Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwofil
    Senior
    • 01-2002
    • 907

    #16
    Piłem niedawno to piwo i chociaż nie rewelacyjne to nawet całkiem przyjemne, alkohol nie był wyczuwalny, a jedynie lekki słodowy posmak. Piana obfita, gazu wystarczająco. Nie jest to może rewelacja ale jak na piwo mocne to całkiem miłe, zdecydowanie lepsze niż Pils z Witnicy.
    Moje piwko było ze szklanej butelki 0,5l i kosztowało we Wrocławiu 1,75.
    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

    Comment

    • szarpik
      Senior
      • 02-2002
      • 676

      #17
      Moje piwo miało 8,1 % i było naprawdę dobre. Troche nie mogłem uwierzyć w moc te bo smakowało jak lekki pilsik , zero posmaku alkoholu , żadnych dziwnych posmaków , ogólnie warto spróbować , polecam

      Moja ocena: [4.2]
      WWW.EKSTRAKLASA.NET

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #18
        Ocenię beczkowe.
        Kolor-piękna bursztynowa barwa,klarowne.
        Gaz-jak zwykle słaby w wyrobach z Witnicy
        Smak-totalny szok,piwko słodkawe,bez posmaku alkoholu,za każdym łykiem coraz lepsze.Walnąłem cztery i nie czułem jakiegoś obcego posmaku.Smaczne!Troszkę wyczuwalny karmel(tak mi się wydaje)
        Piana-tragiczna,prawie się nie pokazała.
        Zapach-lekko słodkawy z dodatkiem czegoś kwaskowatego.
        Opakowanie -beczka plus firmowe szkło i pite pod parasolem firmowym.
        Jestem zaskoczony ,tak dobrym smakiem!

        Moja ocena: [3.775]


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • dropun
          Member
          • 05-2002
          • 60

          #19
          Jest to moje pierwsze piwo z tego browaru,zakupiłem je w małym sklepiku dosyć przypadkowo.Piwo nie najlepszych lotów w sumie najbardziej podobało mi się barwa i opakowanie.Praktycznie tylko na początku było widać piane,która po paru minutach prawie zniknęła,gazu też prawie nie było i miało dosyć nie przyjemny,odstręczający zapach

          Moja ocena: [2.75]

          Comment

          • szarpik
            Senior
            • 02-2002
            • 676

            #20
            Napisze tylko pare słów o tym piwie. Butelkowe jest dobre , ale w beczkowym prawie sie zakochałem , najlepsze mocne piwo jakie piłem w tym kraju !!!!!
            WWW.EKSTRAKLASA.NET

            Comment

            • Andi
              Senior
              • 07-2001
              • 1915

              #21
              Boss

              Ja kupilem to piwo u nas w Hagen
              Ale zadne parametry nie pasuja do tych podanych poprzednio
              Piwo Mocne z Browaru Boss Witnica SA ma 6,9 % Alc, i Extrakt 15*
              Kolor srednio ciemny bursztynowy
              Piana obfita ale niezbyt trwala
              W smaku troche obojetne z wyczuwalnym slodkawym posmakiem i jakby sztucznie dodanego alkoholu.
              Da sie wypic ale nie najlepsze
              Attached Files
              Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

              http://www.andreas-kronkorken.de

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                mój mocny Boss ma 8,1% alk obj ale sądzę że to jest kolejna modyfikacja tego samego piwa,
                kolor - ciemnego bursztynu, pływają jakieś drobniutkie farfocle (zobaczymypóźniej w smaku czy zepsute)
                piana - drobna, szybko opada, pozostaje cieniutka warstwa do końca,
                zapach - mocno słodowy, alkoholowy i kwaskowaty....
                gaz - troche za mało
                smak - strasznie dziwny, kwasu nie czuć, nic nie czuć, ale jest takie jakies sliskie, nie będę ryzykować, wyczyści mój kibel

                opakowanie, euro, etykieta taka sobie


                Moja ocena: [2.3]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #23
                  jestem po testach tego piwa wbrew opiniom powyżej nie było takie złe...
                  kolor: mniej więcej taki jak Beer Mocne, lekko bursztunowy;
                  piana: kiepska, drobna i znikająca jak śnieg na wiosnę;
                  nasycenie: kieeepściutkie, gorzej niż przyzwoite;
                  zapach: niewyczuwalny, ale nie dotarło do moich nozdrzy nic stęchłego, a to już dobrze
                  opakowanie: nawet nie takie złe, choć na półce się nie wyróżnia;
                  i na koniec smak: tutaj w przeciwieństwie do Beer Mocne, nie było żadnych nieprzyjemnych akcentów; delikatnie chmielowe z nutkami słodowymi, ale wszystko jakby bez finalnego wykończenia.
                  ogólnie ocena: 2.5-3

                  Comment

                  • karolus
                    Junior
                    • 07-2005
                    • 2

                    #24
                    Informacje prosze bardzo www.browar-witnica.pl

                    Comment

                    • zetko
                      Junior
                      • 03-2005
                      • 28

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: kolorek bardzo przyjemny, bursztynowy [4]
                      Piana: kiepska, gruboziarnista i szybko znika [2.5]
                      Zapach: w zasadznie to nie wyczulem żadnego zapachu:/ [2]
                      Smak: po pierwszym łyku, nie posmakowało mi to piwo, na szczescie kazdy nastepny łyk był choc troche lepszy piwo jest raczej slodkawe i przy odrobinie skupienia można nawet poczuc chmiel [3.5]
                      Wysycenie: zdecydowanie powinno byc wiecej bombelkow [3]
                      Opakowanie: opakowanie bez fantacji, juz po etykiecie widac ze to typowe przecietne piwo które nie bedzie rozpieszczac smakiem, brak markowego kapsla i ekstraktu jeszcze dobitnie potwierdzaja niską klase tego piwa [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.85]
                      zetko

                      Comment

                      • pieczarek
                        zwykle cham i prostak
                        • 06-2001
                        • 5011

                        #26
                        Z piw witnickich chętnie pijałem tylko portera. Wszystkie jasne z tego browaru albo atakowały spirytusem, albo odrzucały w jakiś inny sposób.
                        Zobaczyłem w sklepie ciekawą etykietę, odżałowałem 1,19 zł i nabyłem drogą kupna bączka.
                        Na etykiecie brak ekstraktu, nowa zawartość alkoholu 6,5%.
                        Otworzyłem, wypiłem i sobie chwalę. Smak konkretny, ciekawy, bez śladu nut spirytusowych. Nagazowanie słaba, piana też nieciekawa. Ale można śmiało kupować bez obrazy dla bardziej wyszukanego podniebienia niż moje. Naprawdę ciekawe piwo.
                        Attached Files

                        Comment

                        • zAjkA
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 1089

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasne złoto. Bardziej jednak typowe dla pełnego pilsa. [4]
                          Piana: Marna. Szybko opada. Pozostawia jedynie niewielkie zacieki. Jedyna pozostałość to przeżedzony pierścień dookoła szklanicy. [2.5]
                          Zapach: Ładny słodowy taki lubię. Iście suwalski;-) [4]
                          Smak: Smak dobrego piwa. Idealnie wywarzony. Znakomite, intrygujące połączenie goryczki oraz słodu. Nachmielone tak jak trzeba. Zero wodnistości. Przyjemna słodycz odczuwalna lekko w tle. [5]
                          Wysycenie: Pierwsza klasa. Czuję się jakbym pił piwo prosto z leżakowni, dojrzałe acz kolwiek jeszcze dobrze nienasycone [5]
                          Opakowanie: Charakterystyczne dla Bossa. Tak jak powyżej tylko że 0,5l butla. [4]
                          Uwagi: Zakupione na Słonimskiej w Białymstoku. Polecam

                          Moja ocena: [4.3]
                          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                          Comment

                          • franekf
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 944

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor jasnozłoty, trochę za jasny. [4.5]
                            Piana: Od początku niezbyt okazała, opada szybko, pozostawia po sobie zaledwie bardzo skromną obrączkę. [3]
                            Zapach: Niezbyt silny, słodkawo-kwaskowy, średnio przyjemny. [3.5]
                            Smak: Początkowo słodkawo - słodowe, po chwili pojawia się lekki kwasek i delikatne smaczki owocowe. Chmiel niezbyt wyraźny, goryczka słaba, nie pozostaje na języku. Piwo nie zachwyca, ale też nie odrzuca, ot - taki sobie średniak. [3.5]
                            Wysycenie: Niezbyt silne, słabnące z czasem, pod koniec picia ledwo wyczuwalne. [3]
                            Opakowanie: Etykieta całkiem ładna (wersja export),butelka 0,33 "bączek" nie obdrapana, brak informacji o ekstrakcie, goły kapsel. Nie jest źle. [4]
                            Uwagi: Nie wiem czy nie należałoby rozdzielić wersji Export od zwykłej - portery z Boss'a mają chyba dwa osobne tematy, więc może i dla Mocnego Exporta by się takowy przydał.

                            Moja ocena: [3.5]
                            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                            Piwny Janusz bez Teku

                            Comment

                            • lzkamil
                              kierowca bombowca
                              • 01-2003
                              • 3611

                              #29
                              Co do eksportu... Mocny Boss w półlitrowych flaszkach stoi sobie w piwnym sklepie Bierkoning w Amsterdamie. Cena chyba kole 3€
                              Razem z nim jest Porter Bossa.
                              Last edited by lzkamil; 13-11-2007, 19:21.
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎