Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Dobry Wieczór

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Pinta] Dobry Wieczór

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jak sama nazwa wskazuje, czarna dziura, nieprzenikniona [5]
    Piana: beżowa, gęsta, opada powoli do niedużej warstwy na szkle, osadza się na nim pojedyńczymi bąbelkami [3.5]
    Zapach: niezbyt mocny, czuć paloność i lekkie suszone śliwk [3.5]
    Smak: w miarę pełne i treściwe, w miarę gdyż pod koniec łyczka piwo za bardzo rozjeżdża się w kącikach ust, dominuje mocna, gorzka paloność, wytrawna kawa, minimalne owocowo-czekoladowo akcenty z nutą suszonej śliwki [3.5]
    Wysycenie: odnosiłem wrażenie że trochę za małe [4]
    Opakowanie: szata graficzna Pinty podoba mi się, firmowy kapsel [5]
    Uwagi: Smaczne piwo, ale nie więcej niz jedna butelka na raz, dokładnie nie pamiętam ale wersja z Jury bardziej mi podchodziła

    Moja ocena: [3.675]
    Last edited by becik; 25-09-2014, 18:26.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, genialny! Pod światło wciąż jest czarny, nie ma żadnych refleksów. [5]
      Piana: Beżowa, za szybko opadła. Bąble średnio grube, a osad na szkle znikomy. [2.5]
      Zapach: Na pierwszym planie palony słód. Następnie: czekolada, śliwki węgierki i spinająca to wszystko klamrą delikatna kawa. [5]
      Smak: Trochę brakuje słów, tak jest smaczne...
      Tak jak w zapachu, palony słód dominuje ... płatki owsiane przyjemnie tą paloność amortyzują. Goryczka duża, kawowa, ale i chmielowa. Nigdy nie piłem soku ze śliwek węgierek, chyba takiego nie ma, ale w tym piwie jest coś takiego. Gęsta faktura z dodatkiem gorzkiej czekolady, czyli tzw. niebo w gębie. [5]
      Wysycenie: Niskie. [4]
      Opakowanie: Kolory tła odpowiednie, biały napis może mógłby być nie biały, ale czarny tu też nie byłby dobry. [4]
      Uwagi: Piwo smakuje tak samo świetnie jak z Zawiercia i to od początku, jeszcze z komiksową etykietą, czyli Wesołych Świąt. Warka do 04.03.2015.

      Moja ocena: [4.65]

      Comment

      • Derbeth
        Senior
        • 04-2013
        • 337

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny, a jaki ma być? [4.5]
        Piana: brązowa, dość obfita, ale niezbyt trwała, lacingu brak [3.5]
        Zapach: średnio intensywny, głównie gorzka czekolada [3.5]
        Smak: jakiś mało przyjemny; gorzka czekolada, trochę popiołu nieprzyjemnie łączy się z lekką kwaskowością, wodnistość, brakuje gładkości - finisz niemiły, w ustach nie zostaje goryczka tylko popiół; chaotyczny smak, gdzieś tam chyba pałętają się płatki owsiane, ale nie ratują całości [3.5]
        Wysycenie: niskie [4]
        Opakowanie: jak u Pinty - dużo informacji o piwie [4.5]
        Uwagi: Butelka z datą 05.02.2015. Bardzo słaba forma, nie poznaję tego piwa. Prędko nie wrócę.

        Moja ocena: [3.625]

        Comment

        • jerzdna
          Senior
          • 07-2014
          • 240

          #5
          pita wczoraj warka do lutego i jakas mniej aromatyczna i troche wodniste niz poprzednio pite. niestety nie zapisalem daty tej lepszej ale mimo wszystko az tak zle nie jest. nadal owsianka i mleczna czekolade wyczuc mozna traktuje to jako wypadek przy solidnej pracy pinty...

          Comment

          • cejot
            Member
            • 11-2014
            • 64

            #6
            Podobnie jak poprzednik, próbowałem na dniach wersji do lutego 2015 i kurde coś wyparowało dobrego z tego piwka. Taka woda z kawą na zimno i z bąbelkami. Poprzednie były lepsze.

            Comment

            • kostas
              Senior
              • 08-2014
              • 212

              #7
              PIANA
              Niezbyt obfita, ciemnobeżowa, szybko opadła do znikomej wielkości koronki.

              BARWA
              Barwa głębokiej, smolistej czerni z delikatnymi rubinowymi przebłyskami widocznymi pod światło.

              SMAK
              W smaku bardzo skąpa paloność. Przyjemne lekkie zalepienie w odczuciu pochodzące od płatków owsianych. Pod koniec pojawiła się przyjemna kwaskowatość odczuwalna na obrzeżach języka.

              ZAPACH
              Tutaj też zabrakło zdecydowanie nut palonych. Gdzieniegdzie pojawiły się delikatne nuty prażonego słonecznika.

              WYSYCENIE
              Z początku piwo sprawiało wrażenie nazbyt wysyconego, choć z kolejnymi łykami to wrażenie przeminęło. Fakt faktem, mogłoby być odrobinę niższe.

              OPAKOWANIE
              Klasyczne w stylu PINTy, wszelkie informację zawarte. Firmowy kapsel.

              UWAGI
              Spodziewałem się czegoś więcej, piwo sprawia wrażenie bardzo okrojonego ze swoich atutów. Piwo zakupione w sklepie ORBITA w Świdnicy, za cenę 6,99 zł. Warka z datą 05.09.2015 r.
              Browar Domowy El Greco na Facebooku

              Comment

              • kostas
                Senior
                • 08-2014
                • 212

                #8
                I foto:
                Last edited by kostas; 27-03-2015, 19:40.
                Browar Domowy El Greco na Facebooku

                Comment

                • kostas
                  Senior
                  • 08-2014
                  • 212

                  #9
                  I foto: Click image for larger version

Name:	Bez tytułu.jpg
Views:	1
Size:	62,5 KB
ID:	2055228
                  Browar Domowy El Greco na Facebooku

                  Comment

                  • PiVoSH92
                    Member
                    • 05-2015
                    • 82

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty [5]
                    Piana: Minimalna na początku, bardzo szybko zniknęła [2.5]
                    Zapach: Kawa, śliwki, lekka słodycz (taka ciastkowa, biszkoptowa, ciastko owsiane całkiem pasuje), lekki kwasek, taki z ciemnych słodów. Paloność bardzo głęboko z tyłu [4.5]
                    Smak: Woda, kawa, goryczka kawowa, ogólna pustka. Czuć, że dość mało treściwe, ciężko poczuć zapowiadane smaki bo piwo jest bardzo wodniste. Duży plus za fakturę, bo jest gładkie i oleiste. Lekko kwaskowe na finiszu [3.5]
                    Wysycenie: Prawidłowe, niskie [4.5]
                    Opakowanie: Pinta w wysokiej formie. Pełne info, kapsel no i idealnie dobrana etykieta. [5]
                    Uwagi: Słaba piana i za duża wodnistość - gdyby nie to nazwałbym je dobrym oatmeal stoutem, w takiej jednak formie przegrywa nawet ze zwykłymi stoutami jak chociażby Belfast.

                    Moja ocena: [3.95]

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      #11
                      Belfast nie jest ciemnym lagerem?

                      Comment

                      • PiVoSH92
                        Member
                        • 05-2015
                        • 82

                        #12
                        Najprawdopodobniej tak, co tym bardziej czyni Dobry Wieczór zbyt wodnistym... nie chciałem porównywać do Guinessa czy innych kraftów bo przegrywał porównanie z kretesem

                        Comment

                        • slyboots
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 292

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny, ciemny brązowy, nieprzejrzysty [5]
                          Piana: Praktycznie po prostu jej nie ma, ZERO ! [1]
                          Zapach: Kawa zbożowa, owsianka, gorzka czekolada, słodkość [4.5]
                          Smak: Kwaśne przede wszystkim, wodniste, wytrawne, kawa zbożowa, owsianka, gorzka czekolada, goryczka niknie za kwaśnością wobec czego prawie jej nie czuć, jest minimalna kawowa [3]
                          Wysycenie: Średnio - niskie, poprawne [4.5]
                          Opakowanie: Jak to u Pinty, poprawne i zawiera dużo informacji, wygląda jak na fotce u Kolegi kostas z postu #9 [5]
                          Uwagi: Warka,
                          19/11/2015

                          Wartość IBU: 32
                          Ekstrakt: 13,1
                          Alkohol: 4,5% obj.

                          Jest smaczne, nuty kawy zbożowej i owsianki bardzo pozytywnie, gorzka czekolada, lecz ta kwaśność mnie dobija, za słodkie też było by nieciekawe bo własnie ma być w stronę wytrawności ale tutaj coś się nie udało.

                          Z tego co czytam to "dobry wieczór" z każdą warką coś się opuszcza.
                          Jedynie co ratuje to Piwo to fajny i długo pozostający smak kawy zbożowej lecz czy czasem nie idzie w stronę "wody kawowej na zimno z bąbelkami" jak wspomniał Kolega cejot w poście #6 ?

                          Chyba więcej nie spróbuje ale jeżeli ktoś nie pił polecam spróbować bo złe nie jest jak ktoś znosi tą kwaśność.

                          Pozdrawiam

                          Moja ocena: [3.6]

                          Comment

                          • Winterstorm
                            Member
                            • 06-2014
                            • 60

                            #14
                            Warka 19/11/2015 to najgorsza, jaką do tej pory piłem :/ Piana znika zaraz po nalaniu, wysycenie jest za wysokie i lekko szczypie, piwo mocno wodniste. Tylko aromat jest przyzwoity. Jak ktoś chce się zapoznać z tym piwem, to na pewno nie w tym momencie, odradzam.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19165

                              #15
                              Warka z datą przydatności 5.02.2015 z zestawu skitranego na Stout Fest w 2014 roku. O ile żytni wędzony stout Masona stracił tylko szorstkość, o tyle tu ten pozostał po takim czasie pusty i nadmiernie kwaskowy (nie kwaśny). Nasycenie też niezbyt wysokie i co za tym piana mizerna. Dość ciężko się pije.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎