Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Królewskie Tajemnice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Królewskie Tajemnice

    Nie wiem czy to nie to samo piwo, tylko pod inną nazwą. Ekstr. 12,5 % wag., alk. 5,5 % obj. Data przydatności: 3.01.2015.

    Barwa czarna, całkowicie nieprzejrzysta. Piana kremowa, trwała, opadająca powoli, osadzająca się. Aromat wyraźnie palony, gorzka czekolada. W smaku mocno wytrawne od palonych słodów, czekoladowa aksamitność i lekko popiołowe. Goryczka średnia, finisz mocno wytrawny, z niewielką kwasowością. Nasycenie wystarczająco dobre, choć mogłoby być delikatnie słabsze. Etykieta mi się nie podoba, ale stout niczego sobie i do powtórzenia .
    Attached Files
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Bardzo dobry stout, nieprzechmielony, łagodny. Etykietka bardzo a propos.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • jerzdna
      Senior
      • 07-2014
      • 240

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem czy to nie to samo piwo, tylko pod inną nazwą. Ekstr. 12,5 % wag., alk. 5,5 % obj. Data przydatności: 3.01.2015.

      Barwa czarna, całkowicie nieprzejrzysta. Piana kremowa, trwała, opadająca powoli, osadzająca się. Aromat wyraźnie palony, gorzka czekolada. W smaku mocno wytrawne od palonych słodów, czekoladowa aksamitność i lekko popiołowe. Goryczka średnia, finisz mocno wytrawny, z niewielką kwasowością. Nasycenie wystarczająco dobre, choć mogłoby być delikatnie słabsze. Etykieta mi się nie podoba, ale stout niczego sobie i do powtórzenia .
      Ja mam więcej pewności niż Szanowny Kolega. Wg mnie to to samo. Czyli byłby bardzo poprawny stout (nie żebym miał coś przeciwko poprawnym klasykom, zwłaszcza stoutowym ) gdyby nie pewne ale (nie mylić z ejl ) W zapachu coś z "ciemnopiwnicznego" pochodzenia czy jakaś inna siarka. Gdyby nie (no może i zbyt duża kwaśność ) to byłby to i owszem, owszem niczego sobie stoucik

      Comment

      • meszek0009
        Senior
        • 04-2014
        • 247

        #4
        Piwo jest zupełnie czarne, nawet pod mocne światło, zero przebłysku. Piana po dosyć agresywnym nalewaniu utworzyła się raczej niska, bardzo zbita, drobna, kremowa, ale szybko opadająca. Zdobi ładnie szkło. W zapachu na początku czuć chmiel, lekką czekoladę, lekką kawę, wszystko podpalane i jakby podwędzone ... Myślę, że o smaku nie napiszę nic ponad to co napisał e-prezes, może dodam tylko, że w moim przypadku bardzo wyraźne nuty chmielowe, przyjemne, bo dodają temu piwu nowego wymiaru, a nie przykrywają wszystkiego, dalej jest to raczej lekki, bardzo pijalny i klasyczny stout, w którym nie oszczędzano na chmielu Jeśli chodzi o szatę graficzną, to na pewno przykuwa uwagę, do mnie jednak średnio przemawia. Słabe jest natomiast to, ze po dokładne informacje o składzie etykieta odsyła na stronę internetową. Niemniej piwo na plus.

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #5
          Obiekt zainteresowania Grupy Żywiec.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #6
            Niezbyt przyjemne piwo, dużo w nim wędzonki, za którą osobiście nie przepadam, taki wędzony stout, nie będę się rozpisywał, średniak skurwysyński (za przeproszeniem)

            2/5 ale to dlatego, że to nie mój styl w ogóle.
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Kolor: Na granicy czerni i ciemnego brązu. Nieprzejrzyste.
              Piana: W miarę obfita, oblepia szkło, utrzymuje się warstewką na powierzchni.
              Zapach: Palone słody, kawa zbożowa. Może leciutka nutka wędzona.
              Smak: Stoutowa wytrawność, wyraźna gorzka czekolada. Fajna kawowa goryczka, bardziej w stronę palonych słodów niż chmielu.
              Wysycenie: Średnie, OK.
              Opakowanie: Świetny rysunek i firmowy kapsel. Na minus niedokładny skład.
              Uwagi: Warka 12.06.15. Poprawny klasyczny stout. Bardzo pijalne.
              Attached Files

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                Ja myślę, że im grupa Żywiec da popalić za tę nazwę.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  Dodałem do DP, ART możesz połączyć z Kazamaty Króla.
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • marqqq
                    Senior
                    • 12-2014
                    • 659

                    #10
                    To chyba mój pierwszy stout, i muszę powiedzieć że wypiłem ze smakiem.
                    Muszę powiedzieć że podchodzi mi ten styl piwa. A jak są jeszcze lepsze to cóż, tylko lepiej.
                    Byłem dzisiaj w Intermarshe. To i inne piwa z tej serii są po 4.99 zł.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6124

                      #11
                      Barwa - czarna ale pod mocne światło mocny rubin.
                      Piana - na dość długo, potem cienka warstewka i lejsing.
                      Gaz - średni.
                      Aromat - lekka spalenizna, orzech włoski, palony słód.
                      Smak - mocniej palone słody, orzech włoski, węgiel drzewny? wszystko na dość gorzko, ale słodka nuta pojawiła się na końcu.

                      Fajny stout! Dość konkretny. Lubiący ten styl pewnie kupili sobie skrzynkę tego piwka w InterM .

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19166

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...)stout niczego sobie i do powtórzenia .
                        Dziś odniosłem wrażenie, że zbyt goryczkowe. Reszta bez zarzutu i na dobrym poziomie.

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemny brąz, taki już brunatny. Niemal nieprzeźroczysty [4]
                          Piana: Bardzo skromna i szybka redukcja do niedobitków na powierzchni i ściankach [2]
                          Zapach: Sporo nut palonych i one dominują. Jest też kawa, gorzka czekolada, coś na kształt lekkiej wędzonki. Dość klasyczny stoutowy zapach, profil raczej wytrawny. Nieco za mało intensywny ten aromat [3.5]
                          Smak: Tu też nuty palone grają pierwsze skrzypce. Do tego gorzka kawa, lekki kwasek. Chmiel raczej mało ma tu do powiedzenia. Goryczka lekka i krótka [4]
                          Wysycenie: Dość niskie, raczej odpowiednie [4.5]
                          Opakowanie: Dość dokładny skład i parametry. Ładnie i ciekawe graficznie. Plus za rysunek Mleczki, którego jestem fanem [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.675]
                          Last edited by chechaouen; 18-03-2016, 20:23.

                          Comment

                          • michael50
                            Senior
                            • 06-2013
                            • 325

                            #14
                            Niedawno piłem Noc Kupały i zaciekawiło mnie, jak smakują inne stouty, które dotąd kojarzyłem tylko z Guinessem. Te piwo bardzo mi podeszło. Na szczególną uwagę zasługuje tu posmak kawowo-czekoladowy, który niesamowicie mnie ujął. Jedynym minusem pozostał całkowity brak nagazowania, co mocno psuło odbiór. Ogólnie jednak polecam!

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎