Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Adnams, (Marks & Spencer) Mosaic Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Siemion
    Member
    • 07-2008
    • 67

    Adnams, (Marks & Spencer) Mosaic Pale Ale

    Na to piwo natknąłem się w jednym z warszawskich sklepów sieci Marks & Spencer, gdzie w ogóle selekcja piwa stale się zwiększa. Gdy M&S zaczął także w Polsce wprowadzać artykuły spożywcze, do wybory były dwa, trzy piwa. Dziś zostałem miło zaskoczony paletą co najmniej ośmiu "brandów" w kilku stylach. Problemem są tylko ceny - nie do przyjęcia w sytuacji, gdy dobre piwo rzemieślnicze można kupić za 7-8 zł. W M&S najtańsze piwo - IPA - kosztuje 7,50 zł. To, które za chwilę zaprezentuje, blisko 11 zł. Ale są też rzeczy za 16 zł.

    Piwo dla M&S warzą różne browary. Mosaic Pale Ale pochodzi z Adnams Brewery w Southwold. Jest to po prostu bitter z gatunku single hopów, chmielony odmianą Mosaic. Na etykiecie jest informacja, że browar warzy to piwo wyłącznie na potrzeby M&S i wygląda na to, że faktycznie nie jest to dostępne powszechnie piwo Adnamsa z nową etykietą: wśród produktów na stronie internetowej browaru nie ma bowiem niczego podobnego.

    Informacji o ekstrakcie nie ma na etykiecie, zawartość alkoholu to 4,2 proc.

    Kolor: jasna miedź, doskonała klarowność.
    Pienistość jest bardzo mała, ale to w pale ale nie jest wadą.
    Zapach: nuty żywiczne pomieszane ze słodkimi, owocowymi. Ale nie cytrusami, tylko raczej melon, mango.
    Początkowo wydawało mi się wodniste, ale po chwili na pierwszy plan wychodzi przyjemna, długa, ale nie dusząca goryczka. Podbudowy słodowej prawie nie ma, ale to w bitterze nie dziwi. Ogólnie: orzeźwiające, sesyjne piwo. Dość wysokie wysycenie - jak na mój gust może nawet za bardzo - ten charakter podkreśla, ale też niweluje wodnistość.

    Pochwała należy się za opakowanie. Bardzo zachęcająca etykieta z latarnią morską w kilku odcieniach niebieskiego, nieprzeładowana, ale też wyraźnie "brytyjska". Kapsel z union jackiem - ale nie ująłem tego na zdjęciu.
    Attached Files
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Adnams Southwold, Mosaic Pale Ale

    Chyba nie ma sensu tworzyć nowego wątku, tylko dopisać wersję do tytułu. Ale pozostawiam to specjalistom

    Alk. w tym wypadku 4,1% alk.

    Aromat - początkowo miła, acz krótka nuta mango, potem bardzo lekkie cytrusy, w tle lekki słód
    Piana - umiarkowana, zostawia trwalszy kożuszek
    Wysycenie - dość wysokie, wyraźnie musuje
    Smak - przyjemne tropikalne owoce, ale te cytrusowe są leciutkie. Goryczka wyraźna, ale dość tępa, trochę jakby łodygowo-trawiasta, lekko zalega, słodowa podstawa znikoma, trudno coś napisać
    Treściwość - lekkie piwo

    Jest leciutkie, ale raczej nie wodniste, w upalny dzień pije się przyjemnie, ale na kolana specjalnie nie rzuca. Poprawne.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Wersja spoza sieci Marks i Spencer:
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎