Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna, [Chmielogród] Kudłaty Elf

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Piwna, [Chmielogród] Kudłaty Elf

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowny, z mnóstwem małych drobinek drożdży. [4]
    Piana: Przy nalewaniu bardzo obfita i drobna. Dość szybko dziurawieje i redukuje się do trwałej warstwy. Pozostaje na szkle, jak również w szkle po wypiciu piwa. [4.5]
    Zapach: Co najwyżej średnio intensywny, ale przyjemny aromat amerykańskiego chmielu. Trochę iglaka, trochę tropików. Po wypiciu spojrzałem na kontrę i zobaczyłem że jest i polska Iunga [4]
    Smak: Pierwszy łyk to całkiem mocna goryczka a na finiszu ciekawa słodowa chlebowość, rzadko spotykana w APA. Dalej wyczuwalna mineralność, czystość smaku, charakterystyczna dla lagerów. Goryczka z czasem łagodnieje ale cały czas jest obecna. Pod sam koniec, przy osadzie drożdżowym wyczuwalna lekka kwaskowość. Ta APA kojarzy mi się z piwem stołowym, nie angażującym, dobrze się pijącym, idealnym jako towarzysz spotkania. [4]
    Wysycenie: Średniowysokie, po nalaniu widać sporo pracujących bąbelków. Bez zastrzeżeń. [5]
    Opakowanie: Fantasy to nie moja bajka ale doceniam utworzenie pewnego uniwersum dla tej linii piw. [4.5]
    Uwagi: Solidna APA, chętnie spróbowałbym wersji beczkowej.

    Moja ocena: [4.125]
    Attached Files
    Last edited by docent; 25-09-2014, 19:42.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Jimmy_jb
      • 11-2005
      • 911

      #3
      Groszek, kukurydza i inne deskryptory dmsu to jedyne co można wyczuć - zero aromatu chmielowego. W smaku rozgotowane, nadpsute warzywa i lekka słodowość. Absolutny brak chmielu zarówno w aromacie jak i w smaku, goryczka śladowa. Porażka. Nawet nie chce mi się silić na ocenę z artomatu, poszło do zwrotu po kilku łykach.
      Last edited by Jimmy_jb; 11-10-2014, 00:05.
      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złocisty, klarownośc jak w koniaku [5]
        Piana: mizerotka, szybko opadła z niedużej warstwy do małego wianuszka wokół szkła [2.5]
        Zapach: przepiękny, mocny zapach unosi się nad piwem, sosenka wśród cytrusów, kwiatów i zbóż, REWELACYJNY AROMAT!!! [5]
        Smak: pełne, treściwe, w smaki to co i w zapachu, fajna mocna goryczka chmielowa (ale nie dominująca) doskonale przemieszana z owocowo-zbożowo-słodowymi nutami, całość świetnie skomponowana, każdy poszczególny element czuć doskonale na języku [5]
        Wysycenie: ciut za duże [4.5]
        Opakowanie: firmowy pokal piwiarni, logo na nalewaku, podstawka też jakaś była [4.5]
        Uwagi: To piwo mnie powaliło, aromat i smak przywracają mi wiarę w polskie piwowarstwo, tylko szkoda, ze aż w Gdańsku, wypite z przyjemnością, powoli, smakując każdy łyczek

        Moja ocena: [4.7]
        Attached Files
        Last edited by becik; 20-10-2014, 19:56.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎