Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Księży Młyn, Włókiennicze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Księży Młyn, Włókiennicze

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4]
    Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka, średniotrwała. [4]
    Zapach: Karmel, słód, powiewy winne... [4]
    Smak: Słód karmelowy z palonym śladem, posmaki winne, delikatna goryczka, piwo zaskakująco harmonijne. [4]
    Wysycenie: Średnie, OK. [4]
    Opakowanie: Goły kapsel, niebieskawa eta, na niej (na innych też) budynek fabryczny, secesyjne liternictwo, wszystko utrzymane w linii browaru. [4]
    Uwagi: Troszkę dałem się zaskoczyć, ale to na razie najlepsze piwo z Księżego Młyna .

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      A, zapomniałem dodać - browar określa to piwo jako ESB. A ja czeski jestem...

      Comment

      • Trigga
        Member
        • 09-2013
        • 34

        #4
        Piłem to piwko z kegu w ostatnią niedzielę. Ładna, ciemnozłota-bursztynowa barwa, niewielka goryczka, brak rażących wad w piwie. Do tego podane w ładym kuflu z logo browaru, spożyte pod parasolem z tymze logo. Fajne miejsce, dobre piwo - będę tam czasem wracał.

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4568

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny brąz z rubinowymi refleksami patrząc pod światło, lekko mętne. Spodziewałem się znacznie jaśniejszego ale może tak ma być. [4]
          Piana: Lekko beżowa, bardzo gęsta aczkolwiek niewysoka (max. 1,5 cm) i nietrwała. Opadła po chwili do cieniutkiego, dziurawego kożuszka z obręczą przy szkle, osadza na nim nieliczne plamy. [3]
          Zapach: Przyjemny, ciemna czekolada i drożdże. [4]
          Smak: Karmel, toffi, łagodna mleczna czekolada, odrobina zbożowej kawy, na podniebieniu pojawia się leciutka kakaowa goryczka. Przyjemne piwo o dobrze zbalansowanych smakach. [4.5]
          Wysycenie: Za duże, szczypie w język, nadyma żołądek. Dopiero po zakręceniu kuflem i obniżeniu CO2można było wyczuć pełnię smaku a i piana się znów na chwilę pojawiła. [2.5]
          Opakowanie: Kufel firmowy, podkładka, czyli nic więcej nie trzeba. [5]
          Uwagi: Co prawda spodziewałem jasnego piwa (może niesłusznie), co nie zmienia faktu, że to było całkiem smaczne. Mankamentem jest zbyt duże wysycenie i zbyt niska temperatura podawania, ale da się coś z tym zrobić we własnym zakresie.
          Próbowane 12.11.14 w browarze, cena 10 zł/0,5 l.

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4568

            #6
            A tak się prezentuje:
            Attached Files

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brązowo-brunatny, nieprzyjemnie mętny [3.5]
              Piana: Niska i na tyle krótka, że nie zdążyłem ocenić jej barwy. Przy esb to nie wada ale na więcej niż minimum nie zasługuje [3]
              Zapach: Karmelowy i winno-owocowy. Na początku było sporo chmielu [3.5]
              Smak: Wytrawny karmel i ciemne słody, wręcz wyczuwalne akcenty palone (?). Goryczka średnia, wchodzi w nieprzyjemną reakcję z nieco gryzącym alkoholem [3.5]
              Wysycenie: Dość wysokie jak na styl [4]
              Opakowanie: Sporo informacji ale sprawiają wrażenie, że meritum tylko liźnięto. Bajeczki nie doczytałem. Grafika do mnie nie trafia. Kapsel golas [3.5]
              Uwagi: Piwo dość dobre choć przegazowane i zaskakuje wyczuwalnym alkoholem. Niestety w kategorii ESB takie sobie, ot trzy plus na zachętę.

              10 zł za butelkę w browarze to w kontekście dostarczonych wrażeń o jakieś 2-3 zł za dużo.

              Moja ocena: [3.475]

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Fota butelki
                Attached Files

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowy, bardzo mocno mętny. Jak na ESB to dziwna barwa [4]
                  Piana: Obfitość na średnim poziomie. Dobrze za to z trwałością, ładnie oblepia szkło [4]
                  Zapach: Czuć głównie karmel, poza tym wytrawne owoce, w tle subtelna nuta jakby kwaśnych jabłek. Tak mi się skojarzyło. Lekkie akcenty paloności też gdzieś majaczą. Z intensywnością aromatu tak sobie, rozmyte to wszystko nieco [3.5]
                  Smak: Uuuuu, dużo lepiej niż w zapachu. Piwo bardzo treściwe, wyraziste w smaku. Wytrawna owocowa kwaskowatość fajnie współgra ze średnio głęboką chmielową goryczką. To wszystko uzupełnia karmel. Czu też nutę jakby gorzkiej czekolady. Smaczne piwo, sporo się dzieje [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, odpowiednie raczej [4.5]
                  Opakowanie: Kolorystycznie nawet OK. Poza tym trąci przesadnym minimalizmem. Info odnośnie składu średnio wyczerpujące. Do tego jakaś infantylna opowiastka o fabrykancie, który wrócił z Anglii. Takie klimaciki do mnie nie trafiają [3]
                  Uwagi: Piwo z datą 06.06.2015

                  Moja ocena: [4]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎