Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Pierwsza Pomoc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rivendel
    Senior
    • 06-2010
    • 262

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RobertK Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolor: ciemnozłoty [4]
    Piana: biała, kożuszek utrzymuje sie do końca [4]
    Zapach: słodowy, "piwny" [4]
    Smak: słodowość taka trochę karmelowa, fajna wyraźna goryczka [4]
    Wysycenie: optymalne w stylu, dla mnie mogło by byc nawet trochę niższe [4]
    Opakowanie: wszystko, co potrzeba jest napisane [5]
    Uwagi: Mi to piwo przypomina "Pierwsza warkę" z Zarzecza, wyróżnia sie na tle niemieckich i czeskich lagerów na plus, ale od pilsa z raciborskiego Rynku (który mam okazje często pić) trochę odstaje, za mało dla mnie zbożowości w smaku, słód jest jakiś taki "chemiczny", karmelowy.

    Moja ocena: [4.05]
    A w czym na plus się wyróżnia się to piwo na tle czeskich lagerów? Których czeskich lagerów?
    Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

    Comment

    • rivendel
      Senior
      • 06-2010
      • 262

      #17
      Przepraszam za błąd ale piszę ze śpiącym synem na rękach
      Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

      Comment

      • Oskaliber
        Senior
        • 05-2010
        • 727

        #18
        Kolor: Złoty, klarowny.
        Piana: Wybitna. Biała, bardzo obfita, bardzo gęsta, bardzo trwała. Utrzymuje się przez cały czas grubą warstwą bardzo mocno oblepiając szkło.
        Zapach: Trochę słodowości i lekkie, ziołowe nuty chmielowe. Czysty, przyjemny.
        Smak: Treściwość średnio niska. Trochę słodowości, wyraźne, ziołowe posmaki chmielowe i średnia, ale jak na jasnego lagera/pilsa bardzo przyzwoita goryczka.
        Wysycenie: Średnio niskie.
        Ogółem: W swojej kategorii doskonałe piwo. Lekkie, orzeźwiające, z przyjemnymi posmakami chmielowymi i zadowalającą goryczką. Do tego wybitna piana, barwa również bez zarzutu. Czego chcieć więcej od codziennego piwa? Chyba tylko połowę niższej ceny
        BeerFreak.pl

        Comment

        • RobertK
          Senior
          • 02-2013
          • 113

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rivendel Wyświetlenie odpowiedzi
          A w czym na plus się wyróżnia się to piwo na tle czeskich lagerów? Których czeskich lagerów?
          np. primatora, kozela, holby, gambrinusa, radegasta - ma od nich lepszą goryczkę

          svijany, ostravar już smakowo są dla mnie zbliżone ale dużo tańsze, wiec je pijam najczęściej, zwłaszcza latem
          Last edited by RobertK; 07-10-2014, 19:28.

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złocisty z lekka opalizacją. [4.5]
            Piana: Obfita, średnio zbudowana, trwała, zdobi szło. [4]
            Zapach: Dość intensywny, głównie słodowy z wyczuwalnymi akcentami chmielowymi. [4]
            Smak: Tu na pierwszym planie chmiel dopiero potem delikatna słodowość. Goryczka na idealnym poziomie z czasem trochę garbnikowa. Nieźle pijalne. [4]
            Wysycenie: Średnio wysokie. [4.5]
            Opakowanie: Pintowe, całkiem ładne. Oczywiście jest pełen skład. [4.5]
            Uwagi: Warka z datą do 18.03.2015.

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #21
              Bardzo dobry pils, spokojnie może konkurować z wieloma czeskimi odpowiednikami (nawet lekkim urokiem masełka ).

              Niestety, mając na półce kilka porównywalnych dziesiątek i jedenastek w cenie poniżej 4 zł, nie spodziewam się sięgać po PP częściej.

              Comment

              • rivendel
                Senior
                • 06-2010
                • 262

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                Bardzo dobry pils, spokojnie może konkurować z wieloma czeskimi odpowiednikami (nawet lekkim urokiem masełka ).

                Niestety, mając na półce kilka porównywalnych dziesiątek i jedenastek w cenie poniżej 4 zł, nie spodziewam się sięgać po PP częściej.
                No ale niektórzy uważają to piwo za codzienne. 5,80 X 30 dni = 174 PLN.
                Piwo codzienne to piwo dla każdego na co dzień. Jeżeli ktoś zarabia 1200 netto na miesiąc i czasem wypije 2 to wydanie 1/6 wypłaty na piwo codzienne to jest zgroza.
                Piwa codzienne w Czechach kosztuję np: platan 11 - 9 koron, tambor 10 i 11 odpowiednio 10 i 11 koron, krakonos 12 kwaśnicowa z kija 17 koron w browarze. To są piwa codzienne.
                Piłem PP i według mnie cena, nawet 4,99 to przegięcie. To piwo nie jest warte swojej ceny i koniec.
                Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rivendel Wyświetlenie odpowiedzi
                  No ale niektórzy uważają to piwo za codzienne. 5,80 X 30 dni = 174 PLN.
                  Piwo codzienne to piwo dla każdego na co dzień. Jeżeli ktoś zarabia 1200 netto na miesiąc i czasem wypije 2 to wydanie 1/6 wypłaty na piwo codzienne to jest zgroza.
                  Piwa codzienne w Czechach kosztuję np: platan 11 - 9 koron, tambor 10 i 11 odpowiednio 10 i 11 koron, krakonos 12 kwaśnicowa z kija 17 koron w browarze. To są piwa codzienne.
                  Piłem PP i według mnie cena, nawet 4,99 to przegięcie. To piwo nie jest warte swojej ceny i koniec.
                  Ale to nie jest codzienne piwo dla alkoholików a koneserów, którzy muszą czasem oderwać się smakowo od Wild Cognac Barrel Lager IPA 111 IBU

                  Comment

                  • rivendel
                    Senior
                    • 06-2010
                    • 262

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ale to nie jest codzienne piwo dla alkoholików a koneserów, którzy muszą czasem oderwać się smakowo od Wild Cognac Barrel Lager IPA 111 IBU
                    Znam bezrobotnego konesera piwa
                    Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #25
                      Ja wydaję na piwo jakąś 1/5-1/6 wypłaty, ale zarabiam zdecydowanie więcej, niż pensja minimalna...

                      Comment

                      • kwachoo
                        Junior
                        • 06-2014
                        • 9

                        #26
                        Według mnie najlepszy polski pils. Raczej nie porównywał bym go do perlenbachera. Czy wart swojej ceny? Prawdopodobnie nie. Dokładasz złotówkę i masz Atak Chmielu... Jeśli natomiast rozmawiamy o cenach piwa w Polsce i w Czechach: browar "U Konicka" - pils 28 Kc, AIPA 31 Kc. Nic dziwnego, że mają takie spożycie na głowę

                        Comment

                        • DonZ
                          Senior
                          • 03-2013
                          • 303

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasno złote, idealnie klarowne. Końcówka lekko zmętniła piwo. [5]
                          Piana: Drobna, obfita, z pojawiającymi się większymi oczkami. Dość szybko opada do niewielkiego kożucha ładnie zdobi szkło. [4]
                          Zapach: Słodowy i następnie chmielowy z lekkimi nutkami estrowymi, choć może się mi tylko wydaje. [4]
                          Smak: Przede wszystkim porządna goryczka po której przychodzi słodowa baza i słód pilzneński, wysoka pełnia, wytrawne, słodowa chlebowa strona piwa z fajnie pozostającą chmielową goryczką. [4.5]
                          Wysycenie: Średnio wysokie nie przeszkadza w piciu. [4]
                          Opakowanie: Bardzo fajna etykieta podoba mi się. [4.5]
                          Uwagi: Chyba nie wykażę się żadną oryginalnością ale tak powinien smakować polski lager.

                          Moja ocena: [4.275]

                          Comment

                          • RobertK
                            Senior
                            • 02-2013
                            • 113

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kwachoo Wyświetlenie odpowiedzi
                            Według mnie najlepszy polski pils. Raczej nie porównywał bym go do perlenbachera. Czy wart swojej ceny? Prawdopodobnie nie. Dokładasz złotówkę i masz Atak Chmielu... Jeśli natomiast rozmawiamy o cenach piwa w Polsce i w Czechach: browar "U Konicka" - pils 28 Kc, AIPA 31 Kc. Nic dziwnego, że mają takie spożycie na głowę
                            W czwartek kupiłem skrzynkę czeskich lagerów z browarów przemysłowych za łącznie 32 zł (sklep przy granicy w Petrovicach u Karvine - można tam płacić złotówkami) Svijanski Maz - 15 szt. po 9-10 Kc, Ostravar - 5 szt. po 11-12 Kc czyli 1,6-1,7 zł i ok 2 zł.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: złociste, jak na porządnego lagera przystało [5]
                              Piana: obita, drobna, gęsta, opada w zatrważająco wolnym tempie, osadza się na szkle sporymi plackami, zostaje w szkle nawet wtedy gdy piwa już nie ma, porządna piana jak na porządnego lagera przystało [5]
                              Zapach: zapach słabszy, słabo wyczuwalny, chmielowo-zbożowy aromat [3.5]
                              Smak: pełne, treściwe, sycące, mocna fajna goryczka, w tle słodowo-zbożowe nuty, całość świetnie zbalansowana jak na porządnego lagera przystało [5]
                              Wysycenie: porządny lager, porządne nagazowanie [5]
                              Opakowanie: wszysko gra, firmowy kapsel, fajna eta [5]
                              Uwagi: Cóż więcej przy takim smacznym piwie trzeba? Tylko jednego, następnego lagera. Wyjątkowo smaczne lekkie, klasyczne piwo. Pinta jest jednym z niewielu browarów która potrafi robić klasyki

                              Moja ocena: [4.475]
                              Attached Files
                              Last edited by becik; 20-10-2014, 20:38.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                do usunięcia
                                Last edited by becik; 30-10-2014, 19:44.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎