Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, IPA Tour - Czarne IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan, IPA Tour - Czarne IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nieprzejrzysta kobaltowa czerń, tzw. spinelowa, z odcieniami brązu. Bardzo dostojne. [5]
    Piana: Wysoka, bujna [5]
    Zapach: Centennial i Amarillo, zapach bardziej żywiczny niż cytrusowy. Brakuje mu takiego uderzenia. Nuta dolna-troszkę alkoholowa, ale przyjemnie rozgrzewająca w nosie [4]
    Smak: Bałem się, że będzie jakieś Black Hope czy inna cholera, a tutaj piwko jest chmielone, jest Cascadian, ale wszystko w granicach prawa. Zniknęło ze szkła w parę minut, pozostawiając długi, przyjemnie cytrusowy finisz goryczkowo-przyprawowy [5]
    Wysycenie: norma [3]
    Opakowanie: lane, etykietka czarna, jakiś baloon [3]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.45]
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pod światło bardzo ciemny rubin, klarowne. [4.5]
      Piana: Piana obfita, gęsta, o beżowym odcieniu. Cienka warstwa zostaje do końca. [4.5]
      Zapach: Żywica, sosna, czekolada, lekka paloność. [4.5]
      Smak: Mocno żywiczne, z wyrazistą goryczką. Wyczuwalna lekka kwaskowość od solidnej dawki ciemnych słodów. [4]
      Wysycenie: Średnie, optymalne. [5]
      Opakowanie: Standarodwe dla serii IPA Tour. [4]
      Uwagi: Bardzo solidna BIPA/CDA ale chyba ciągle jeszcze jestem pod wrażeniem Berserkera.

      Moja ocena: [4.3]
      Attached Files
      Last edited by docent; 20-10-2014, 14:25.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • KarlPopper
        Senior
        • 11-2013
        • 133

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czerń, pod światło nawet klarowna, moim zdaniem idealny dla CDA [4.5]
        Piana: Nalane w ten sposób, że prawie jej nie było a resztka piany i tak sybko znikła [3.5]
        Zapach: Sosna i aromaty ciemnych słodów, w tym lekka paloność, wydaje mi się, że chmiele bardziej dominują w smaku niż aromacie [4]
        Smak: Uderzenie chmiele i wytrawnością charakterystyczną dla IPA, goryczka intensywna, bardzo miła, potęgowana przez ciemne słody. W miarę ocieplania paloność staje się coraz intensywniejsza co mi niestety przeszkadza, ale wrażenia chmielowe odpowiednie dla BIPA [4.5]
        Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [5]
        Opakowanie: Trudno mi oceniać, gdyż w MultiQulti nie ma etykiet, ale ogólnie podobają mi się projekty Artezana dot. podróży IPA [4.5]
        Uwagi: Gdyby ograniczyć paloność i polepszyć aromat byłoby najlepsze CDA w Polsce ale tak to jedynie drugie miejsce razem z Birbantem o tej samej nazwie

        Moja ocena: [4.25]
        Live Craft. Die Punk.

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
          Piana: wysoka, beżowa, drobno pęcherzykowa i trwała. [5]
          Zapach: intensywny, początkowo cytrusowy, potem żywiczny i lekko palony, przyjemny. [4.5]
          Smak: żywica, ciemne słody, średnio mocna, krótka i przyjemna goryczka. Brakuje mi cytrusów tak dobrze wyczuwalnych w zapachu. [4]
          Wysycenie: średnie. [5]
          Opakowanie: pite w pubie. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.375]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎