Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vyškov, Cross the World Polaris Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Vyškov, Cross the World Polaris Ale

    Morawski Vyškov tym razem w serii Cross the World eksperymentuje z nowofalowym niemieckim chmielem Polaris. Piwo górnej fermentacji o ekstrakcie początkowym 11,5° i zawartości alkoholu 4,9%. Dodatkowo poza Polarisem chmielono Premiantem.

    Klarowna, jasnobursztynowa barwa z pomarańczowymi odcieniami.
    Lekko żółtawa piana o zróżnicowanej teksturze. Silne oblepia szkło i osiada do wyraźnego i trwałego naśnieżenia.
    Całkiem przyjemny aromat, będący miksem ziarnistych nut słodowych oraz trawiastego, ziołowego chmielu. Estry o charakterze owocowym daleko w tle.
    Smak jest zdominowany przez nachmielenie. Goryczka wyraźna, silnie grejfrutowa, długo zalegająca. Bardzo niski udział palety estrów, wszystko tonie właśnie w sztywnej goryczce. Zbożowe nuty, nieco w klimacie kawy zbożowej, na dalszym planie. Treściwość piwa nieduża.
    Nagazowanie stosunkowo wysokie. Absolutnie dopasowuje się do gryzącego charakteru piwa.
    Biała, a w zasadzie przeźroczysta butelka o pojemności 355ml, z gołym kapslem i dość standardową etykietą w stylu innych piw serii.

    Piwo dość ekstremalne. Poprzez gigantyczną goryczkę w zasadzie konsumpcja jest doznaniem jednowymiarowym. Gdyby piwo samo w sobie było bardziej ekstraktywne i miało wyższą treściwość, podpartą wyraźną bazą słodową, to nawet mam wrażenie iż byłoby wybornym trunkiem. A tak daję ze skrzywioną gębą 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎