Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Chmielarium] Pompa Chmielu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Chmielarium] Pompa Chmielu

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Cwieku666
    Junior
    • 04-2014
    • 26

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy; [5]
    Piana: Średnio i drobno pęcherzykowa, wysoka, długo się utrzymuje; [4.5]
    Zapach: Intensywny cytrusowo-żywiczny; [4.5]
    Smak: Cytrusy, trochę żywicy, porządna niezalegająca goryczka; [4.5]
    Wysycenie: Minimalnie za wysokie dla mnie; [3.5]
    Opakowanie: Tutaj się nie popisali... [2]
    Uwagi: Bardzo udany debiut, przydałoby się zrobić jakąś porządną etykietę.

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • morda38
      Junior
      • 03-2013
      • 29

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: mętny ładny [4.5]
      Piana: trwała , drobna , oblepia szkło [4.5]
      Zapach: nic dodać nic ująć ipa [4]
      Smak: potęzna ale krótka goryczka tak że każdy łyk cieszy jak pierwszy, świetny balans dzięki sporej pełni ,żadnych fałszywych tonów [5]
      Wysycenie: dość wysokie ale akceptowalne [4]
      Opakowanie: kibel ... [1]
      Uwagi: świetny debiut polecam będę czekał na kolejne projekty pozdro chłopaki

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika morda38 Wyświetlenie odpowiedzi
        Opakowanie: kibel ... [1]
        Macie fotkę? Piłem z kija, a nie zamawiałem przy ladzie, więc nie wiem, jak wygląda.

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy. [4.5]
          Piana: Trwała, drobnopęcherzykowa. [4.5]
          Zapach: Przepiękny i mocny zapach, owoce tropikalne i cytrusy. [5]
          Smak: Lekko słodowy, potężna cytrusowa chmielowość, goryczka grejpfrutowa, średnia/wysoka, dość długa. [4.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Dramat. Czy ta etykieta była projektowana na lekcjach informatyki w gimnazjum? Tak dobre piwo nie zasługuje na tak badziewną etykietę. [2]
          Uwagi: Bardzo dobre piwo, goryczka jest mocna, ale nie przytłacza całości. Zapach genialny. Kolejny po Radudze świetny debiut w tym stylu, oby tak dalej. Etykieta do natychmiastowej poprawy.

          Moja ocena: [4.525]

          Comment

          • Grafalkohole
            PiwBiz
            • 08-2012
            • 196

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
            Macie fotkę? Piłem z kija, a nie zamawiałem przy ladzie, więc nie wiem, jak wygląda.
            wersaj butelkowa wygląda tak Click image for larger version

Name:	pompa.jpg
Views:	1
Size:	67,4 KB
ID:	2052088
            Zapraszamy na róg Wesołej / Gajowej
            Pon.-Sob. 6-23
            Ndz. 10-23
            Graf Alkohole na facebook`u

            Comment

            • x57
              Senior
              • 05-2011
              • 247

              #7
              Kolor ciemny bursztyn
              Piana trwała, drobnopęcherzykowa, biała, trwała, ładna
              Aromat mocno chmielowy, cytrusy, owoce tropikalne
              Smak chmielowy, tu głównie owoce tropikalne, lekka żywica, słodowość dość spora, likierowe, lekka słodkość, lekki karmel
              Goryczka średnio-wysoka, trochę wysuszająca i pozostająca
              Odczucie w ustach pełnia średnia, wysycenie średnio-wysokie, lekko wylepiające.

              Dobre, bardziej słodowa/słodsza strona AIPA, może wysycenie trochę za duże.

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedziany, lekko mętne. [5]
                Piana: Biała, drobnopęcherzykowa i obfita. Utrzymuje się długo, a dodatkowo przez dłuższy czas pozostaje jeszcze w postaci cienkiego dywanika i oblepia ścianki szkła. [4.5]
                Zapach: Bardzo przyjemna równowaga pomiędzy chmielowym aromatem (żywica, owoce), a słodową treścią. [4.5]
                Smak: Nowofalowe chmiele przełamano dobrze wyczuwalnym słodem, który w skontrowany jest średniej intensywności, krótką goryczką. [4.5]
                Wysycenie: Trochę z wysokie jak na mój gust. [4]
                Opakowanie: Gdyby nie fakt, że staram się spróbować większość nowości, pewnie nie zwróciłbym uwagi nawet na to piwo, myśląc, że jest to kolejna inicjatywa kontraktowa, próbująca korzystając z dobrej koniunktury, ukraść kawałek tortu rewolucji (choć w pewnej mierze tak pewnie jest). Etykieta jest obrzydliwa. [2]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.375]
                Last edited by YouPeter; 03-10-2014, 21:50.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mętny pomarańczowy [4]
                  Piana: Dość konkretna, tendencja do "czopa", lace spora. Na dłużej zostaje grubsza warstewka. [4]
                  Zapach: Grapefruit i żywice. Zapach jest w miarę lekki i przyjemny. [4.5]
                  Smak: Grapefruit, żywice, karmel ale nie przesadzony. Jakby coś z cukrowych lizaków z odpustu. Goryczka nie za wysoka. Piwo jest średnio słodkie. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie. [4]
                  Opakowanie: Asceza. Można coś tu jeszcze dodać, ulepszyć. Może szyszka chmielu poprawiła by? [3]
                  Uwagi: Niezłe to piwko. Smakuje i lekko się pije. Na początku jest lepiej bo słodkość jeszcze nie atakuje za mocno. Fajnie.

                  Moja ocena: [4.325]
                  Attached Files
                  Last edited by Javox; 04-10-2014, 14:04.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
                    Piana: Białokremowa, wysoka, niezbyt drobna i niezbyt trwała. [3.5]
                    Zapach: Chmiel w kierunku sosny, ale za to z fajnym tłem owocowo-słodowym. [4]
                    Smak: Mięsisty ślad słodowy, ale rządzi - zgodnie z nazwą - ostra chmielowa goryczka. Ostra, ale nie powalająca. [4]
                    Wysycenie: Raczej niskie. [4]
                    Opakowanie: Cóż, poziom tak się podniósł/się poprzewracało , że eta nie zachwyca. No, po prostu jest... [3.5]
                    Uwagi: Obawiałem się tego piwa ze względu na nazwę, itp., ale... jakoś dałem radę .

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #11
                      Cóż tu dużo mówić, piwo zjadające nasze "rodzime" AIPY na śniadanie.

                      Wszystko jak należy, piana, goryczka, wysycenie, jednak etykieta faktycznie poniżej jakiejkolwiek krytyki, ale cóż jak to mawiają - nie oceniaj książki po okładce
                      +4/5
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • karol1000
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 1823

                        #12
                        Widzę, że mało osób pisze o tym piwie a szkoda. Wypiłem jakiś czas temu i rozłożyło na łopatki wszystkie dostatnio przeze mnie pite ejle ... no może poza moim własnym
                        Świetne piwo, oby tak dalej!
                        LP

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: pomarańczowy, mętny. [4]
                          Piana: wysoka, średnio i drobno pęcherzykowa, trwała, do końca pozostaje spora warstwa, zostawia delikatne ślady na szkle. [4.5]
                          Zapach: intensywny, początkowo owocowy (owoce tropikalne i cytrusy) po ogrzaniu żywiczny i słodowy, bardzo przyjemny. [5]
                          Smak: chmielowy, owoce tropikalne, trochę żywicy, spora słodowość, lekki karmel. Wszystko uzupełnia średnio mocna, krótka goryczka, bardzo przyjemna w piciu. Piwo jest dobrze zbalansowane, średnio treściwe i bardzo smaczne. [4.5]
                          Wysycenie: idealne. [5]
                          Opakowanie: katastrofa, beznadziejna etykieta, goły kapsel, plus za mnóstwo informacji. [2]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.55]
                          Last edited by yaro74; 15-11-2014, 19:54.

                          Comment

                          • jacekwerner
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2837

                            #14
                            Przyłączam się do entuzjastycznych ocen. Solidna, utrzymująca się do końca piana; w aromacie ( doskonale wyczuwalnym od pierwszego do ostatniego łyka ) cytrusy, owoce tropikalne, żywica, lekki karmel; wyraźna ( 63 IBU ) grejpfrutowa goryczka; bardzo dobrze zbalansowane i niesamowicie pijalne ( nie lubię zbytnio tego słowa, ale jak to inaczej wyrazić ) - co przy 6,5% alkoholu może być nieco zdradliwe. Brawo !!! Jaka więc szkoda, że taką świetną zawartość okrywa brzydka ( aż nasuwa się skojarzenie - na kolanie "robiona" ) etykietka.
                            Ochotnicza Straż Piwna
                            BAZA = 7446

                            Comment

                            • Baard
                              Senior
                              • 01-2010
                              • 316

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy, mętny. [5]
                              Piana: Bardzo obfita, gęsta, kremowa. Pozostaje na ściankach oraz wytrzymuje do końca. [5]
                              Zapach: Intensywny, cytrusowo - żywiczny, lekki karmel. [5]
                              Smak: Znakomity balans pomiędzy intensywną goryczką a słodowością. Po ogrzaniu wychodzi lekki diacetyl ale, zbytnio, nie przeszkadza. [4.5]
                              Wysycenie: Idealne. Bąbelki przyjemnie łaskoczą podniebienie. [5]
                              Opakowanie: Nie podoba mi się. [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.7]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎