Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Zwierzyniec, Rauchbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Perła - Zwierzyniec, Rauchbier

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Oficjalna nazwa tego piwa to Roztoczańskie Dymione. Dopiero dziś to ujawniono na etykiecie butelki, więc pretensji nie mam

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #3
      Tak ma wyglądać, nawet ładnie.
      Attached Files
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • Neptune
        Senior
        • 09-2013
        • 184

        #4
        No no... duzi gracze coraz ciekawsze piwka nam wypuszczają.

        Comment

        • supersklep
          PiwBiz
          • 01-2005
          • 982

          #5
          Obawiałem się takiej mocnej wędzonki ale jest dobrze ,czyli smak jest wyważony z nutami kożlakowymi. ogólnie pozytywne wrażenie po degustacji.


          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #6
            Kolor rubinowo-brązowy, ładny. Piana obfita i dość trwała. Ale w zapachu i smaku lekkie rozczarowanie. Wędzonka obecna, ale taka jakaś delikatna, słabiutka. Przeważa karmel. Do pintowych wędzonych daleka droga. Nawet do brackiego rauchbocka jeszcze ładny kawałek... Plus za odwagę, mam nadzieję, że w następnych warkach pójdą dalej w wędzone (dymione) klimaty.
            Acha, brawa za cenę, 3,40 zł za butelkę 0,5 litra sprawi, że pomimo mankamentów będę po nie sięgał.
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Ja rozumiem, że nazwa jest dla czereśniaków ceniących sobie Szynkę z Komina, Twaróg Jak od Babci czy Oranżadę Gieesowską ale dlaczego mamy się wstydzić za browar i utrzymywać temat z błędną nazwą?
              Jeśli rauchbier ma być w nazwie to tylko jako składowa potworka - Roztoczańskie Dymione Raucbier

              W temacie piwa. Niezły ciemniaczek dla zwolenników wędzonek nielubiących wędzenia

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja rozumiem, że nazwa jest dla czereśniaków ceniących sobie Szynkę z Komina, Twaróg Jak od Babci czy Oranżadę Gieesowską ale dlaczego mamy się wstydzić za browar i utrzymywać temat z błędną nazwą?
                Jeśli rauchbier ma być w nazwie to tylko jako składowa potworka - Roztoczańskie Dymione Raucbier

                W temacie piwa. Niezły ciemniaczek dla zwolenników wędzonek nielubiących wędzenia
                Nie z błędna nazwą, tylko zmienioną.
                Początkowo na Festiwalu smaku i w firmowej pijalni było sprzedawane jako Rauchbier, ale pewnie ktoś stwierdził, że z taką nazwą to się nie sprzeda.

                A w temacie, to widzę po Twoim wpisie, że się to piwo nie poprawiło.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Racja, zatem pozostaje albo dostosować nazwę albo stworzyć nowy temat

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Nowego nie będzie, w żadnym wypadku.....
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Zmienić, nie kombinować. Oficjalna nazwa objawiła się wraz z wersją butelkową i tego się trzymać.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12201

                        #12
                        Aromat - wędzony lekki słód. Same tony wędzone są dość wyraźne.
                        Piana - dość wysoka, w miarę gęsta, jasnokremowa, średniotrwała, zostaje kożuszke
                        Barwa - ciemny brąz z rubinem
                        Wysycenie - dość wysokie
                        Smak - umiarkowana wędzoność, trochę się wzmaga wraz z piciem, bo nie jest specjalnie skontrowana słodową treścią. Czuć troszkę paloność i nieco fajnych ciemnych owoców, na finiszu trochę chmielowej goryczki
                        Treściwość - umiarkowana

                        Wędzenie jest dość wyraźne. Porównywanie każdej wędzonki do Schlenkerli nie ma sensu, bo klasyczne frankońskie wędzonki są pod tym względem podobne, a znam kilka przykładów, w których tony wędzone są na niższym poziomie. Natomiast samo piwo to taki dość lekki ciemniaczek. Ogólnie sympatyczne piwo w atrakcyjnej cenie.

                        ps.

                        nie wiem czemu nazwa jest zmieniona, potem będzie ciężko wyszukać
                        Last edited by darekd; 21-11-2014, 02:54.

                        Comment

                        • oberzine
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 228

                          #13
                          mile zaskoczony jestem wypustem perły, wędzonka w smaku i zapachu jest, oprócz tego estrowe i karmelowe nuty w tle, trochę pustawe w smaku ale czego wymagać przy tym ekstrakcie i przy tej cenie, nie wiem jak perła może sobie pozwolić na taką cenę i jak na tym wychodzi

                          Comment

                          • kishar
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 1691

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
                            mile zaskoczony jestem wypustem perły, wędzonka w smaku i zapachu jest, oprócz tego estrowe i karmelowe nuty w tle, trochę pustawe w smaku ale czego wymagać przy tym ekstrakcie i przy tej cenie, nie wiem jak perła może sobie pozwolić na taką cenę i jak na tym wychodzi
                            Bo to jest normalna cena za takie piwo, przecież dodanie słodu wędzonego jakoś bardzo kosztów nie podnosi.

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                              Bo to jest normalna cena za takie piwo, przecież dodanie słodu wędzonego jakoś bardzo kosztów nie podnosi.
                              Spoko rewolucjoniści ci wytłumaczą, że takie piwo ma kosztować 12 albo i 16 zł bo...tak
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎