Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Glob Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Łódzkie, Glob Premium

    Ostatnie z partii piw przywiezionych parę tygodni temu z Łodzi.

    Zawartość alkoholu do 5,5% objętości, ekstraktu 11% wagowo. Opakowanie - butelka 0,5 l.

    Barwa, gaz, piana - bez większych zastrzeżeń. Zapach - słaby. W smaku gorzkie, aczkolwiek nie aż tak bardzo, jak wstrętny COOL Łódzki. Moja ocena - 3 (w skali od 2 do 5).

    PS. Szata graficzna etykiety inna niż serii : COOL, Champion, Mocne, Tygrys i Porter.
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    U mnie ekstraktu było 10,5% wagowo, a alkoholu 5,5% objętościowo.

    Piana bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła - było jej całkiem dużo i chociaż w miarę szybko opadła, to cienka jej warstwa na powierzchni utrzymywała się w zasadzie do samego końca.

    Piwu temu brakuje troszkę smaku, ale piło mi się je bardzo przyjemnie - goryczka wzrastała w miarę picia, gazu w sam raz (czytaj: nie za dużo). Myślę, że niezłe by było do obiadu, bo jest dość lekkie.

    Ogólnie materiał wyjściowy na dobre piwo. Zobaczymy, co będzie sobą prezentować za dwa lata.
    Last edited by żąleną; 25-05-2002, 23:15.

    Comment

    • And69
      Senior
      • 06-2002
      • 1487

      #3
      W moim parametry jak u Żąleną czyli 10,5 % i 5,5% .
      Barwa żółta , zapach ledwo wyczuwalny , piana obfita szybko opadająca nie zostawiająca śladu . Smak o lekkiej goryczce ogólnie piwko poprawne , lecz nie zachwycające . Ocena 3+

      Comment

      • And69
        Senior
        • 06-2002
        • 1487

        #4
        Jeszcze scan :
        Attached Files

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          Nie chcę się czepiać ale etykieta bardzo brzydka

          Comment

          • Gambrinus
            • 06-2001
            • 696

            #6
            Po doswiadczeniach z Coolem reka mi lekko drzala, gdy otwieralem puszke... Zapach dosc intensywny, slodowy, w smaku troszke na moj gust za duzo slodyczy, goryczka ok. Kompletny brak piany. Ogolnie: 3.25 (2-5)
            Popieraj małe browary!!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • dziku
              Senior
              • 12-2002
              • 1992

              #7
              Kupiłem w sklepie firmowym Browarów Łódzkich. Takie leciutkie piwo. Z pozytywów - piana (średnioziarnista, nawet dość trwała) i może nasycenie (w sam raz). Z negatywów - opakowanie (etykiety Glob są po prostu brzydkie). Z rzeczy obojętnych - niestety smak, zapach i kolor. Nie pozostają w pamięci. Ot - jeszcze jedno piwo...

              Moja ocena: [2.875]
              Dziku


              Comment

              • Cocobango
                Senior
                • 04-2002
                • 818

                #8
                Piana szybko opada o małych oczkach. Barwa jasno żółta jak to w piwkach tego typu. Zapach ? jakiś dziwny. Troche zamało gazu. W smaku daje się oczuć lekka goryczka lecz po chwili można poczuć jakiś dziwny posmak.Etykieta raczej mizerna!!! No i ten kapsel bez nadruku???!

                Moja ocena: [3.375]
                Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                Comment

                • perłyfan
                  Senior
                  • 02-2003
                  • 1244

                  #9
                  Piwo w butelce euro, kupione na Dworcu zachodnim w Warszawie. pierwsze wrazenie to super przyjemny piwny,intensywny zapach. Dobrze gazowane. Kolor jasny bez wyrazu, piana też słabo-średnio. W smaku całkiem przyjemne lecz niestety wodniste i za mało w tym charakteru. Ogólnie nie najgorzej, jeszcze sie skusze kiedyś

                  Moja ocena: [3.8]
                  JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                  Comment

                  • slavoy
                    Senior
                    • 10-2001
                    • 5052

                    #10
                    Piana stosunkowo trwała - ładny kożuch był jeszcze gdy szklanka była w 3/4 pusta. Nagazowanie lekkie, ale w granicach tolerancji. Zapach zwyczajny - lekki pils.
                    Jak na "cienkusza" (e10,5%wag.) piwko to zaskoczyło mnie intensywnością przyjemnego, nie zawierającego żadnych obcych akcentów, smaku.

                    Oceniam tak:
                    W klasie 10,5 - 4+
                    Ogólnie - 3 (bo i tak za cienkie)
                    Attached Files
                    Dick Laurent is dead.

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      Takich piw trochę u nas brakuje. I już to pisze się na korzyść Globa Premium.
                      Ot leciutki pils. Taki dla zaspokojenia pragnienia.
                      Do tego trwała piana. Jasniutkie piwo - ale taki cieńkusz chyba nie może być inny.
                      W kategori piw lekkich może nie jest to mistrzostwo świata. Ale jest OK
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • lzkamil
                        kierowca bombowca
                        • 01-2003
                        • 3611

                        #12
                        Kupione w firmowym sklepie Browarów Łódzkich na rogu al. Włókniarzy i Wróblewskiego za 1.40zł.
                        Kolor całkiem całkiem złocisty (4)
                        Piana do d..., niby na początku po nalaniu z góry istnieje kilkadziesiąt sekund ale szybciutko znika do zera (1.5)
                        Nasycenie mogłoby być lepsze (3.5)
                        Zapach - można powiedzieć że stwierdzono jego istnienie, ale jakiś taki słaby, kwaskowato-chmielowy (2.5)
                        Smak dosyć cienki, goryczkowo-kwaskowaty, na szczęście z goryczkowo-słodowym wyraźniejszym posmakiem który trochę ratuje sytuację (3)
                        Opakowanie - dla mnie na tle innych łódzkich piw się wyróżnia na plus (4)
                        Niby wypijalna ale coś cienka ta dziesiątka. Wcześniej wypilem leciuteńką ale dobrą dziewiątkę Lodwara i na jej tle Glob Premium wypadł blado.

                        Moja ocena: [2.8]
                        Lepszy jabol pod okapem
                        niż GŻ, CP i KP !


                        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Etykieta to żółta wariacja na temat tego, co recenzowałem już dawniej przy mocniejszym Globie. Tym razem jednak nie ocenię jej tak surowo, bo mi się trochę spodobała
                          Kolor jaśniutki, cytrynowy, ale pasuje do ekstraktu.
                          Piana dość wysoka, gęsta, drobnoziarnista. Szybko opadła do mizernej, dziurawej kołderki.
                          Zapach dość wyraźny, chmielowo-chemiczny. Niezbyt przyjemny.
                          Gaz dobry.
                          Smak nawet dość wyraźny jak na taki ekstrakt. Piwo nie jest jednak zbyt dobre, ot przeciętniak z nieprzyjemną goryczką.

                          Moja ocena: [2.825]

                          Comment

                          • cielak
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 2890

                            #14
                            To znowu dzięki Twilihtowi mam okazję spróbowac tego piwa. Dzieki.
                            kolor- sikaczowo-słomkowo-cytrynowy
                            piana- DRAMAT!! Tak szybko znikła że nie wiem kiedy i czy w ogóle była.
                            CO2- nie widac i nie czuć. Dramat.
                            zapach- słabizna chmielowo-kwaskowata ze wskazaniem na chmielową
                            smak- cienki, wodnisty, zero goryczki, lekko czuć słód co daje mi znak że to ma coś wspólnego z piwem. Dramat do kwadratu.
                            opakowanie- Co tu dużo pisać, dla mnie KOMUNA!! I od smaku nic nie odbiega.
                            BLEE.......

                            Moja ocena: [1.625]
                            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                            Comment

                            • rotmistrz
                              Senior
                              • 06-2005
                              • 469

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasnożółty, klarowny [3]
                              Piana: drobnoziarnista, szybko siadła pozostawiając dziury na powierzchni [2]
                              Zapach: chmielowo-slodowy, dodtkowo czuć było metal puszki [2.5]
                              Smak: goryczka ledwie wyczuwalna, trochę słodu i chmielu da się w nim wyczuć [2.5]
                              Wysycenie: szybko przestało pracować, sporadycznie odrywały się bąbelki gazu od dna [2]
                              Opakowanie: informacje o piwie nie pełne kolorystyka nie powalała [2.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [2.45]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎