Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kněžínek České Budějovice, K11 polotmavý ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    Kněžínek České Budějovice, K11 polotmavý ležák

    Kolor jasnobursztynowy, prawie klarowne, lekko opalizuje. Nie wiem z jakiego powodu nazwano je polotmavým.
    Piana o lekko przybrudzonej bieli, bardzo gęsta, drobnooczkowa, równomierna. Opadła samoistnie po 2-3 minutach od podania, pozostał kożuszek jak mgła, obręcz i trochę plam na szkle.
    Zapach słaby, nieprzyjemny, stęchłe ziarno i sztuczny miód.
    Smak równie odrzucający jak w jaśniejszej wersji. Różni się tym, że oprócz mdławej słodowości występuje nikła nuta karmelu a kartonowa goryczka jest jedynie leciutko zaznaczona. Poza tym nie ma nic oprócz wodnistości i ogromnego CO2. Wszystko to powoduje, że mamy dość tego piwa już po drugim łyku. Ja wypiłem całe poświęcając się w celach badawczych. Nie wiem jak można zrobić takie g.... Nikomu nie polecam, w Tesco kupicie za 5,90 kč podobny produkt.
    Jedyny plus to firmowy kufel i podkładka.
    Męczyłem się nad tym napojem 23.09.14 na miejscu w browarze, za co jeszcze zapłaciłem 28 kč.
    Attached Files
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    #2
    Kolejna próba tego piwa 3.08.2017 czyli prawie 3 lata minęły.
    Teraz można je spokojnie nazwać polotmavým, jest barwy ciemnobursztynowej nawet z lekkim rubinem i mocno mętne.
    Piana lekko beżowa, gęsta, dość równomierna.
    Pachnie wyraźnie słodowo, w smaku również dominuje słód z karmelem i nutkami bardzo słodkich owoców w tle, goryczki brak. Więcej nic się tu nie dzieje, piwo treściwe jak na 11°, da się wypić, jednak wyłącznie przez wielbicieli słodyczy (choć trzeba przyznać że nie jest ona mdła).
    Obecna cena - 34 kč.
    Wrzucam fotkę obecnego wyglądu piwa:
    Attached Files
    Last edited by dadek; 31-08-2017, 22:02.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎