Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Sabat Czarownic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Perun] Sabat Czarownic

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Piwo warzone w Wąsoszu, trzeba poprawić.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy mętny. [4]
      Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka, niestety, niezbyt trwała. [3.5]
      Zapach: Słód, karmel, lekki powiew goździków - jak na ciemną pszenicę, to OK. [4]
      Smak: Delikatna goryczka w grejpfrutowym stylu przeplata się harmonijnie z łagodnym słodem karmelowym... . [4]
      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
      Opakowanie: I znów fajna nazwa, ciekawa eta. Czyżby piwo było targetowane na damskie ploteczki? [4]
      Uwagi: I można uwarzyć i sprzedać oldskulowe piwo bez amerykańskich chmieli, nie powalające piołunową gorycz(k)ą?
      Piwo wypiłem ze smakiem, czekając, aż kolejna rewolucja zeżre, przetrawi i wydali swoje dzieci... .

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: pomarańczowobrązowe, przyjemnie mętne [4.5]
        Piana: leciutka i nietrwała [2.5]
        Zapach: lekko cytrusowe, trochę drożdżowe, goździk wyczuwalny. Klasyka. [3]
        Smak: przyjemny, łagodny hefeweizen o klasycznym, wyraźnym smaku, bardziej słodkawym niż kwaśnym [3.5]
        Wysycenie: mniejsze niż większe [3]
        Opakowanie: przehipsteryzowane, czarny kot niewyraźny, czcionka ściśnięta, linie tak drobne że aż niewidoczne [2.5]
        Uwagi: Nie jest źle, ale pijałem zdecydowanie lepsze

        Moja ocena: [3.2]
        Attached Files
        Last edited by zgroza; 30-10-2014, 23:38.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • alkow
          Member
          • 03-2008
          • 34

          #5
          Piwo takie sobie:
          Kolor -lekki brąz, bardziej wpadający w miedź
          aromat- lekki banan i trochę czekolady
          piana- szybko opada, podarta firanka
          smak- wodnisty, nieprzyjemny drożdżowy skojarzenia z gotowanym zielonym groszkiem
          jeden z gorszych dunkel weizen-ów jakie piłem
          Etykietka wyglądała zachęcająco ale więcej nie wysyłam dziewczyny po piwo

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnobrązowy, mętny. [3.5]
            Piana: Niska, ale długo pozostaje. [3.5]
            Zapach: Ładny, goździk, karmel, bakalie. [4]
            Smak: Zbożowy, kwaskowy, lekki karmel, na koniec niska goryczka. [4]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Etykiety Peruna są niezłe, całkiem klimatyczne. [4]
            Uwagi: Nie wygląda i nie smakuje jak dunkelweizen, raczej jak podwójna pszenica, czy coś w tym stylu. Mimo tego nie jest złe, do wypicia, ale spodziewałem się czegoś innego.

            Moja ocena: [3.925]

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny bursztyn, średnio mętne, ale można by jeszcze wlać sporą porcje osadu z dna. [4]
              Piana: Średnio obfita, drobno zbudowana z pojedynczymi większymi pęcherzykami, niezbyt trwała, gdzieniegdzie zdobi szkło. [3]
              Zapach: Niezbyt intensywny typowy dla weizena banan i goździk. [3]
              Smak: Melanoidyny (skórka od chleba) z goździkami i słodyczą banana. Lekko piekąca przyprawowość w posmaku. [3]
              Wysycenie: Średnio niskie. Zdecydowanie nie w stylu. [2.5]
              Opakowanie: Całkiem fajna etykieta, szkoda że nie ma pełnego składu. [4]
              Uwagi: Warka z datą do 31.03.2015. Bardzo przeciętne piwo.

              Moja ocena: [3.075]

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
                Piana: Drobna, nawet po nalaniu niska. Trwałość w porządku. Ale jak na pszenicę słabo. [3]
                Zapach: Na pierwszym planie goździki, w tle banany. Karmelowych akcentów brak. I dobrze. [4.5]
                Smak: Rześki, goździkowy. Zapowiadanych na kontrze czekoladowo-herbatnikowo-słodkich motywów tu nie ma, co akurat mi pasuje. No może delikatna słodycz jest gdzieś w tle. Ale karmelowych nut brak. [4.5]
                Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
                Opakowanie: Stylowe, nazwa ciekawa tylko nie wiem jak się ma do dunkelweizena. [4]
                Uwagi: Może bardziej amberweizen niż dunkelweizen co nie zmienia faktu, że smaczne.

                Moja ocena: [4.3]
                Attached Files
                Last edited by docent; 07-11-2014, 15:43.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Kolor: Ciemny bursztyn wchodzący w miedź. Mętne.
                  Piana: Koloru złamanej bieli, średnio obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do obrączki.
                  Zapach: Wyraźny i bardzo dobrze zbalansowany aromat banana i goździka. Niestety brak jakichkolwiek nut 'dunkelowych'.
                  Smak: Treściwość średnio niska. Lekka zbożowość, wyraźny banan i goździk, równie dobrze zrównoważony co w zapachu, lekka kwaskowatość. Tutaj dochodzą już na szczęście lekkie klimaty dunkelowe, choć niespecjalnie intensywne: pieczona skórka chleba, leciutki karmel. Goryczka niska.
                  Wysycenie: Średnie.
                  Ogółem: Bardzo dobre. Jak się czegoś czepiać to niezbyt rewelacyjnej piany i dosyć ubogiej strony 'dunkelowej'.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny pomarańcz, miedź. [4]
                    Piana: Biała o delikatnym beżowym zabarwieniu, drobnopęcherzykowa, niezbyt gęsta i szybko opadająca. Nie pozostawia większych śladów na ściankach szkła. [3]
                    Zapach: Średnio intensywny, goździkowo-bananowy. Trochę drożdżowy i zdecydowanie za mało karmelowy. [4]
                    Smak: W smaku odczucia są podobne. Brakuje nut ciemnych słodów i piwo jest zdecydowanie za wodniste. Pojawia się trochę kwaskowatych i pierzowo-przyprawowych nut. Po ogrzaniu ukazuje się delikatny karmel. Piwo smaczne ale w dolnych granicach stylu. [4]
                    Wysycenie: Wysokie. [4]
                    Opakowanie: Przeciętna etykieta, nie w moim stylu. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.875]
                    Last edited by YouPeter; 02-12-2014, 22:05.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • Glingorth
                      Senior
                      • 04-2014
                      • 283

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny brąz, mętne. [4.5]
                      Piana: Praktycznie w ogóle się nie utrzymuje, szbko znika pozostawiając jedynie niewielką obrączkę. [2.5]
                      Zapach: Tak jak w opisie, czuć goździki i banany jednak intensywność dość średnia. Do tego nuty typowo pszeniczne plus delikatny karmel. [4]
                      Smak: W smaku trochę wodniste, lekka wytrawność przełamana słodami. Za dużo fenoli, za mało estrów. Piwo pozostawia taki cierpki, kwaskowaty posmak. [4]
                      Wysycenie: Średnie. [4]
                      Opakowanie: Etykiety mają bardzo fajne, ale minus za brak pełnego składu i poodklejane etykiety. [4]
                      Uwagi: Dobrze się pije, jednak nie czuć tych ciemnych słodów, no i piana zdecydowanie do poprawy. Warka do 31.03.2015

                      Moja ocena: [3.875]

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miedziano-brązowy. Piwo jest bardzo mętne. [4.5]
                        Piana: Przy nalaniu duża, ale po pół minucie szybko opadła i jeszcze na dodatek mało zostawiła śladów na szkle. Jest maluśka czapa. [2.5]
                        Zapach: Bardzo wyraźne nuty goździkowe i bananowe, które są ładnie zbalansowane. Delikatna czekolada. [4.5]
                        Smak: Przyjemny, rzeczywiście herbatnikowy, ale bez deklarowanej czekolady. Słodyczy mało, ale jest jakiś wytrawny, mało słodki banan. Przyjemnie kwaskowaty, orzeźwiający z lekkim karmelem. Dobre piwo, bardziej na lato. [4]
                        Wysycenie: Duże, odpowiednie. [4]
                        Opakowanie: Ładna etykieta, gorsza kontra. Kapsel czarny, goły. Plus za podanie z imienia i nazwiska piwowara. [3.5]
                        Uwagi: Smakowała mi ta ciemna pszenica. Warka do 08.06.2015.

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemny brąz z mahoniem [4.5]
                          Piana: beżowa, drobna, opada powoli ale zauważalnie, na szkle zostają jedynie mizerne plamki [3.5]
                          Zapach: słabiutki, leciutki zbożowo-wiśniowy [3.5]
                          Smak: pełne i treściwe, fajny zbożowo chlebowy posmak, delikatna goryczka ale dobrze wyczuwalna, minimalne orzechowo-owocowe akcenty, całość dobra i smaczna, choć momentami treściwość piwa ulatywała [4]
                          Wysycenie: ciut za duże [4.5]
                          Opakowanie: bardzo brzydkie etykiety do których się nie przekonam, kapsel czarny [3]
                          Uwagi: przyzwoite klasyczne piwo, dobre i tyle w temacie

                          Moja ocena: [3.775]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 28-01-2015, 20:34.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bardziej sjena niż typowy ciemny brąz [4.5]
                            Piana: bujna [4.5]
                            Zapach: Najpierw coś pod kolendrę, zero gwoździków, jak chwilę postoi zaczyna rosnąć puree bananowe albo nektar bananowy i tyle. Krótki ten aromat [3.5]
                            Smak: Też niewiele się dzieje, piwo z czasem robi się nudne. To jest Weizen, ale jeszcze nie Dunkel [3.5]
                            Wysycenie: norma [3]
                            Opakowanie: nazwa nijak się ma do stylu, dlatego mniej [3]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.6]
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • piwo_szka
                              Member
                              • 01-2015
                              • 71

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny, zmętniony. Kojarzy się z mocno zaparzoną herbatą z miodem. [4]
                              Piana: Lekka i szybko zanikająca. Właściwie brak piany. [2]
                              Zapach: Przyjemny, lekko słodkawy, ale czuć zapowiedź kwasowatości pszenicy. Wyczułam banany, jednak goździków nie, za to nuty deserowe się pojawiły. [3.5]
                              Smak: Kontynuacja zapachu. W końcu jednak wyczułam również goździki. Piwo lekko kwaśne i gorzkie - słody karmelowe się nie pojawiają wcale albo też nie mają takiej kontry, żeby to zbilansować. Czuć jakieś bakalie i zbożowe akcenty/ [3]
                              Wysycenie: Średnie. [3]
                              Opakowanie: Sztywna etykieta przyklejona chyba klejem biurowym szybko się odkleja. [2]
                              Uwagi: Dodam, że piwa pszeniczne właściwie dopiero poznaję, nie za bardzo odpowiada mi ich kwasowatość. Tym piwem musiałam się trochę dłużej delektować, aby sprawdzić, czy etykieta mówiła prawdę. Piwo przyjemne, ale nie jest zachwycające w końcowej ocenie.

                              Moja ocena: [3.075]
                              piwna smakoszka na Alkowiki

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎