Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiec APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pukko
    Member
    • 08-2010
    • 33

    Jest też w Piotrze i Pawle w BDG przy Grzymały. Data ważności do 15.04.2015, dms-u brak.

    Comment

    • rivendel
      Senior
      • 06-2010
      • 262

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
      Mnie rocknrolla zachwyciła. Wczoraj w piwotece wypiłem tez 2 berserkery. Równie zajebiste piwo. Naprawdę tej przytlaczajacej goryczki nie czułem. Za to świetny złożony smak. Z wrezela nic nie pilem.
      Jutro jestem w Brzesku i jak będzie Rockenrolla to zrobię jeszcze jedno podejście. A co tam.
      Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        Nawet w TV reklama się pojawiła .

        Comment

        • pukko
          Member
          • 08-2010
          • 33

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
          Nawet w TV reklama się pojawiła .
          Właśnie

          Comment

          • Winterstorm
            Member
            • 06-2014
            • 60

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowo-złoty, lekko mętny. [4]
            Piana: Na początku była całkiem spora i ładna, ale bardzo szybko się ulotniła. [3.5]
            Zapach: Dość typowy dla tego stylu, głównie cytrusowy, niestety podobnie jak piana, szybko zanika. [3]
            Smak: Zbyt puste w smaku i wodniste, goryczka dla mnie zdecydowanie za niska. [2.5]
            Wysycenie: Dobre, aczkolwiek mogłoby być minimalnie wyższe. [4]
            Opakowanie: Fajna czcionka opisu piwa, wyszczególnione użyte chmiele, , natomiast biało-czerwone logo Żywca na tym bladozielonym kolorze etykiety pasuje jak pięść do oka, co znacznie psuje efekt. [3]
            Uwagi: Piwo jest całkiem niezłe, a na pewno lepsze, niż się spodziewałem, ale w porównaniu do innych tego typu (np. Big Chmielowski, którego miałem okazję niedawno kosztować i był rewelacyjny) nie ma startu. Zakupione w zestawie w kartonowym opakowaniu razem z Bockiem, Marcowym i Białym za kwotę 13.99 zł. Dobry patent jak ktoś chce spróbować wszystkich czterech piw, wychodzi 3,50 za sztukę.

            Moja ocena: [2.95]

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              Udało mi się go dorwać...w Szczyrku, gdzie spędziłem urocze 3 dni na szkoleniu Piwo jest bardzo dobre o świetnym stosunku ceny do jakości. Jeżeli będzie w sklepie "za rogiem", to u mnie stanie się APA pierwszego wyboru bo smakuje lepiej od 50% rzemieślników, od 30% jest tylko trochę gorsze, za to jest zdecydowanie tańsze. Przegrywa jakością z 20% rzemieślników ale nadal nokautuje je ceną.
              Zdecydowanie jest najlepsze z całej serii Bock, Marcowe, Białe,APA. o ile tamte 3 niezbyt warte są uwagi, o tyle APA jest bardzo OK.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • kordzio1
                Junior
                • 01-2007
                • 18

                Solidna 3.

                Aromat dość słaby i szybko zanikający.
                Trochę cytrusów na początku, później raczej słodkie owoce tropikalne, goryczka raczej niska.
                Piwo piłem dwa razy, za pierwszym razem aromat i smak wydawał mi się bardziej intensywny i przyjemny, podobnie jak goryczka. Z drugim razem było słabiej, dodatkowo wyczuwałem jakiś ledwowyczuwalny nieprzyjemny posmak, ale może to kwestia tego że było bardziej schłodzone, a ja wróciłem do domu lekko zziębnięty.

                Piwo kupiłem dwa razy:
                1. W sklepie specjalistycznym za ok. 5zł (chyba ponad 5zł). Przy takiej cenie nie zamierzam powtarzać zbyt szybko.
                2. W Auchan za 2.49zł, za taką cenę jak najbardziej warto kupić to piwo. Może niczym nie porywa, ale przy takiej cenie jako piwo "pod mecz" lub "pod film" sprawdza się świetnie.

                Comment

                • barsliw
                  Senior
                  • 08-2013
                  • 289

                  No przy 2.49zł to argument ceny trochę faktycznie nabiera znaczenia. Nie czyni jednak piwa lepszym

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    2,49zł ? tańsze niż "zwykły Żywiec"
                    ciekawe te marże handlowe :]

                    Za każdym rogiem i za "dwapińdziesiąt" ? to możnaby złopać to piwa do meczyku, grylka, kanapek, czipsów itp.

                    przynajmniej podejrzewam, że jestem wstanie wypić takich ŻAPA ze 3-4 pod rząd

                    Innych koncerniaków nie da rady za często tyle wypić
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • brugge216
                      Junior
                      • 01-2011
                      • 15

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemne złoto, lekko nieklarowne, ale wygląda apetycznie [4.5]
                      Piana: Szybko opada do bardzo niskiego poziomu, ale zostawia koronkę na szkle podczas picia [3]
                      Zapach: Słodkie pomarańcze, grejpfruty - Ameryka Szkoda tylko, że nie jest zbyt intensywny, ale nie prawdą jest, że chmielu w tym piwie nie czuć [3.5]
                      Smak: Krótka, zbalansowana goryczka oparta delikatną, słodową podbudowę. Piwo jest lekkie w odbiorze, mogłoby mieć trochę więcej charakteru, ale jak najbardziej wygląda interesująco na lagerowym podwórku. [4]
                      Wysycenie: Zbyt wysokie [3.5]
                      Opakowanie: Estetyczna, zwrotna butelka, komplet informacji [5]
                      Uwagi: Może być bardzo interesującym piwem codziennym na lato

                      Moja ocena: [3.775]

                      Comment

                      • TomN
                        Senior
                        • 03-2013
                        • 106

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny bursztyn, delikatnie mętne. [4.5]
                        Piana: Biała, duże i małe pęcherzyki, dość szybko opada, ale mała warstewka zostaje do końca i dumnie znaczy szkło. [4]
                        Zapach: Żywica, owoce, skórka cytryny, słód i niestety skarpeta. [3.5]
                        Smak: Słód, goryczka niewysoka, ale wyraźnie zauważalna, owocowy posmak na języku. Nie lubię kwaśnego smaku, który w tym ejlu zaznacza swoją obecność, do tego dość wodniste. Mimo to nie pije się źle, miło że czuć coś poza goryczką. [3.5]
                        Wysycenie: Lekkie, orzeźwiające, ale za szybko znika co jeszcze bardziej podkreśla wodnistość. [3.5]
                        Opakowanie: Ładna butelka, prosta etykieta, nie jest piękna, ale i tak ładniejsza od spore części paskudztw na kraftach, brak informacji o ibu. [4]
                        Uwagi: Miłe zaskoczenie po ciosie w pysk, jakim był Piast na jankeskich chmielach. Raczej nie będę do ŻAPA wracał zbyt często, ze względu na ten koncernowy kwach obecny w każdym tyskolechożywcu, ale nie każdemu to musi przeszkadzać tak jak mnie.

                        Moja ocena: [3.625]

                        Comment

                        • KDWG
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 143

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynek, ale z tych jaśniejszych. Całość lekko mętna. [4.5]
                          Piana: Średnio obfita, biała, raczej drobna. Po paru minutach zostaje z niej kilkumilimetrowa obrączka i wysepka na środku. Zostawia ślady na szkle. Może być. [3.5]
                          Zapach: Bez wad. Cytrusy są, trochę karmelu, a i żywica majaczy w tle - stylowo poprawnie, choć gdyby całość była nieco bardziej wyrazista, to byłoby lepiej niż nieźle.

                          I choć na początku ocena miała być wyższa o pół punktu, to jednak pod koniec na wierzch wylazł jakiś nieprzyjemny aromat - skarpeta? Szczęście, że chwilowa. [3]
                          Smak: Początek cytrusowy, nuty żywiczne z początku obecne, ale im dalej w las, tym igieł mniej. Słodowe ciałko czuć, jest trochę karmelu, a i słód pszeniczny jakby to piwo nieco wygładził., Goryczka wyczuwalna, niezbyt intensywna, ale za to jest całkiem przyjemna. Choć raczej z gatunku tych, o których zapomnimy po kilku minutach. Pije się lekko, całkiem przyjemnie, choć wiadomo - tyłka ani nie urywa, ani nie kopie. [3.5]
                          Wysycenie: Nie mam zastrzeżeń. [5]
                          Opakowanie: Forma jak u innych specjalności marki Żywiec. Skład podany, szkło i temperatura serwowania. Tylko informacji o IBU brakuje . Można dyskutować co prawda o kolorystyce, ale mnie akurat ta blada zieleń nie razi. [4]
                          Uwagi: Cóż, za 3,69 zł (w Polo, kaucji nie naliczali) otrzymujemy niezłe, solidne piwo w stylu, którego nikt kilka lat temu nie skojarzyłby z wielką marką jaką jest Żywiec, czy z jakimkolwiek koncernem jako takim. W tej cenie bije na łeb na szyję piwa rzemieślników, a jakościowo nie ma się czego wstydzić, choć do najlepszych jeszcze sporo brakuje. Kandydat na tzw. piwo codzienne, grillowe, meczowe itd. Niezłe, cena dobra, więc jest dobrze.

                          28.05.2015r.

                          Moja ocena: [3.475]
                          So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                          Comment

                          • KDWG
                            Senior
                            • 03-2014
                            • 143

                            Przepraszam za post pod postem, w razie czego do kasacji .

                            Czy Żywiec APA brak w Dzienniku Piwnym portalu, czy to ja jestem tak ślepy, by tego piwa tam nie dostrzec?
                            So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KDWG Wyświetlenie odpowiedzi
                              Przepraszam za post pod postem, w razie czego do kasacji .

                              Czy Żywiec APA brak w Dzienniku Piwnym portalu, czy to ja jestem tak ślepy, by tego piwa tam nie dostrzec?
                              Jest, browar Zamkowy

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KDWG Wyświetlenie odpowiedzi
                                Przepraszam za post pod postem, w razie czego do kasacji .

                                Czy Żywiec APA brak w Dzienniku Piwnym portalu, czy to ja jestem tak ślepy, by tego piwa tam nie dostrzec?
                                Jak więc oceniłeś piwo ARTomatem?
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎