Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Plon niebieski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kormoran, Plon niebieski

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Frittle
    Junior
    • 08-2013
    • 25

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty. Występuje niewielka mętność. [5]
    Piana: Średnia, ale drobnopęcherzykowata. Utrzymuje się długo i daje ładny lacing. [4.5]
    Zapach: Chmielowy w wydaniu ziołowym i - mniej intensywnie - cytrusowym. [4]
    Smak: Dość mocna goryczka, ale jak dla mogłaby być wyższa. Za to samo piwo bardzo dobre i zbalansowane. Wysoce pijalne. [4.5]
    Wysycenie: Odpowiednie. [5]
    Opakowanie: Eleganckie, dobrze wykonane. Wraz z wymaganymi informacjami. [4.5]
    Uwagi: Udane piwo. Oceniłbym je jako "imperialna" wersja Warmińskich Rewolucji. Jako IPA dolnej fermentacji nieco brakuje. Tutaj więcej o tym: http://piwnyrap.wordpress.com/2014/0...mielony-lager/

    Moja ocena: [4.375]
    Last edited by Frittle; 24-09-2014, 14:58.
    Blog: http://piwnyrap.pl
    Facebook: https://www.facebook.com/PiwnyRap

    Comment

    • Jerry_Brewery
      Member
      • 02-2014
      • 69

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny bursztyn, lekko zmętniony. [4]
      Piana: Wysoka, gęsta i drobna, kremowa. Trzyma się jakby ktoś ją zrosił krochmalem. Lacing bardzo dobry. [5]
      Zapach: Bardzo chmielowy i bogaty. Czuć zioła i las, może nawet kwiaty (choć to raczej autosugestia). Zbożowa słodowość oczywiście też jest, ale przyjemna, dopełniająca bukiet aromatu. [5]
      Smak: Kapitalnie rześki miks ziół, kwiatów i sosny, podbity słodyczą ze słodów i krótką, acz konkretną goryczką. [5]
      Wysycenie: Umiarkowane, niemal idealne dla tego piwa. [4.5]
      Opakowanie: Niczego nie urywa, ale jest czytelna i pełna interesujących nas informacji. [4]
      Uwagi: Serio, to najlepszy polski (na naszych rodzimych chmielach) lager, jaki piłem. Po więcej wrażeń zapraszam tutaj -> http://bit.ly/1ubKmyK

      Moja ocena: [4.875]
      jerrybrewery.wordpress.com

      Comment

      • DonZ
        Senior
        • 03-2013
        • 303

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Klarowne, bursztynowe. [5]
        Piana: Obfita drobna, koloru złamanej bieli. Szybko powstają większe pęcherze. [4.5]
        Zapach: Jest chmiel Słodki owocowo kwiatowy aromat, podbity delikatną choć wyraźną nutą słodową. Dalej wysuwają się jeszcze nuty leśno iglaste. Można by było zwiększyć intensywność aromatów i byłoby bardzo fajnie. [4]
        Smak: Lagerowa słodowa słodycz z delikatną chmielową średnią w kierunku niskiej goryczką. Na drugim planie lekka ziołowość.
        Trochę nie podobny do lagera jaki jest powszechnie serwowany, jest odpowiednia goryczka jest smak, nawet ten nie tylko słodowy ale i chmielowy. Całkiem przyzwoita pełnia i ciało tego piwa, w połowie pokala a już czuję że leży na żołądku [4.5]
        Wysycenie: Średnio wysokie, nie zapycha. [4.5]
        Opakowanie: PLON, proste i stylowe. [4.5]
        Uwagi: Szczerze nie obiecywałem sobie po tym piwie nic, niby zwykły lager polskie chmiele czyli właściwie to co powinniśmy mieć na półkach w cenie 3,5zł a tu proszę odpowiednie ilości chmielu i piwo diametralnie się zmienia.

        Moja ocena: [4.35]

        Comment

        • marecki12
          Senior
          • 12-2005
          • 156

          #5
          Zdjęcie piwa
          Attached Files
          http://marecki12.web-album.org/

          Comment

          • jerzdna
            Senior
            • 07-2014
            • 240

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnozłoty, przejrzysty [4.5]
            Piana: średnia, krótkotrwała. Lacingu w zasadzie brak [3.5]
            Zapach: Leciutki. Trawa, kwiatki i słód. [3.5]
            Smak: Wyraźnie słodowy. Goryczka za niska. Zbyt mocno alkoholowe.Za słodkie. Nie wiem czy to słodycz od alkoholowa czy od słodowa [3.5]
            Wysycenie: ok [4.5]
            Opakowanie: b.ładne. stylowo - PLONowe. Pełne info i "odezwa" do polskich chmieli/chmielarzy [4.5]
            Uwagi: Zbyt ciężki i słodki to lager dla mnie. Słabo pijalne. Wolę inne lagery - co by daleko nie szukać -z tej samej "stajni" - Warmińskie Rewolucje

            Moja ocena: [3.65]

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy. [4.5]
              Piana: Niska, ale trwała. [4]
              Zapach: Słaby, ale ładny, susz kwiatowy i cytrusy. [4]
              Smak: Słodowy, słodkawy, cytrusowo-ziołowa chmielowość, lekko kwaskowa końcówka. Goryczka średnia, dość długa. [4.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Ładna etykieta w fajnym stylu. [4.5]
              Uwagi: Zaskakująco dobre piwo, w zapachu charakterystyczny susz, smak zbalansowany, jest słodowe tło, jest kwaskowa cytrusowość i wyraźna cytrusowo-ziołowa goryczka. Polecam.

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pomarańczowobursztynowy. Zmętniony. [4.5]
                Piana: Dosyć wysoka, drobna, gęsta, opada średnio-szybko gdzieniegdzie zostawiając wąsy na ściankach. [4]
                Zapach: Mocno słodowo-landrynkowy, ziołowo-kwiatowy, a nawet owocowy. Nie zgadłbym, że to dolniak. [4]
                Smak: Słodkawo-słodowy smak miesza się tu z dosyć wyraźnie zaznaczoną chmielową goryczką. Na drugim planie posmaki owocowe, coś jak kompot ze śliwek, do tego żywica? Ale przecież tu nie ma amerykańskich chmieli... Piwo dosyć ciężkie i gęste, nawet trochę ulepkowate (a spowodowane jest to rzeczoną słodkością), można wręcz mieć wrażenie, że trzyma się w ustach słodki, ale mocno nachmielony syrop. [4.5]
                Wysycenie: Nieco wyższe byłoby lepsze. [4.5]
                Opakowanie: Fantastyczny motyw graficzny informacji sporo. Brakuje tylko miłych dodatków typu zalecana szklanka, temperatura, foodpairing itd. [4.5]
                Uwagi: Całkowicie niepodobne do innych dostępnych na rynku lagerów; ktoś nawet wysnuł podejrzenie, że podrasowano to piwo chmielami amerykańskimi. Warto spróbować, ja na pewno wrócę.

                Moja ocena: [4.275]

                Comment

                • Neptune
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 184

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Rudy, ciemny bursztyn. Lekko zmętniony. [4]
                  Piana: Trwała i wysoka, choć z dużymi pęcherzami. Dobry lacing. Nie ma się do czego przyczepić. [4]
                  Zapach: Główną parę skrzypiec gra tutaj nuta słodowa, choć chmiel jest również bardzo dobrze wyczuwalny. Czuć czerwone owoce, winogrona, landrynki. Przyjemny, średnio intensywny. [4]
                  Smak: Solidna słodowa podbudowa, z dosyć mocną, długą, ziołową, lecz nieco ściągającą goryczką. Nieco karmelu i syropu na kaszel. Nie jest źle, ale bardzo dobrze też nie jest. Piwo wydaje się dosyć ciężkawe w odbiorze. [3]
                  Wysycenie: Średnio-niskie. Mogłoby być ciut wyższe. [3]
                  Opakowanie: Utrzymane w tej samej stylistyce co pozostałe plony - proste, eleganckie i minimalistyczne. Brak pełnego składu. [3.5]
                  Uwagi: Oprócz Plona Niebieskiego, piłem jak do tej pory jeszcze Plona Czerwonego i Brązowego. Żaden mnie nie powalił na kolana, ale żaden też nie był zły. Tak jest i z tym piwem. Plon niebieski jest smaczny. Ale tylko smaczny. Odróżnia się też wyraźnie od poprzednich dwóch.
                  Szczerze mówiąc, zamiast kolejnej wariacji piwa z dużą dawką polskiego chmielu, wolałbym ujrzeć kolejną odsłonę Podróży Kormorana. Na 4 wypuszczone w tej serii piwa, dwa uważam za wybitne, a dwa za bardzo dobre. Z Plonami nie jest aż tak różowo, choć i tak dużą część konkurencji zostawiają w tyle.
                  Plon Niebieski kupiony za 7,00.

                  Moja ocena: [3.525]

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy. Piwo jak na skojarzenie z lagerem jest bardzo mętne, ale przecież jest niefiltrowane, więc jest OK. [5]
                    Piana: Biała, średnio gęsta. Trzyma się też przeciętnie długo. Podobnie w osadzie na szkle. [3.5]
                    Zapach: Bardzo intensywny. Chmiel trawiasty i trochę kwiatowe niuanse. Jest też trochę żywicznych nut od chmielu i też owoce, ale nie estry. Żadnych wad, jak na lager... genialnie! [5]
                    Smak: Tu dopiero pojawia się słód, który nawet dominuje. Jest też jednak spora, tym razem pestkowa goryczka. Na finiszu rzeczywiście trochę zalega, ale ja to lubię. Oprócz tego przyjemny kwasek zmieszany z żywicą i doprawiony małymi pestkami papai. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie, tu IMO odpowiednie. [4.5]
                    Opakowanie: Jak inne z tej serii, mi się podoba. [4.5]
                    Uwagi: Po raz kolejny Kormoran mnie nie zawiódł. Jak na lager... to bardzo wypasiony lager. Piwo z datą do 29.12.2014.

                    Moja ocena: [4.6]

                    Comment

                    • gebruiker
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 187

                      #11
                      Piłem wszystkie Plony i Plon Niebieski trzyma poziom. Bardzo dobry lager, na pierwszy plan wysuwa się głównie słodowy aromat, można wyczuć też lekki chmiel. W smaku również głównie intensywnie słodowo z lekkim akcentem chmielowym. Nawet niezła goryczka. Dobre piwo.

                      Comment

                      • kret11
                        Junior
                        • 05-2014
                        • 3

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: tu nie ma nic do zarzucenia [5]
                        Piana: duże bąbelki, obfita, szybko opada [3.5]
                        Zapach: raczej słabo, jakieś sosny [3]
                        Smak: straszny smak; 0 goryczki, mocno słodki, aż mdły, do tego ta sosna, której osobiście nie cierpię [2]
                        Wysycenie: odpowiednie jak na swój styl [4.5]
                        Opakowanie: całkiem poprawna etykietka, ale bez szału [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.875]

                        Comment

                        • Klatak
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 431

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny bursztyn, średnio-nisko mętne. [4]
                          Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, zdobi szkło. [4.5]
                          Zapach: Niezbyt intensywny, delikatnie słodowy, chmielowy odrobinę karmelowy. [4]
                          Smak: Pełny, dość intensywna goryczka niestety mało szlachetna, być może delikatna alkoholowość . Całkiem dobrze pijalne. [3.5]
                          Wysycenie: Średnie. [4.5]
                          Opakowanie: Polnowe, niebieski kolor bardzo ładnie się prezentuje, szkoda że brakuje kompletu informacji. [4]
                          Uwagi: Warka z datą do 08.12.2014. Taki nietypowy to lager ze składu i taki jest w smaku. Całość bardziej przywodzi na myśl raczej średnie IPA niż dobrego pilsa. Tak czy inaczej warto było spróbować, ale raczej nie wrócę do tego piwa.

                          Moja ocena: [3.875]

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemno-bursztynowy, klarowne [5]
                            Piana: jasnobeżowa, drobna, zwarta, długo się utrzymuje, opada powoli [4]
                            Zapach: słabo wyczuwalny, chmielowo-słodowy z dodatkiem owoców [3.5]
                            Smak: pełne, treściwe, mocna, chmielowa goryczka przemieszana z fajną zbożową słodowością, delikatne owocowe nuty, całość świetnie zbalansowana [4.5]
                            Wysycenie: bez zarzutu [5]
                            Opakowanie: seria Plonów, firmowy kapsel, jest ok, podoba mi się [4.5]
                            Uwagi: Kolejne smaczne piwo z Kormorana

                            Moja ocena: [4.15]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 16-10-2014, 18:19.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • pen
                              Member
                              • 05-2014
                              • 97

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: miodowy, metnawy [4.5]
                              Piana: swietna, stabilna, drobno-sredniopecherzykowa, lekko przybrudzona, ladnie oblepia [5]
                              Zapach: sredniointensywny, slodowo-zywiczno-karmelowy [4]
                              Smak: tresciwe, troche podobne do innych plonow kormorana, solidna goryczka, zywiczno-ziolowa, lekko sciagajaca + nuty ciasteczek i karmelu [4.5]
                              Wysycenie: srednie, dla mnie optymalne [5]
                              Opakowanie: graficznie ok, ale brak pelnych informacji co do skladu i ibu [3.5]
                              Uwagi: warka do 08.12.2014. Swietny polski lager!

                              Moja ocena: [4.35]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎