Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Olimp] Eris

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Olimp] Eris

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6119

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Ekstrakt 13* - alko 5,2% - IBU 30

    Kolor: Odcień pomarańczowego, zmętnienie. [4]
    Piana: Startowa ładna, drobna, wysoka. Opada do warstewki i "lejsingu". [4]
    Zapach: Grapefruit przechodzący w suchą pokrzywę, zielsko. [3.5]
    Smak: Słodkawo-gorzkawe, cięższe, goryczka wzrastająca ale nie albedowa, nie do końca przyjemna. Cytrusy są trochę "płaskie". [4]
    Wysycenie: W zakresie średnim ku małemu. [4]
    Opakowanie: Jest ok... grafik potrafił w prosty ale elegancki sposób przedstawić dramatyzm tytułowej postaci. Dane są. [4.5]
    Uwagi: Nie wiem czy to udana próba pogodzenia przyprawowych skutków fermentacji przez drożdże belgijskie i aktywności Simcoe ale piwo jest niezłe.

    Moja ocena: [3.85]

    Przy okazji powtórka.
    Attached Files
    Last edited by Javox; 04-11-2014, 16:55.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny bursztyn, jest lekkie zmętnienie. [4]
      Piana: Szybko opadła, ale ma dosyć wysoką na 3 cm, trwałą końcówkę. Za mało osadu na szkle. [3]
      Zapach: USA zdecydowanie dominują nad Belgią. Głównie chmiel o aromacie cytrusów, ale też z nutą ziół i trawy. Belgijskie drożdże są za mało wyczuwalne. [3.5]
      Smak: Goryczka duża, nawet wydaje się większa niż 30 IBU. Dominuje pestka od grejpfruta, później dochodzi smak herbaty z pokrzyw. Trochę deklarowanych słodów tu za mało, ale pije się przyjemnie. [4]
      Wysycenie: Średnie, dla tego piwa odpowiednie. [4]
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Javoxa, mi się podoba. Jest podany pełny skład. Na minus zamazany termin ważności, ale to może nie wina browaru. Termin to jakiś dwudziesty któryś kwiecień. [4.5]
      Uwagi: Smakowało, a to najważniejsze!

      Moja ocena: [3.75]

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoto wchodzące w bursztyn. [5]
        Piana: Beżowa o średniej gęstości. Dość szybko opada jednak pozostawia ładne ślady na ściankach szkła. [3.5]
        Zapach: Przyjemny żywiczny aromat na solidnej przyprawowej bazie w belgijskim stylu. [4]
        Smak: Smakuje tak jak powinno smakować i tak jak się tego spodziewałem. W odróżnieniu od zapachu chmiel jest tutaj trochę silniej zaznaczony natomiast przyprawowe aromaty nie dominują całego bukietu. Piwo o średniej treściwości z minimalna goryczką. [4.5]
        Wysycenie: Nasycenie dość niskie przez co pijalność jest wysoka. [5]
        Opakowanie: Etykiety Olimpu są coraz lepsze ale nadal brakuje im dużo do doskonałości. [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.225]
        Last edited by YouPeter; 10-11-2014, 22:42.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • GreenFox
          Senior
          • 12-2013
          • 273

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnopomarańczowy, piwo lekko mętne [4.5]
          Piana: Średniopęcherzykowa, utrzymuje się kilka minut i ładnie osiada na szkle [4]
          Zapach: W aromacie wyczuwalne głównie belgijskie wiejskie akcenty z lekką przyprawowością, akcenty chmieli amerykańskich praktycznie nieobecne [4]
          Smak: W smaku jest znacznie bardziej kompleksowo, z jednej strony akcenty belgijskie, wiejskie, przyprawowe, z drugiej cytrusowy charakter simcoe, całość ma posmak pomarańczowy, co ciekawe nie zarejestrowałem spodziewanej żywiczności. Goryczka średnia, niezalegająca, ładnie kontruje słodową pełnię. Piwo bardzo pijalne. [4.5]
          Wysycenie: Dość wysokie, mogłoby być nieco niższe [4]
          Opakowanie: Praktycznie wszystkie informacje (oprócz zastosowanych drożdży), bardzo ładny projekt etykiety, wyróżnia się na półce. [5]
          Uwagi: Bardzo udane połączenie belgijskiej fermentacji z zastosowaniem amerykańskich chmieli, można y lekko popracować nad aromatem (spodziewam się, że piwowar nie chciał przesadzić z chmielem, żeby nie przesłonić akcentów belgijskich).

          Moja ocena: [4.275]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnomiedziany, piwo jest mętne. [5]
            Piana: Niziutka i bardzo nietrwała. [2]
            Zapach: Bardzo mocno owocowy i słodowy, wręcz landrynkowy. Trochę cytrusowy, trochę ziołowy. [4.5]
            Smak: Goryczka zaskakująco wysoka jak na niskie deklarowane IBU, mile przegryza się ze sporą słodowością, posmakiem owocowym i przyprawowym. Cytrusy, pomarańcza też są obecne w smaku. [4]
            Wysycenie: Niskie, pasuje. [5]
            Opakowanie: Olimpowy standard. [4]
            Uwagi: Smaczne piwo, w nieco innym stylu, niż się spodziewałem.

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Głębokie złoto, klarowne. [5]
              Piana: Obfita, drobna, całkiem trwała, pozostawia ładne ślady na szkle. [4.5]
              Zapach: Delikatna fenolowa pikantność kojarząca się z saisonem. [4]
              Smak: No tu już jest saison pełną gębą. Wyrazista pieprzowa pikantność plus optymalnie podkreślona goryczka. Piwo bardzo pijalne, lekkie w smaku mimo swego wyrazistego charakteru. [4.5]
              Wysycenie: Średniowysokie. [4]
              Opakowanie: Charakterystyczne dla Olimpu. [4]
              Uwagi: Dla mnie najlepsze do tej pory piwo z Olimpu. Chętnie do niego wrócę!

              Moja ocena: [4.3]
              Attached Files
              Last edited by docent; 13-11-2014, 08:44.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • DonCarlo
                Member
                • 02-2014
                • 55

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: dość ciemny, bursztynowy i opalizujący [5]
                Piana: ładna, gęsta, oblepiająca szkło, dość trwała [4.5]
                Zapach: przyprawowo-ziołowy, bardziej belgijski niż amerykański, na drugim planie po ogrzaniu wychodzą iglaki [4]
                Smak: wyrazista, ziołowa goryczka, przyprawowe, dość ciężkie i pełne, ponownie gdzieś schowane akcenty cytrusowo-żywiczne ujawniają się przy wyższej temperaturze [4]
                Wysycenie: średnie, odpowiednie [5]
                Opakowanie: stylowa etykieta Olimpu, ładna i czytelna, jedyny mankament to niedopasowanie długości etykiety do butelki NRW [4]
                Uwagi: ciekawa połączenie amerykańskich chmieli z belgijskimi drożdżami dało interesujący efekt, złożone i wielowymiarowe w smaku i aromacie - oryginalne

                Moja ocena: [4.15]

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziany bury [4]
                  Piana: duża i bujna [4]
                  Zapach: Przyjemny, złożony, nie do końca belgijski, hameryka zdominowała, ale nuty owocowe, suszone się pojawiają. Pachnie ładnie, nie muląco [4.5]
                  Smak: Im dłużej pite, tym bardziej męczące. Zmiana chmielu byłaby bardzo na plus. Chmiel nienachalny polski, angielski i też będzie i India Pale Ale i też belgijskie [3]
                  Wysycenie: szczypie, ponad normę [3]
                  Opakowanie: Jeszcze ładniejsze niż Nyks, ale nie tak ładne jak Zeus czy Hades [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.775]
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • Dzoshu
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 496

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Klarowne, miedziane. [4.5]
                    Piana: Średnie bąbelki, oblepia szkło. [4]
                    Zapach: Słodki, kwiatowy z nutkami goździka. Przypominał mi trochę jakiś syrop na kaszel. [3.5]
                    Smak: Gęstsza niż przeciętna konsystencja. Na początku słodycz, zaraz po tym przyprawy i średnia goryczka na finiszu. [4]
                    Wysycenie: Średnie, w normie. [4]
                    Opakowanie: Lubię graficzną stylistykę piw Olimpu. Dokładne informacje na etykiecie. [4]
                    Uwagi: Piłem lepsze BPA. To raczej nie wada ale chyba przez połączenie Simcoe z belgijskimi drożdżami, zapach kojarzył mi się to z apteką co skutecznie obniżyło subiektywne odczucia z degustacji.

                    Moja ocena: [3.85]

                    Comment

                    • yoxik
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 427

                      #11
                      Wąsosz, [Olimp] Eris

                      Piana drobna i niewielka ale oblepia szkło. Kolor ciemno pomarańczowy mętny. Aromat zmieszany iglasty chmiel z drożdżami i słodem karmelowym, średnio współgrający coś tam się kłuci ze sobą. Smak słodowo karmelowy posmak z kontrą chmielową i wyraźną goryczką. Drożdże dają lekką przyprawowy charakter. piwo pije się przyjemnie jest złożone, w smaku już jest lepiej niż w aromacie. Dobre intrygujące.
                      Również tutaj
                      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bursztyn z wiśnią [4]
                        Piana: istniała tylko podczas nalewania, szybko opadła do marnej obwódki wokół szkła [2]
                        Zapach: słaby, owocowy, chyba najbardziej wiśniowy [3]
                        Smak: dość pełne i treściwe ale jednocześnie ciężkie w piciu, goryczka mocna, bardziej trawiasto iglasta niż chmielowa, wykręca momentami, na drugim planie wiśniowe akcenty, cierpkie z przebłyskami delikatnej słodkawości [2.5]
                        Wysycenie: trochę za duże [4]
                        Opakowanie: nie przemawia do mnie mitologia grecka w takiej wersji [3.5]
                        Uwagi: przekombinowane piwo, łączenie belga z ale w naszej krajowej wersji wyszło gorzej niż przeciętnie, nie będę powtarzał i pieniądze zainwestuje już w inne piwa

                        Moja ocena: [2.825]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 27-11-2014, 19:11.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • melor
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 364

                          #13
                          aromat: amerykańskie chmiele (w tym przypadku tylko simcoe). lekki owocowy aromat
                          kolor: bursztynowy, lekko mętny
                          piana: bardzo mała
                          smak: na pierwszy plan wysuwa się chmielowa aromatyczna goryczka. nie jest duża, ale bardzo wyraźna. I to ona dominuje w smaku. Nagazowanie w porządku.
                          Nie czuję belgijskich nut. Chmiel za bardzo przysłania wszystko inne. To piwo jest bardziej American niż Belgian. Niemniej jednak dobre.

                          6,5/10

                          Comment

                          • kenny
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 712

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy, lekko opalizujący. [4.5]
                            Piana: Niska, ale trwała. [4]
                            Zapach: Żywiczno-kwiatowo-przyprawowy. [4]
                            Smak: Lekko słodowe, dość wytrawne, ziołowo-żywiczna chmielowość, posmak w typie suszu kwiatowego, goryczka grejpfrutowa średnia/niska ale długa. [4]
                            Wysycenie: Średnie. [4]
                            Opakowanie: Lubię etykiety Olimpu, choć tym razem dość monotonna. Ale jest ok. [4.5]
                            Uwagi: Niezłe piwo, ale niezbyt czuć ten "belgijski" charakter. Zapachem i goryczką zbliża się do AIPA, smak trochę jak brytyjskie IPA, a trochę kojarzy mi się z PIPA chmielonym Sybillą. Belgijskie nuty czuć jedynie w zapachu. Ale to całkiem smaczne piwo, warte wypicia.

                            Moja ocena: [4.05]

                            Comment

                            • Klatak
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 431

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztyn ze średnim zmętnieniem. [4.5]
                              Piana: Dość obfita, drobno i średnio zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło. [4.5]
                              Zapach: Dość intensywny z lekką dominacją chmielu (żywica i cytrusy) ale wyczuwalna przyjemna belgijska przyprawowość. [4.5]
                              Smak: Na początku po Amerykańsku, a w posmaku Belgia z przyprawami. Goryczka średnia jak na pale ale, grejpfrutowa, nieco zalegająca. Czuć że jest to 13°, jednak nie jest głęboko odfermentowane. Dobrze pijalne. [4]
                              Wysycenie: Średnio niskie, pasuje. [4.5]
                              Opakowanie: Standardowa etykieta olimpu, dobra jakość i komplet informacji. Projekt jakoś nie przypadł mi do gustu a właściwie praktycznie monochromatyczna kolorystyka. Pozostaje też problem zamazującej się daty przydatności do spożycia. [3.5]
                              Uwagi: Bardzo przyjemne i ciekawe piwo. Tak jak nie jestem wielkim fanem "Belgijskich klimatów" to w połączeniu z amerykańskim chmielem jest naprawdę bardzo fajnie. Polecam.

                              Moja ocena: [4.25]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎