Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Wataha

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ursa Maior, Ursa Wataha

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4]
    Piana: No tu porażka, wilki powinny sie wk**wić.
    Cienizna straszna, nie ma czego oceniać...
    A może tak miało być, że te wilki to niby niewściekłe...? [1.5]
    Zapach: Dominuje słód, a w zasadzie karmel, po otwarciu buchnął zapach winny, ale szybko uleciał... [4]
    Smak: Karmel, alko, orzechy, lekkie suszone owoce, w sumie smaczne, ale chyba trochę pośpieszne, niewymacerowane... [3.5]
    Wysycenie: Średnie, OK. [4]
    Opakowanie: Kapsel browaru, eta w stylistyce Ursy, tym razem bardziej elegancka, ze srebrzystymi akcentami, na dodatek te hipnotyzujące wilcze oczy...
    Mały minus za natłok informacji, tzn. dla mnie czcionka za mała... . [4.5]
    Uwagi: Fajne, bogate piwo, ja takie lubię, być może ze względu na zgranie z premierą 'Watahy" trochę pospieszone...
    Ale mam jeszcze drugą flaszeczkę, odłożę, poczekam... i otworzę sobie gdzieś tak pod choinkę .

    Moja ocena: [3.575]

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziana z solidnym zmętnieniem. [4.5]
      Piana: Średnio obfita, drobno zbudowana, niezbyt trwała. [3.5]
      Zapach: Średnio intensywny, karmelowy, estrowy. [3]
      Smak: Nieco słodkawe, estrowe. Goryczka niska. W przełyku nieco alkoholowe. [3]
      Wysycenie: Średnio niskie. Mogło by być wyższe. [4]
      Opakowanie: Ursowe, bardzo ładne, z dedykowanym kapslem. Szkoda że nie ma kompletu informacji zwłaszcza że deklarują użycie aż 7 odmian chmieli. [4.5]
      Uwagi: Warka z datą do 31.12.2014. Nic specjalnego za dość specjalną cenę.

      Moja ocena: [3.25]

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemne, brudne, jak błoto w Bieszczadach [3]
        Piana: wysoka, bujna [5]
        Zapach: Wilki, leśne ostępy, bimber Łuczaka, perfumy pani prokurator. Zapach oddaje zagmatwanie i dzikość serialu. Nuta górna-zbyt wyrazisty chmiel, ale solidny aromat karmelowy, za mało słodka, nuta dolna-bardziej alkoholowa, lekko ziemista [4.5]
        Smak: Smakuje jak serial, czyli jest ostro, nieprzewidywalnie, za dużo chmielu jak na Strong Ale, o ile to jest strong Ale, za mało słodyczy, ale odzwierciedla i historię i postacie "Watahy" Dopiero rozwiązanie będzie, ale chmiel stanowi tego złego, który zabija (a może się mści) [4.5]
        Wysycenie: Norma [3]
        Opakowanie: Ładna stylizacja [4.5]
        Uwagi: Ja rozumiem związek z serialem, ale cena flaszki na półce i w knajpie (15zł) zakrawa na kpinę. I jakby nie było ostatnie, tobym nie brał

        Moja ocena: [4.4]
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztyn, klarowne. [4]
          Piana: Sycząca, szybko opada, zostaje lekka warstwa. [2.5]
          Zapach: Na pierwszym planie mocny aromat winny, alkoholowy, przejrzałych owoców. W tle słodycz - guma balonowa, cukierek. Dość nietypowy i przez to ciekawy. [4]
          Smak: Oleiste w konsystencji, lekka słodycz ale dość płaskie - nijakie. Dopiero na finiszu coś się dzieje, lekkie pieczenie i goryczka w stylu nalewki na ziołach. [3]
          Wysycenie: Niskie, za niskie. [2.5]
          Opakowanie: Jak zwykle oprawa graficzna świetna ale np. nie doczytałem czym chmielono. [4]
          Uwagi: Cena zaporowa, piwo co najwyżej średnie. Można spróbować ale na pewno nie do powtórzenia.

          Moja ocena: [3.375]

          Comment

          • krokodyl1
            Member
            • 11-2013
            • 68

            #6
            cena tego piwa jest totalnym nieporozumieniem. Ursie chyba się coś przewróciło w głowie.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Foto:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnopomarańczowe, mętne, chociaż nie w 100%. [5]
                Piana: Ładna i drobna, niezbyt wysoka i średnio trwała. [3.5]
                Zapach: Delikatne masło, karmel, owoce, całość mało intensywna. [3.5]
                Smak: Tu ponownie delikatne masło, wyraźnie wyczuwalny alkohol (!), orzechy, pomarańcza, trochę karmelu. Całość dosyć wodnista. [3]
                Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
                Opakowanie: Jak to Ursa, śliczna eta, informacji sporo, dykteryjka długa. [5]
                Uwagi: 12 zł za to piwo to zdecydowanie przegięcie. Nawet gdyby nie ten męczący alkohol.

                Moja ocena: [3.5]

                Comment

                • MrGodiva
                  Member
                  • 11-2014
                  • 56

                  #9
                  Za pierwszym razem Wataha nawet całkiem mi podeszła. Było to gdzieś w połowie 2014. Dałem za nią wtedy 7,50 - dużo ale wg mnie jeszcze w górnej granicy rozsądku... Ostatnio, będąc przejazdem w Uhercach wstąpiłem do tego samego browaru. Zdziwiłem się straszecznie - Wataha w cenie 11zł. To już przesada. Mimo wszystko zdecydowałem się na zakup, wespół z innymi ich wyrobami. Niestety po otworzeniu butelki zawód na całej linii. Piwo, poza aromatem jakiegoś proszku do czyszczenia zlewu... Nie mam na tyle doświadczenia by jednoznacznie to stwierdzić ale prawdopodobnie było po prostu zepsute. I ta cena...

                  Comment

                  • Vortex
                    Senior
                    • 12-2011
                    • 153

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: mętny bursztyn [4]
                    Piana: drobna, jasna, szybko opadająca, ale oblepiła szkiełko [3.5]
                    Zapach: karmelkowaty, nuty owocowe, aromat w pewnej mierze alkoholowy ale określiłbym to, jako alkohol zbliżony do tego, który czuć przy spożywaniu wina. [3.5]
                    Smak: karmelkowaty, trochę słodowy, ponownie wyczuwalny alkohol "winny" [3.5]
                    Wysycenie: na średnim poziomie [4]
                    Opakowanie: Utrzymana w konwencji URSY. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.575]

                    Comment

                    • yoxik
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 427

                      #11
                      Ursa Maior: Ursa Wataha
                      Ekstrakt: 18.0% wag. | Alkohol: 7.2% obj. / 5.4% wag.

                      pite po terminie do:31.12.2015 pite 8.05.2016

                      Piana drobna zdobi szkło. Kolor bursztyn lekko zmętniony. Aromat ubogi trochę słodowy, karmel. Smak również słodowy, karmel, estry, owoce suszone ale wszystko takie nijakie bez jaj. Zaletą jest jego smukłość oleistość, odpowiednia słodycz alkohol już się ułożył całkowicie, goryczka śladowa lekko ziołowa. Dobry zwykły Strong ALE bez wad i zalet.
                      Również tutaj
                      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                      Comment

                      • SeeJay
                        Senior
                        • 04-2016
                        • 239

                        #12
                        Warka 31/03/2017

                        Okrutnie czuć alkohol! Posmak w ustach mógłbym porównać do posmaku wódki słabej jakości. Picie tego piwa z tej warki (sączyłem z godzinę) było dla mnie męczarnią, a "pi razy drzwi" piłem Watahę w lutym ubiegłego roku i miałem zupełnie inne, pozytywne odczucia.

                        Co dodatkowo mnie zniechęciło to apteczny aromat. To nie były przyjemne zioła, ale jakby jakieś skruszone tabletki.
                        Jak lubię rozgrzewające, alkoholowe piwa to dzisiejsza Wataha była po prostu ohydna.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎