Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Olimp] Hera

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Olimp] Hera

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6114

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pod światło rubin a tak to dość czarne. [4]
    Piana: Beżowa, większa przy nalewaniu potem grubsza warstewka i bogata koronka. [3.5]
    Zapach: Kawa, gorzkość orzecha włoskiego. [3.5]
    Smak: Nie za słodkie, lekka goryczka, kawa, czekolada i lekka popiołowość. [4]
    Wysycenie: Nie za wysokie, poniżej średniej. [4]
    Opakowanie: Nie jest źle ale wolę etykiety, w których główne elementy rozpoznawcze piwa widać bez obracania całej butelki [3.5]
    Uwagi: Piwo łatwo się pije. Nie jest za ciężkie, za słodkie, za "przypalone". Można polecać go początkującym "poznawaczom" nowych dla nich smaków.

    Moja ocena: [3.75]

    Produkcja: Wąsosz.
    Data: 1.03.15
    Attached Files
    Last edited by Javox; 24-10-2014, 09:58.

    Comment

    • wilzek
      Member
      • 06-2014
      • 32

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarniutki [5]
      Piana: Z początku średnia, szybko opada [2]
      Zapach: Pachnie czymś co bym nazwał upośledzoną kawą - tanią zbożową z jakąś nieprzyjemną nutą. Nie zachęca. Pachnie podobnie do Kormorana Coffee stouta z którym się długo męczyłem [2]
      Smak: W smaku nie tak źle. Kawa w miarę znośna, nie tak nachalna jak w zapachu. Brakuje mi trochę ciałka i laktozy, na szczęście nie jest wodniste. W miarę pijalne, choć nie dostarcza świetnych wrażeń. To "coffee" przed stoutem jakoś psuje mi zabawę. [2.5]
      Wysycenie: Okej [4]
      Opakowanie: Z wad: Hera trochę brzydka. Reszta na plus: motyw pop-artowy super, z tyłu czcionka morskich opowieści świetnie dobrana, zgrabny opis i skład, elegancko. [4]
      Uwagi: do 01.03.2015 kupione w Cechu Piwnym na Polnej, W-wa

      Moja ocena: [2.55]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
        Piana: brązowa, drobna, gęsta, opada szybko do cienkiego kożuszka na piwie, osadza się drobnymi kępkami na szkle [3.5]
        Zapach: dość dobrze wyczuwalny, palona kawa, czekolada [4]
        Smak: pełne, treściwe, gęste, ciężko się pije, w smaku mocna paloność, posmaki gorzkiej czekolady, owoce w postaci wiśni, całość przykryta średnio wyczuwalna laktozą, momentami lekkie kwaskowate nuty [2.5]
        Wysycenie: zdecydowanie za małe, piwo powinno mieć gaz, te ledwie co miało przez co konsystencja była zbyt mułowata [2.5]
        Opakowanie: grafika średnio mi się podoba, gładki kapsel [3.5]
        Uwagi: Nieudane piwo, piłem wiele innych, o większym ekstrakcie, które piło się lekko i idealnie mimo sporych parametrów. Te było ciężkie, mozolne pod każdym względem.

        Moja ocena: [3.3]
        Attached Files
        Last edited by becik; 02-11-2014, 22:05.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny. [5]
          Piana: Beżowa, drobna, dość obfita. Szybko opada do cienkiej warstwy. [3.5]
          Zapach: Mielona kawa, ciemne słody, po ogrzaniu pojawia się i laktoza. [4.5]
          Smak: Pełny, wytrawny. Kawa, czekolada, ciemne słody, bardzo delikatna słodycz od laktozy również obecna. Szkoda że pod koniec pojawia się cierpkość. [4]
          Wysycenie: Średnie, pod koniec trochę go brakuje. [4]
          Opakowanie: Nowe etykiety lepiej się prezentują. Na plus pełne info. [4.5]
          Uwagi: Solidny cofee milk stout dobrze łączący kawę i laktozę.

          Moja ocena: [4.2]
          Attached Files
          Last edited by docent; 03-11-2014, 09:38.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • rgrzech
            Senior
            • 12-2013
            • 230

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny. [4.5]
            Piana: Drobna, kremowa ale nietrwała. Delikatny lacing. [3.5]
            Zapach: Przyjemna mieszanka kawy i laktozy. W tle błąkają się nuty palonego słodu. [4]
            Smak: Dominacja kawy i stoutowej paloności. Laktoza daj o sobie znać dopiero w posmaku. Goryczka niska, jest za to kwaśność pochodząca od ciemnych słodów. Piwo jest bardzo cienkie, wodniste. Finisz kawowy, krótki, odświeżający. [3.5]
            Wysycenie: Średnie, osobiści preferuję mniej wysycone stouty. [4]
            Opakowanie: Ostatnie graficzne wypusty Olimpu przypadają mi do gustu. [4]
            Uwagi: Zbyt mała ilość laktozy oraz brak pełni. Piwo zbyt wodniste jak na milk stout.

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, piwo nie jest klarowne. [5]
              Piana: Brązowa, drobna w oczkach, trzyma się długo. Przy opadaniu piana zostawia grube warstwy głównie u góry szkła. Kożuszek tylko centymetrowy. [4]
              Zapach: Najpierw kawa zbożowa, później czekolada i trochę kawy, ale tym razem tej naturalnej z dodatkiem śmietanki. Są też mocno dojrzałe, właściwie już sczerniałe orzechy włoskie. [4]
              Smak: Słodyczy od laktozy jest mało co mnie cieszy. Piwo jest nad wyraz syte i treściwe z niezauważalnym chmielem, ale zauważalną goryczką od palonych słodów i gorzkiej czekolady. Jest też wyczuwalna w smaku suszona śliwka. [4]
              Wysycenie: Może trochę za niskie, ale w sumie może być. [3.5]
              Opakowanie: Wysokiej jakości papier, wszystkie potrzebne informacje są podane. Termin ważności jest krzywo nadrukowany i urwany w połowie. [3.5]
              Uwagi: Jak na milk stout to brakuje trochę słodyczy, ale to w końcu też coffee stout, więc mniejszą odczuwalność laktozy można zrozumieć. Mi piwo smakowało. Ja bardziej preferuję coffee niż milk.

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • Frittle
                Junior
                • 08-2013
                • 25

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny. [5]
                Piana: Średniowysoka. za to trwała. [4]
                Zapach: Intensywny aromat kawy, mocno w tle mleczne zapachy. [4.5]
                Smak: Pięknie zbalansowany. Piwo niesamowicie pijalne, można pić bez przerwy. Jest leciutka słodycz od laktozy. Sporo kawy i paloności. [4.5]
                Wysycenie: Odpowiednie. [5]
                Opakowanie: Elegancki papier. Projekt graficzny dobry, ale nic więcej. [4]
                Uwagi: Bardzo dobre piwo, z pewnością do powtórki. Może nieco za mało mleczny, ale i tak jest świetnie.

                Moja ocena: [4.475]
                Blog: http://piwnyrap.pl
                Facebook: https://www.facebook.com/PiwnyRap

                Comment

                • Kiezmar
                  Member
                  • 09-2014
                  • 53

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarne, nieprzejrzste. [5]
                  Piana: Kremowa, średnio wysoka. Niestety szybko się zredukowała. [3.5]
                  Zapach: Bardzo intensywny zapach kawy, do tego czuć nuty palone. [4.5]
                  Smak: Głównie czuć kawę i kwaskowość. Piwo miło oblepia przełyk, gdzieś tam w tle lekka goryczka. Wszystko nieźle zbilansowane. Piwo bardziej coffee niż milk. [4.5]
                  Wysycenie: Odpowiednie. [5]
                  Opakowanie: Fajny projekt, fajne wykonanie. [5]
                  Uwagi: Warka 01-03-2015 r. Warto wrócić. Mam nadzieję, że w kolejnej warce będzie więcej słodkości.

                  Moja ocena: [4.475]

                  Comment

                  • pavlo11111
                    Member
                    • 11-2014
                    • 78

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarne nieprzejrzyste [5]
                    Piana: Drobno pęcherzykowa, niezbyt trwała [3.5]
                    Zapach: Gorzka czekolada, kawa, paloność, laktoza, dość intensywny [4.5]
                    Smak: Czekolada, przebija się też kawa i laktoza choć mniej niż w aromacie. [4.5]
                    Wysycenie: Trochę zbyt wysokie [4.5]
                    Opakowanie: Całkiem dobre. Wszystko ładnie opisane. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.425]

                    Comment

                    • Pess09
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 284

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, minimalne przebłyski na krawędziach. [4.5]
                      Piana: W kolorze kawy z mlekiem, drobne pęcherzyki, średnio trwała, oblepia trochę szkło i opada do niziutkiej warstwy. [4]
                      Zapach: Intensywny, palona kawa, słodka śmietanka w proszku, gdzieś w tle czuć jakby piernik. [4.5]
                      Smak: Paloność, lekko posłodzona kawa z mlekiem w proszku, aksamitna i palona goryczka sprawiają że pije się niezwykle przyjemnie, jest bardzo smukłe, w ustach pozostaje na długo smak rodzynek [4.5]
                      Wysycenie: Bardzo delikatne, takiego oczekuje od stout'ów. [5]
                      Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, wszystkie informacje zawarte, szkoda że kapsel goły. [4.5]
                      Uwagi: Moje drugie piwo z browaru Olimp i po raz drugi bardzo pozytywne odczucia, nic nie można zarzucić temu piwu.

                      Moja ocena: [4.475]

                      Comment

                      • kk43506
                        Junior
                        • 12-2014
                        • 22

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                        Piana: Pięknie zdobi szkło, dosyć szybko opadła jednak kożuch w miarę się trzyma i wygląda. [4.5]
                        Zapach: Bardzo przyjemny. Prażone ziarna kawy, w tle słodycz i laktoza. [4.5]
                        Smak: Głównie kawa, kwaśny posmak, delikatna laktoza. W tle słodowość i na finiszu typowa dla kawy delikatna, zalegająca na podniebieniu goryczka/posmak. [3.5]
                        Wysycenie: Zbyt wysokie, znacznie drażni język. [3]
                        Opakowanie: Niby wszystko jest ale tak jakoś zrobione na odwal. [3.5]
                        Uwagi: Warka do 01.03.2015r.

                        Moja ocena: [4]

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
                          Piana: beżowa, wysoka, drobno pęcherzykowa, szybko opada do cienkiej warstwy, która pozostaje do końca picia, ładnie oblepia szkło. [4]
                          Zapach: intensywny, kawowy, w tle nuty palone, przyjemny. [4]
                          Smak: kawowy, palony, kwaśność, niska goryczka, lekka słodycz. Piwo jest umiarkowanie treściwe. [3.5]
                          Wysycenie: średnie. [4]
                          Opakowanie: etykieta nie podoba się mi, kapsel bez nadruku, plus za pełny skład. [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.8]

                          Comment

                          • grzes314
                            Junior
                            • 09-2014
                            • 3

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Może nie smolisto czarne, ale bardzo ciemne. Pod światło rubinowe refleksy. [4.5]
                            Piana: Beżowa, średniopechęrzykowa. Do końca pozostaje mały korzuszek, ale niezbyt oblepia szkło. [4]
                            Zapach: Jest kawa, słodycz... ale dominuje coś czego nie potrafię rozpoznać. Laktoza? Ogólnie jest to jednak bardzo przyjemny aromat. [4.5]
                            Smak: Tutaj kawa już zdecydowanie dominuje. Paloności za bardzo nie czuję, pewnie pozostaje przykryta. Goryczka też jest raczej symboliczna. Jest to zdecydowanie sesyjne piwo -- jest raczej wytrawne i zachęca do wzięcia kolejnego łyka. [5]
                            Wysycenie: Niskie, czyli właściwe. [5]
                            Opakowanie: Podobają mi się etykiety Olimpu. Do tego podane są wszystkie informacje. Jedyny minus to goły kapsel. [4.5]
                            Uwagi: Wkroczyło do Panteonu moich ulubionych piw. Zdecydowanie do powtórki!

                            Moja ocena: [4.675]

                            Comment

                            • Pess09
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 284

                              #15
                              W zapachu, posłodzona kawa, przypalone zboże i nuty mleczne.
                              Dość wodniste, pije się lekko jak na stouta, delikatna kawowa paloność, trochę też jakby zbożowej kawy, nut zbożowych, piwo jest ogólnie słodkawe, mogłoby być przesunięte trochę bardziej w stronę paloności która jest tutaj bardzo subtelna.
                              Na pewno 1,5 roku temu wywarło na mnie większe wrażenie, nadal jest smaczne i pijalne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎