Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Darz Bór

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, Darz Bór

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piwo burstynowe i jest jasny bursztyn ze średnią opalizacją [4.5]
    Piana: Obfita, głównie drobne ale też trochę średnich pęcherzyków, szybko się dziurawi ale pozostaje przyzwoita warstwa. [4]
    Zapach: Dość intensywny, wędzony, słona wędzona wędlina, w tle może gdzieś tam delikatna nuta gościszewska. [4.5]
    Smak: W smaku nieco "Gościszewa", jest też delikatna wędzonka ale jak dla mnie mogło by być jej więcej. Wyczuwalna także odrobinka estrów (na, które jestem uczulony). Goryczka praktycznie niewyczuwalna. [3.5]
    Wysycenie: Średnio wysokie. [4]
    Opakowanie: Bardzo fajne. dobre jakościowo, szkoda że brakuje pełnego składu. [4.5]
    Uwagi: Warka z datą do 23.01.2015. Dobre piwo, ale spodziewałem się czegoś więcej.

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • jerzdna
      Senior
      • 07-2014
      • 240

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztyn. Opalizujące. Przejrzyste [4.5]
      Piana: Wysoka ale szybko zredukowana do obwódki. Biała. Drobne pęcherze. Krzaczki na szkle średnie [4]
      Zapach: B.delikatny. Wędzonka na pierwszym planie. W sumie słusznie Coś jakby miks wędzonej szynki i sera góralskiego. Biały chleb. Na końcu trawy i trochę ziemi. Wydaje się że z butelki i początkowo ze szklanki wyczuwalny był też delikatny dms... [3.5]
      Smak: Smak dużo lepiej. Piwo mocno słodowe z akcentem wędzoności. W tle, po ogrzaniu, lepiej wyczuwalny karmel. Lekko kwaskowe. Goryczka na poziomie niskim. Alkohol nie wyczuwalny (dobrze) mimo tego, że aż 6 procent... [4]
      Wysycenie: Średnie. Nieźle [4.5]
      Opakowanie: Kolor zielony to ja lubię ale ten wąsaty (znowu wąsy na polskim krafcie ) leśniczy - czyja wiem... Na kontrze oprócz "Gościszewo story" nic nie ma o składzie itd. [3.5]
      Uwagi: Piwo niezłe. Czy to miał być rauchbier? Na co wskazywałyby ekstrakt i alko (chyba w górnych widełkach stylu). Chociaż browar.biz zakwalifikował jako specjalne. W sumie nieważne skoro jest to całkiem niezłe piwko

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy z bardzo delikatnym zmętnieniem. [5]
        Piana: Drobna ale dość niska. Do końca pozostaje cienka warstwa. [3.5]
        Zapach: Początkowo średnio intensywna wędzonka dopełniona lekkim karmelem. Z czasem wędzonka słabnie, zostaje delikatna słodowość. [4]
        Smak: Pierwsze łyki to wyczuwalna wędzonka o średnim natężeniu. Wskutek dość niskiego nasycenia piwo ma gładką, przyjemną teksturę. Wędzoność dopełniona jest słodowymi, trochę biszkoptowymi akcentami. Od połowy wędzonka właściwie przestaje być wyczuwalna i piwo przypomina lekko dymionego marzena. [4]
        Wysycenie: Średnie. [5]
        Opakowanie: Stylistyka nowych etykiet ciekawa, choć przy wersji beczkowej niestety tego nie widać. Nazwa całkiem fajna. [4]
        Uwagi: Przyjemne piwo, świetny mariaż dymionego z marcowym.

        Moja ocena: [4.05]
        Attached Files
        Last edited by docent; 09-11-2014, 09:51.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Klarowne, bursztynowe. [4]
          Piana: Sycząca, szybko opada do zera. [2.5]
          Zapach: Lekka wędzoność i nuty karmelowe w tle. Mało wyraziste. [3]
          Smak: Na pierwszym planie słód, brak goryczki, przyjemny lekki wędzony posmak. [3.5]
          Wysycenie: Średnie, trochę za wysokie. [3]
          Opakowanie: Nowa szata graficzna podkreślająca tradycjonalistyczny profil browaru. Dokładne informacje na kontrze. [4]
          Uwagi: Trochę za bardzo treściwe jak na wrażenia których oczekuje po piwie wędzonym.

          Moja ocena: [3.25]

          Comment

          • Lesnick
            Senior
            • 03-2010
            • 153

            #6
            Dodam, że ekstrakt to 14,0% wag.
            Bardzo fajne piwko z lekką wędzoną nutką. Można polecić.

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #7
              Kolor: Ciemny bursztyn, mętne.
              Piana: Kremowa, obfita, gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha.
              Zapach: Wyraźna, ale nie nachalna wędzonka wspierana nutami słodowymi.
              Smak: Średnio treściwe. Słodowość, biszkopty i wyraźna, choć nie przesadzona wędzonka. Całość wieńczy średnio niska goryczka.
              Wysycenie: Średnie, drobne, podszczypujące.
              Ogółem: Przyjemne piwo, bez większych zarzutów.
              BeerFreak.pl

              Comment

              • pavlo11111
                Member
                • 11-2014
                • 78

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Lekko zamglony bursztyn [4]
                Piana: Mam problem, w jednym szkle zaraz popękała i znikła, w drugim trwała drobnopęcherzykowa, bardzo ładna; piwo nalewane dokładnie tak samo [3.5]
                Zapach: Przewaga lekkie wędzonki, w tle słodowość. [3.5]
                Smak: Wędzonka lekko wyczuwalna, głównie przebija się słodowość; goryczka na niskim poziomie przez co piwo wydaje się zbyt słodkie. [3.5]
                Wysycenie: Minimalnie za wysokie [4.5]
                Opakowanie: Bardzo dobre, nowe etykiety Gościszewa na wielki plus; brak kilku istotnych informacji [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.625]

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy, lekko opalizujące. [4.5]
                  Piana: Wysoka, gruboziarnista, ale szybko opada. [4]
                  Zapach: Niezbyt silny, wędzona szynka. [4]
                  Smak: Słodkawy, słodowy, wyraźnie wędzony, jakby lekko palony. [4.5]
                  Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                  Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, ten "lifting" wyszedł na dobre Gościszewu. Szkoda, że nie podają pełnego składu. [4.5]
                  Uwagi: Smaczne piwo. Nie przytłacza wędzonką, więc fani Schlenkerli będą lekko rozczarowani. Ale jest dobrze, odpowiednia słodowa pełnia kontrowana wyraźną wędzonką. Końcówka jakby lekko palona. Goryczka niewyczuwalna. Dobre piwo, polecam.

                  Moja ocena: [4.25]

                  Comment

                  • Treborr
                    Junior
                    • 05-2014
                    • 6

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Opalizujący bursztyn. [4.5]
                    Piana: Drobno pęcherzykowa, gęsta w kolorze jasny beż /kremowy, jakiś czas się utrzymuje. [4]
                    Zapach: Głownie wędzonka której tłem są nuty słodowe. [4]
                    Smak: Nuty słodowe, wędzone i nieco karmelowych z dodatkiem słabej goryczki. [4.5]
                    Wysycenie: Średnio wysokie, może nawet za bardzo ale do przełknięcia. [4]
                    Opakowanie: Zwyczajnie nie przemawia do mnie ani nazwa, ani nawiązanie do myśliwych ani wąsaty pan na etykiecie. [3]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • p5ychol
                      Junior
                      • 12-2014
                      • 18

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy, mętny, prawie nieprzejrzysty. Sprawia wrażenie, że piwo jest konkretne. [4.5]
                      Piana: Piana niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa. Krótko się utrzymuje. [3]
                      Zapach: Aromat z butelki świetny - czuć wędzoność, zapach takiej wędzonej szynki. W szkle niestety ten aromat wyczuwalny tylko na początku, a później wcale, bo bardzo szybko się ulatnia... [3.5]
                      Smak: O ile aromat wędzoności ulatnia się bardzo szybko, w smaku lekka wędzonka pozostaje do końca. Ja jednak jestem wielkim fanem piw wędzonych/dymionych i dla mnie tej wędzoności jest zdecydowanie za mało... [4]
                      Wysycenie: Słabo nasycony, mógłby być trochę mocniej. [3.5]
                      Opakowanie: Te etykiety bardzo mi się podobają! [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.775]

                      Comment

                      • meszek0009
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 247

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Głęboki bursztyn, mocno zmętnione. [4]
                        Piana: Początkowo wysoka, gęsta biała czapa, która dosyć szybko opada do pełnej obwódki, nie pozostawiając śladu na szkle. [4]
                        Zapach: Przyjemna wędzonka, nie ostra, ale wyraźna, lekko karmelowe, słodkie nuty sprawiają, że jest jeszcze bardziej delikatna. Naprawdę świetna, nie jest to woda spod szynki . Oprócz tego czyste słodowe nuty, zbożowe, chlebowe. Wszystko gra idealnie. [5]
                        Smak: Po wzięciu łyka jest wyczuwalna, na początku mocna wędzonka, o której mógłbym napisać to samo co przy aromacie, która stopniowo słabnie i ustępuje miejsca przyjemnej, średnio mocnej goryczce, na idealnym jak na to piwo poziomie oraz słodowym nutom. Pyszne, lekkie piwo, wyraziste, ale nie męczące i pijalne, jedyny minus to jak na mój gust jest trochę za słodkie. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie, optymalne. [5]
                        Opakowanie: Ok. [5]
                        Uwagi: Spore, pozytywne zaskoczenie. Na pewno stanie się częstym moim wyborem.

                        Moja ocena: [4.65]

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, zmętniony. [5]
                          Piana: Niezbyt wysoka, ale to, co jest jest całkiem ładne. Zbite, trochę gąbczaste, drobnopęcherzykowe. [3.5]
                          Zapach: Wyraźna, szynkowa wędzonka. Trochę słodowe. [4]
                          Smak: Wędzonka dosyć spora, ponadto wyczuwalna, acz stonowana goryczka i przebijająca się spora słodowość. Dla mnie piwo jest nawet nieco za słodkie. [4]
                          Wysycenie: W porządku. [5]
                          Opakowanie: Bardzo ładne są te nowe etykiety Gościszewa, a marketingowe dykteryjki nawet nie takie złe. Ale poza tym informacji niewiele. [4]
                          Uwagi: Fajna wędzonka, godna powtórzenia.

                          Moja ocena: [4.05]

                          Comment

                          • Wujas
                            Gość
                            • 11-2014
                            • 267

                            #14
                            Bardzo udane połączenie smaku piwa dymionego/ wędzonego z piwem "zwyczajnym".
                            Mocno przypomina Roztoczańskie Dymione, chociaż tutaj wędzoność wydaje się jakby bardziej szlachetna. Ciekaw jestem jakby się piło latem, bardzo mocno schłodzone...
                            Godne powtórzenia i czekamy na mocarny, palony porter

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: brunatno-mahoniowy [5]
                              Piana: jasnobeżowa, drobna, bardzo mocna, zwarta, opada powoli, osadza się na szkle drobna pajęczyną [4.5]
                              Zapach: słabiutki ale miły, owocowo-zbożowe z delikatną domieszką wędzonki [3.5]
                              Smak: w miarę pełne i treściwe, pije a ani huhu żadnej wędzonki, solidna zbożowa podbudowa, delikatna goryczka w tle owocowe nuty, całość dobrze zrównoważona, dopiero po ogrzaniu piwa wędzonka zaczyna daje znać o sobie, staje się dobrze wyczuwalna ale nadal jest tłem, nie dominantem co mi pasuje [4.5]
                              Wysycenie: bez zarzutu [5]
                              Opakowanie: nowa seria etykiet podoba mi się, firmowy kapsel, jest dobrze, piwo wyróżnia się na półce [5]
                              Uwagi: Jak na wędzone piwo jest smaczne i dobrze się je pije, dla przeciwników wędzonek rada by pic przed nadmiernym ogrzaniem

                              Moja ocena: [4.225]
                              Attached Files
                              Last edited by becik; 06-01-2015, 14:40.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎