Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Noc Kupały

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Perun] Noc Kupały

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Crim44
    Member
    • 09-2014
    • 88

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny z rubinowymi fleksami [4]
    Piana: obfita, opada w średnim tempie, zoswtawia piekną koronkę i zostaje na średniej obrączce, nie jest to atut tego piwa ale też bez wady po prostu średnio [3.5]
    Zapach: palone chmiele, trochę trawiastożywiczny, trochę gorzkiej czekolady średnio w kierunku do niskiej intensywnosci, co jest tutaj największym minusem, z czasem bardziej intensywne nuty chmielowe, czyli trawiaste [4]
    Smak: delikatny w smaku, czuć tą gorzką czekoladę, gorczyka niska, taka trochę trawiasta, coś w tle delikatnie słodkiego jest ale nie jestem w stanie określić, może czekolada ale słodka z bakaliami? dosyć dobrze zbalansowane w smaku ale jeśli jakiś tez mocnych wrażeń szukacie to nie ma ich, z czasem czuć też delikatnie podpalone ciemnepieczywo, które nadaje kwaśności [4]
    Wysycenie: średnie w kierunku do niskiego ale przez co bardzo pijalne, trochę jak w dry stoutcie [4]
    Opakowanie: niska jakos etykiety, brakuje również, większej wyrazistosci, po prostu wyostrzenia szczegółów, etykieta ogólnie w stylu peruna i kolejny raz brak mi tu detali bo sam projkekt w mojej opini jest bardzo dobry, na minus również nie wypisanie wszystkich chmieli [3.5]
    Uwagi: niezłe piwo no ale też nic specjalnego, pierwszy raz piłem połaczenie polskich chmieli z stoutem, nie wypadło to źle ale też nie uważam, że będę często wracać, warto sprobować, może komuś podpasować

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Klasyczna noc Kupały (kupały?), choć ona jest generalnie krótka... [4]
      Piana: Beżowa, bardzo drobna, dość wysoka, średniotrwała. [4]
      Zapach: Kawa, karmel, może płatki owsiane, troszkę chmielu... [3.5]
      Smak: Gorzka czekolada plus kakao, lekki posmak chmielowy. Znowu ktoś kombinuje ze stoutem! [3.5]
      Wysycenie: Niskie. [4]
      Opakowanie: W stylu browaru, charakterystyczne, fajna, "wieloskojarzeniowa" nazwa. [4]
      Uwagi: My fszystko fersztejen, ale ja bym jednak sugerował nie przekombinowywać...

      Moja ocena: [3.625]

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Zgodnie z opisem na kontrze to piwo jest produkowane przez Browary Regionalne Wąsosz - należy zatem zmienić tytuł wątku.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          poprawione
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Głęboka czerń. [5]
            Piana: Kremowa dość obfita, drobno zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło. [4.5]
            Zapach: Dość intensywny, głównie chmielowy (żywica, zioła, cytrus) jest też nuta czekoladowa i biszkoptowa. Aż nie che się wierzyć że to było chmielone Polskim chmielem na zimno. [4.5]
            Smak: Wytrawne, niezbyt palone. Goryczka wyraźna w smaku pomiędzy grejpfrutem a gorzką czekolada (min. 80% kakao), lekko zalegająca ale mi to pasuje. Dobrze pijalne. [4.5]
            Wysycenie: Średnio niskie. Odpowiednie. [5]
            Opakowanie: Projekt nie jest zły ale też nie porywa. Brak kompletu informacji. Jakość papieru jest średnia. [3.5]
            Uwagi: Warka z datą do 31.03.2015. Bardzo fajne piwo ale przypomina raczej Black IPA (i to nawet American) niż Foreign Extra Stouta. Niemniej jednak piwo warte polecenia.

            Moja ocena: [4.5]

            Comment

            • jerzdna
              Senior
              • 07-2014
              • 240

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piękna czerń, a pod światło bruntne [5]
              Piana: Niska złożona z drobnych pęcherzyków. W kolorze ecru Ładnie znaczy szkło [4]
              Zapach: Na początku uderzają w nos chmiele. Trawa i żywica. Trochę ziemi. Później kawa i czekolada. Plus palność [4]
              Smak: Porządny palony smak z solidną goryczką. Takie bardziej CDA albo american, czy raczej biorąc pod uwagę użyte chmiele - polish stout Jest i stoutowy kwasek, jest i czekolada gorzka [4.5]
              Wysycenie: Niskie. Odpowiednie [5]
              Opakowanie: ładny znak i eta. Kontra uboga w składy [4]
              Uwagi: Bardzo porządny stout, który zbliża się bardziej do black IPA, chociaż właściwsze byłoby zakwalifikowanie do polish stouta (jest coś takiego?) . Nieważne - bardzo dobra pozycja u Peruna, którego Serce Dębu mnie specjalnie nie urzekło

              Moja ocena: [4.3]

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny. [5]
                Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa. Trzeba było dość intensywnie nalewać piwo aby uzyska obfitą "czapę", jednak ta za to utrzymywała się długo. [4]
                Zapach: Piwo bardzo ostre w zapachu. Wyczuć można wiele aromatów ale każdy jakby występuje oddzielnie nie tworząc przyjemnej harmonii. Można wyczuć górnofermentacyjne owoce, nuty tytoniowo-trawiasto-ziołowe pochodzące od chmielu, popiół oraz trochę czekolady. [3.5]
                Smak: W smaku jest nieco lepiej jednak dalej brakuje tutaj lepszego zbalansowania wszystkich składników. Większą rolę niż w zapachu gra tutaj słód ze swoimi czekoladowo-kawowymi nutami. Goryczka niska ale dobrze pasująca do charakteru piwa. Całość dość wytrawna. [3.5]
                Wysycenie: Za wysokie. [3]
                Opakowanie: Projekt graficzny etykiety średni. Minus za brak informacji o tym gdzie piwo zostało uwarzone. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.575]
                Last edited by YouPeter; 03-11-2014, 22:14.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #9
                  Foto...
                  Attached Files
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                    Piana: Niska, trwała. [4]
                    Zapach: Chmielowy, kwiatowo-suszowy. [4.5]
                    Smak: Gorzka czekolada, lekko palone. cytrusowo-kwiatowa chmielowość, goryczka żywiczno-palona. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie. [4.5]
                    Opakowanie: W porządku, nie ma szału, ale koncepcja graficzna jest spójna i klimatyczna. [4]
                    Uwagi: Całkiem udany eksperyment, choć dominuje w nim chmiel, ciemne słody na drugim planie. W ciemno obstawiałbym, że to Black IPA na polskich chmielach, a nie stout. Mimo tego jest dobre, polecam.

                    Moja ocena: [4.425]

                    Comment

                    • Glingorth
                      Senior
                      • 04-2014
                      • 283

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, z brązowymi przebłyskami. [5]
                      Piana: Z początku ładny kożuch, który redukuje się do drobnej warstwy przy czym lekko zdobi szkło. Piana beżowa, drobna. [3.5]
                      Zapach: W aromacie głównie chmiel, trawiasto-ziołowo-żywiczny, do tego palone słody, w tle czekolada. [4]
                      Smak: W smaku dominuje palona goryczka z dodatkiem ziołowości, gorzka czekolada, lekki kwasek. [4.5]
                      Wysycenie: Niskie. [4]
                      Opakowanie: Podobają mi się etykiety Peruna, szczególnie logo. Jednak te tło jakoś mi nie pasuje kompletnie do nazwy, lepiej jak by została sama czerń. Jeśli jest wspomniane o polskich chmielach, to można już było dodać jakie to chmiele. No i trochę brzydko wyglądają te poodklejane rogi, ale nie zamieniajcie etykiet na samoprzylepne, tak jest git, wystarczy ciut więcej kleju [4]
                      Uwagi: Dobre wytrawne piwo, z fajną goryczką, bardziej przypominające Black IPA niż stouta. Przyjemnie się pije.

                      Moja ocena: [4.2]

                      Comment

                      • melor
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 364

                        #12
                        aromat: po otwarciu przez chwilę poczułem amerykańskie chmiele... Później aromat jest... owocowy i chmielowy. Na pewno czuć aromatyczne chmiele. Szkoda, że nie napisali jakich użyli. Lekko przebija się też alkohol, jakby się tak wczuć i włożyć nos do szklanki
                        kolor: taki jak to stout. ciemnokasztanowy do czarnego
                        piana: mała, drobna. osadza się na szkle
                        smak: Ciekawy. Zdecydowanie chmielowy! Z tym się chyba jeszcze nie spotkałem w stoucie, żeby smak chmielowy dominował. Musieli solidnie nachmielić, że tak je wyraźnie czuć. Po wypiciu łyka na języku zostaje lekki posmak słodów palonych. Piwo bardzo dobre, ale bardziej przypomina jakieś black IPA, bo wcale nie jest "mocno palony", jak to napisali na etykiecie.
                        Niskie nagazowanie.
                        Bardzo szybko się je pije. Po każdym łyku, od razu chce się wziąć następny.
                        Jeszcze nie piłem tak mocno nachmielonego stoutu. Przyjemnie odbija się chmielem. Goryczka jest niska, ale dominują chmiele aromatyczne.
                        Aromat chmielowy jest po prostu świetny!
                        Nie wiem na ile jest to piwo zgodne ze stylem ale tak czy inaczej, jest bardzo dobre!
                        Wadą tego piwa jest to, że szybko się kończy :/. Wypiłem je w 15 minut.

                        opakowanie: etykieta bardzo uboga, brak dokładnych informacji o składzie, brak info o filtracji. Kapsel czarny.
                        cena: 7,15 zł

                        8/10! bardzo dobre i pijalne piwo

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19165

                          #13
                          Aromat chmieli zza oceanu niezbyt wyraźny, by nie rzec słaby, ale jest chmielowy. Żywy. Kwasowość zbyt duża, ale w stoucie do zaakceptowania. Ciemna czekolada niczego sobie. Dobry stout, ale z minusem. Piana wzorowa, z pięknym osadzaniem się na szkle.
                          Testowane na WFP i z butelki.

                          Comment

                          • Livres
                            Senior
                            • 04-2012
                            • 324

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Aromat chmieli zza oceanu niezbyt wyraźny, by nie rzec słaby, ale jest chmielowy.
                            A to nie jest przypadkiem piwo wyłącznie na polskich chmielach?
                            W swoim obecności ameryki nie stwierdziłem. Ot, solidny stout. Na tyle dobry, że chyba dam szansę pozostałym piwom Peruna.

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                              Piana: Na premierze drobna i obfita, w lekko beżowym odcieniu. Niestety po dwóch tygodniach było już gorzej. Nawet nalana z pompy była bąblowata i szybko się strzępiła. [3.5]
                              Zapach: Intensywny aromat gorzkiej czekolady. [4]
                              Smak: Charakter określany przez gorzką czekoladę choć delikatna słodycz w posmaku jest zauważalna. Przyjemny, z pompy bardzo gładki stout aczkolwiek w kolejnych degustacjach nie odczuwałem takiej pełni smaku i treściwości jak podczas premiery. [4]
                              Wysycenie: Z pompy niskie, normalnie co najwyżej średnie. [4]
                              Opakowanie: Świetna nazwa! [4.5]
                              Uwagi: Koniecznie do powtórnego spróbowania.

                              Moja ocena: [4.025]
                              Attached Files
                              Last edited by docent; 13-11-2014, 14:08.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎