki na szkle.
    Chlebowy, z tostowymi wtrętami i karmelowym tłem aromat. Gdzieś dalej pewna nuta owocowa.
    Smak niestety zaskakuje brakiem treści i charakteru. Wszystkie elementy są mocno przepłukane, goryczki niemalże nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się ziarnista, nieco słodkawa słodowość, która niebawem wygasa chlebowymi odcieniami. Jeszcze cień karmelu.
    Nagazowanie w stanach średnich, choć stosunkowo wysokie jak na styl.
    Butelka z wytłoczeniami i etykietą w bojowo-romantycznym stylu tolkienowskiego "Powrotu Króla". Bardzo przyjemna. Kapsel firmowy.

    Imperial Red przyjemnie się bierze do ręki i ten stan trwa do pierwszego kontaktu ustnego z piwem. Tu niestety jest kiepsko, piwo ma mocno wodnisty profil smakowy. Szybko umyka na podniebieniu. Zresztą bez zbytniego żalu. Jak dam 6,5 w skali 1-10 to raczej z sentymentu dla oryginalnego pomysłu na wizualną kreację marki Wychwood.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #2
    Kolor: Ciemny bursztyn wchodzący w rubin, klarowne.
    Piana: Koloru złamanej bieli, obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha minimalnie oblepiając szkło.
    Zapach: Zdominowany przez mocną owocowość i to w bardzo nietypowych klimatach, coś w deseń wiśni i moreli.
    Smak: Średnio treściwe. Lekka słodowość, mocna owocowość dalej w tych klimatach co w zapachu (suszone morele, wiśnie). Na drugim planie lekka, tytoniowa nutka brytyjskich chmieli. Całość wieńczy średnia, przyjemna goryczka.
    Wysycenie: Średnio niskie.
    Ogółem: Bardzo dobre.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Bardzo ładna butelka i etykieta. Znam już ten browar, ale akurat tego piwa jeszcze nie piłem.
      Kolor miedziany, ładnie opalizujący.
      Zapach i smak oceniać trzeba według stylu, a nie zachcianek, więc ocena będzie podwyższona.
      W zapachu karmel, melanoidyny, gruszka. Po wymieszaniu ciemne winogrona.
      Smakuje trochę cierpko, owocowo jak pigwa zmieszana z aronią, a więc trochę i słodko jest Karmel też obecny, goryczka typowo angielska, tytoniowa z dodatkiem ziół. Później słód wzmaga się, jest karmelowy. Piwo pod koniec zaczyna przypominać ESB.
      Wysycenie jest bardzo niskie i bardzo dobre, odpowiednie.
      Lekkie, słodowe, karmelowe z zaznaczoną goryczką piwko. Smaczne.
      Data do 01.12.2015.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎