Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katalog zrywek i nakładek na butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #16
    Przeglądając katalog zauważyłem, że w kilku przypadkach (Namysłów, Niechcice) podana jest dolna data graniczna jako 1865 r.). Jest to niemożliwe. Elektrolityczną metodę otrzymywania aluminium opatentowano w 1886 r. i dopiero wtedy cena aluminium spadła poniżej ceny złota. W 1889 r. na całym świecie wyprodukowano zaledwie 93 tony aluminium. Bezpiecznie można założyć, że dolną datą graniczną dla zrywek aluminiowych będzie rok 1900 r.

    Comment

    • banasrobert
      Senior
      • 03-2004
      • 251

      #17
      Dzięki za sprostowywanie. poprawię.

      Comment

      • banasrobert
        Senior
        • 03-2004
        • 251

        #18
        Katalog będzie uaktualniany na bieżąco, a informacje o aktualizacji będę umieszczał na forum.
        Zgodnie z sugestią Krzysia poprawiłem datę graniczną rozpoczęcia stosowania aluminiowych zrywek.

        Dziś dodałem nieznaną mi wcześniej zrywkę z Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu (ZYW-7)

        Zapraszam do oglądania, komentowania i współtworzenia katalogu ... oraz do uzupełniania mojej kolekcji o (zaznaczone kolorem czerwonym) brakujące mi wzory.

        Comment

        • banasrobert
          Senior
          • 03-2004
          • 251

          #19
          Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi pomóc w identyfikacji tej zrywki?
          Attached Files
          Last edited by banasrobert; 26-10-2015, 20:22.

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #20
            Moje pierwsze skojarzenie to zrywka reprezentacji Żywca z Sanoka. Jako że nazwa niemieckojęzyczna oczywiście okres albo II WŚ albo Austrio-Węgry. Z małą dozą nieśmiałości skłoniłbym się do tego wcześniejszego okresu.
            Często pierwsze skojarzenie najlepsze.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • banasrobert
              Senior
              • 03-2004
              • 251

              #21
              Mnie tez się tak kojarzyło ale nie znalazłem w necie żadnego konkretu lub choćby odrobiny informacji o działaniu reprezentacji browaru żywieckiego w Sanoku

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #22
                Browar żywiecki wydał już kilka własnych wydawnictw, opartych na historycznej wiedzy m.in. Grześka Zwierzyny. Podobnie Tomek Syga spisał również w formie broszury/książki masę składów/reprezentacji/rozlewni z terenów Galicji. Możesz tam popatrzeć jesli masz coś z tych wydawnictw. Ja pod ręką nie mam aktualnie żadnego niestety.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Marcin76
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 235

                  #23
                  Raczej okres okupacji ... jeśli się nie mylę to nazwa Saybusch dotyczy tylko okupacji, a nie okresu sprzed 1918 roku. Choć pewności nie mam.

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #24
                    Spojrzałem do J. Skrzyniarza i Saybusch widneje za równo na etach CK jak i z czasów niemieckiej okupacji. Fakt że część et sprzed 1914 roku jest też z polską pisownią lub 2-języczne.
                    Sugerowałem okres sprzed 1914 w zasadzie tylko dlatego że nic chyba do tej pory nie było znane z tego składu np z etykiet więc założyłem że jest starsza niż okres IIWŚ.
                    Zrywka, zwłaszcza tego typu (jak np na Karwinie) pasowała by faktycznie bardziej do IIWŚ, do okresu Austrio-Węgier pasował by bardziej wypalany korek. Można domniemywać na różne tropy.
                    Ostatecznie bez odnalezienia wzmianki o tej rozlewni/składzie/reprezentacji nic więcej się nie ustali. Wzmianek szukałbym na pewno we ww książkach. Chyba nie ma lepszych na ten temat.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • banasrobert
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 251

                      #25
                      Opublikowałem kolejną wersję:
                      Katalog zrywek i nakładek na butelki - aktualizacja listopad 2015
                      Mały jubileusz - przekroczyłem pierwszą setkę, od czerwca 2015 - daty publikacji poprzedniej wersji doszło sporo nowych wzorów.
                      Zapraszam do oglądania, komentowania i współtworzenia kolejnej edycji Katalogu ... oraz do uzupełniania mojej kolekcji o (zaznaczone kolorem czerwonym) i dotychczas nieznane, brakujące mi wzory.


                      aktualne linki do katalogu:

                      Bezpieczne logowanie do Poczty Onet. | Szybka rejestracja | Konfiguracja wielu kont | Dedykowana pomoc | Szeroka funkcjonalność



                      W przyszłości chciałbym aby katalog funkcjonował jako strona internetowa ale sam nie potrafię tego zrobić. Help

                      Comment

                      • banasrobert
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 251

                        #26
                        Opublikowałem grudniową aktualizację katalogu zrywek i nakładek na butelki.
                        Od poprzedniej aktualizacji pojawiły się trzy nowe zrywki:
                        browar Drozdowo DRO-1
                        browar Lwów LWO-5
                        piwo stołowe BN-3


                        Zapraszam do oglądania
                        Linki do katalogu w poprzednim poście

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          #27
                          @ banasrobert- w katalogu z linku "ryby-kolekcja" w tabeli: DODATEK 4, dotyczącym nakładek i zrywek na butelki z alkoholami wysokoprocentowymi, powinno się przesunąć datowanie nakładek z numerami katalogowymi: ALK-1 i ALK-2 na rok (dolna granica) 1927. Znajduje się na nich wzór orła z 1927 roku, także prawidłowy okres powinien być od 1927-1939.

                          PS Ciekawy katalog, mimo, że nie zbieram tego typu ,,złomu", to bardzo mi się podobają te blaszki, niektóre z tych staroci wyglądają jak nówki.

                          Comment

                          • banasrobert
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 251

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
                            w tabeli: DODATEK 4, dotyczącym nakładek i zrywek na butelki z alkoholami wysokoprocentowymi, powinno się przesunąć datowanie nakładek z numerami katalogowymi: ALK-1 i ALK-2 na rok (dolna granica) 1927. Znajduje się na nich wzór orła z 1927 roku, także prawidłowy okres powinien być od 1927-1939.
                            Dzięki za zwrócenie uwagi, masz rację, będzie poprawione.

                            Comment

                            • banasrobert
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 251

                              #29
                              Opublikowałem nową wersję Katalogu - aktualizacja kwiecień 2016.
                              W katalogi pojawiło się dość dużo nowości.

                              Poniżej nowy link do katalogu (który obiecuję już się nie zmieni):


                              Bezpieczne logowanie do Poczty Onet. | Szybka rejestracja | Konfiguracja wielu kont | Dedykowana pomoc | Szeroka funkcjonalność

                              Comment

                              • dryx
                                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                                • 04-2002
                                • 1735

                                #30
                                LWO 6 i 7 , napisy są w języku ukraińskim, nie rosyjskim.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎