Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warzelnia Piwa, Ciemne Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Warzelnia Piwa, Ciemne Miodowe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • jacekan
    Senior
    • 05-2011
    • 388

    #2
    Kompletne dno. Za recenzję niech posłuży fakt, że po spróbowaniu tego badziewia poszedłem do namiotu obok i kupiłem Żywca.
    Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Na oko ciemno hebanowe, pod światło dają się zauważyć przebłyski rubinowo-bordowe. Piwo mętne. [4.5]
      Piana: Wystąpiła tylko w chwili nalewania na max 7-8 mm i nawet była dość gęsta. Lecz po chwili już nie istniała w żadnej postaci. [1.5]
      Zapach: Wyraźny, ciemny, gryczany miód (bo jakby mogło być inaczej), i nic innego poza tym. [3.5]
      Smak: Oj słodko, bardzo słodko, jakbym sobie zapodał łychę miodku ze słoja:P. Akurat w czystej postaci tak lubię szczególnie miody leśne czy górskie ale w tym przypadku mocno przesadzono z ilością. Bo jednak to miało być piwo a nie miód pitny, a tu oprócz niego mało co innego da się wyczuć. Owszem, jest odrobina nutki śliwkowej i karmelowo-korzennej ale to wszystko kropla - pijemy miód, piwa tu jak na lekarstwo a słodycz ponad wszystko. Łyżkę miodu zjeść przyjemnie, jednak 0,5 l to już trochę męczące. Ocena 3 tylko dlatego, ze lubię miód. [3]
      Wysycenie: Niskie, no ale gazowany miód to by było przegięcie. [3.5]
      Opakowanie: Półwysoki kufel bez logo, brak podkładek - czyli żenada jak na browar restauracyjny. [2]
      Uwagi: Podobno piwo na bazie Koźlaka bydgoskiego, ciekawe kiedy był dodawany miód? Może się mylę ale według mnie to już do gotowego piwa gdyż przykrywa jego smak i wydaje się, że nie brał udziału w fermentacji. Wysoka cena (12 zł/0,5 l) też na to wskazuje bo po prostu do rzeczonego koźlaka za 10 zł doliczono dawkę miodu za 2 zł.
      Próbowane 28.06.2015 w browarze.

      Moja ocena: [3.075]
      Last edited by dadek; 04-07-2015, 01:55.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        #4
        Fotka:
        Attached Files

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brązowy. [4]
          Piana: Kremowa, drobna, wysoka, ale nietrwała. [3.5]
          Zapach: Miód only, z lekkim dymnym akcentem. [3]
          Smak: Słodowy, miodowy, szkoda, że bez śladu piwa... [3]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Brązowa eta, logo Warzelni, prosty napis. Chyba jest też pszczoła, o ile pamiętam. [3.5]
          Uwagi: Piwo (?) baaaardzo miodowe, może i lepiej, jak ktoś lubi takie słodkie, zamiast pić Karmi?

          Moja ocena: [3.175]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎